Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwa wyjątkowe koncerty w Mławie – pierwszy już dziś!


Na początku roku nie zabraknie muzycznych atrakcji. W styczniu czekają nas aż dwa wspaniałe noworoczne koncerty. Pierwszy z nich, Koncert Noworoczny pt. „Usta milczą, dusza śpiewa”, odbędzie się 13 stycznia 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym, na drugi będzie można się wybrać 20 stycznia br. do Mławskiej Hali Sportowej. Jak zapowiadają organizatorzy – podczas koncertów usłyszymy m.in. piosenki okresu międzywojennego, arie operetkowe, przeboje z oper i musicali.


„Usta milczą, dusza śpiewa – to koncert, na który zaprasza Burmistrz Miasta Mława i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury. Tego wieczoru zaprezentują się wybitni artyści, występujący na największych scenach operowych w Polsce i za granicą; wystąpi pięciu solistów: Magdalena Idzik, Anna Nadwodna, Robert Szpręgiel, Jacek Wójcicki i Krzysztof Ciupiński oraz klasyczny kwintet dęty w składzie: Sylwia Lorenc – flet, Katarzyna Soja – obój, Michał Szubarga – klarnet, Anna Muszyńska – fagot, Emilian Bońkowski – waltornia Mariusz Kowal – instrumenty perkusyjne.  Usłyszymy najpiękniejsze piosenki okresu międzywojennego oraz arie operetkowe. W repertuarze pojawią się takie utwory jak: „Ada to nie wypada”, „Nie kochać w taką noc to grzech”, „Zimny drań”, „Brunetki, blondynki”, „Aria ze śmiechem”, „O sole mio” i wiele innych.

I Liceum Ogólnokształcące, 13 stycznia 2018, start: 18.00, wstęp wolny

Więcej informacji o wykonawcach…

 

 


Drugi koncert odbędzie się pod honorowym patronem Starosty Mławskiego Włodzimierza Adama Wojnarowskiego. Mławianie będą mogli usłyszeć przeboje z oper, operetek i musicali takich jak: STRASZNY DWÓR, WESELE FIGARA, DON PASQUALE, KSIĘŻNICZKA CZARDASZA, BARON CYGAŃSKI, WESOŁA WDÓWKA, HRABINA MARICA, SKRZYPEK NA DACHU, STATEK KOMEDIANTÓW. Wystąpią: Ewa Szpakowska, Małgorzata Kulińska, Andrzej Niemierowicz, Kazimierz Kowalski.

Mławska Hala Sportowa, 20 stycznia 2018, start: godz. 17.00, wstęp wolny

Ewa Szpakowska – Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu Walentego Parczewskiego i klasie kameralnej Rajmunda Ambroziaka. Jest wykładowcą w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Brała udział w konkursach zagranicznych w Hertogenbosch, Konkursu Belvedere w Wiedniu. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą – w Niemczech, Holandii, Austrii, Francji, we Włoszech, na Martynice. Dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych.

Małgorzata Kulińska – sopran, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno – Aktorskiego w klasie śpiewu prof. Delfiny Ambroziak. Debiutowała w 2000 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi w partii Barbariny w „Weselu Figara”. Wykonywała wiele partii operowych, operetkowych i musicalowych. Od wielu lat współpracuje z Polską Operą Kameralną, gdzie wykonuje czołowe partie operowe.

Andrzej Niemierowicz – baryton, solista Teatru Wielkiego w Łodzi oraz wykładowca Akademii Muzycznej. Należy do czołówki polskich śpiewaków. W Teatrze Wielkim w Łodzi zadebiutował tuż po ukończeniu z wyróżnieniem studiów wokalnych oraz po sukcesie na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura. Gościnnie występował na wielu scenach krajowych.

Kazimierz Kowalski – śpiewak operowy związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz jego wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Od 2000 w I Programie Polskiego Radia prowadzi audycje, w których przedstawia sylwetki wybitnych polskich artystów. Wymyślił i prowadzi „Festiwal Operowo – Operetkowy w Ciechocinku”. Jest również jednym z twórców Polskiej Opery Kameralnej.

opis za: amfiteatr.radom.pl

źródło: MDK Mława/MHS Mława/oprac.red

 

Zobacz także…

26 Finał WOŚP coraz bliżej. Zobacz program

Repertuar kina Kosmos na styczeń. Zobacz zwiastuny!

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x