Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ks. dr Wojciech Kućko mianowany dyrektorem Wydziału ds. Rodzin płockiej kurii


Pochodzący z Szydłówka (gmina Szydłowo) ksiądz doktor Wojciech Kućko został dyrektorem Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezji Płockiej. Zastąpił on na tym stanowisku księdza doktora Jarosława Kamińskiego. Nominacja nastąpiła w dniu 2 stycznia tego roku decyzją księdza Biskupa Piotra Libery.

Ksiądz doktor Wojciech Kućko urodził się 29 września 1984 roku. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie, jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Ukończył Seminarium Duchowne w Płocku.

W czerwcu 2016 doktoryzował się. Przez pięć lat zgłębiał zagadnienia teologii moralnej w murach Academia Alfonsiana. Napisał rozprawę doktorską dotyczącą etyki farmaceutów we Włoszech pod tytułem:  „Etica dei famacisti in Italia. Verso una nuova comprensione e prassi alla luce della bioetica personalista”. Projekt księdza doktora Wojciecha Kućko został wyróżniony stypendium naukowym przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Papieskich w Rzymie.

RW

Fot. www.colpol.opoka.org

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
2 lata temu

Serdeczne gratulacje !!!

Ziomek
Ziomek
2 lata temu

Zdaje się, ze ks. dr Jarosław Kamiński pochodzi z Grzebsk, a to też nasz powiat. Zatem wszystko w Mławie pozostaje 🙂

Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu

Ogromne gratulacje dla ks. doktora, ale też dla rodziców i całej rodziny. Takie rzeczy nie zdarzają się przypadkiem. To jest praca i siła środowiska z którego się wywodzisz.

Parafianin
Parafianin
2 lata temu

Serdeczne GRATULACJE