Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Barbara Zaborowska nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej


We wtorek 2 stycznia Barbara Zaborowska została powołana przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Zakrzeńskiej w Mławie i przejęła kierowanie tą placówką. Powołanie poprzedził konkurs na to stanowisko, w którym kandydowały trzy osoby. Dotychczasowy dyrektor tej placówki Leszek Arent do konkursu nie przystąpił. Może skorzystać z prawa do przejścia na emeryturę.


– Do konkursu na dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej stanęły trzy osoby. Jedna z nich nie spełniała wymogów formalnych, dwie wykazały się odpowiednimi kwalifikacjami i wzięły udział w konkursie. W toku postępowania komisja konkursowa wyłoniła kandydata na dyrektora MZZ i przedstawiła kandydaturę Barbary Zaborowskiej  Burmistrzowi Miasta Mława. Burmistrz zaakceptował ten wybór – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Postępowanie konkursowe przeprowadziła komisja pod przewodnictwem wiceburmistrz Janiny Budzichowskiej, złożona z wyłącznie z urzędników ratusza. Do komisji nie został powołany żaden przedstawiciel np. działającej przy burmistrzu Rady Kultury.

Kandydaci ubiegający się o to stanowisko musieli wylegitymować się m.in. wykształceniem  wyższym związanym z działalnością podstawową muzeum (historia, historia sztuki, archeologia lub pokrewne), jak też posiadać udokumentowany, co najmniej 5-letni staż pracy w sektorze kultury. Wśród dokumentów aplikacyjnych kandydaci przedkładali również autorskie opracowanie koncepcji programowo-organizacyjnej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie na okres 4 lat, uwzględniającej: możliwości budżetowe instytucji i pozyskiwanie środków zewnętrznych, program edukacyjny, plan współpracy z podobnymi instytucjami w kraju i zagranicą oraz plan współpracy z innymi miejskimi instytucjami kultury.

Ostatecznie więc w konkursie wziął udział Dariusz Krawczyk, kustosz działu naukowo – oświatowego w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, posiadający wykształcenie wyższe magisterskie o profilu historycznym, uzupełnione o studia podyplomowe z zakresu muzealnictwa.

Drugim kandydatem była Barbara Zaborowska, polonistka w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie, sekretarz Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie i prezes Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej, posiadająca wykształcenie magisterskie o profilu humanistycznym, uzupełnione o studia podyplomowe z zakresu wiedzy o kulturze.

2 stycznia 2018 r. w siedzibie Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie burmistrz Sławomir Kowalewski pożegnał ustępującego dyrektora placówki – dra Leszka Arenta i powołał na to stanowisko następczynię – Barbarę Zaborowską.

JK

Fot. Magdalena Grzywacz UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Joolz
Joolz
2 lata temu

Wspolczuje jej wspolpracownikom . Naprawde …. wiem co to za czlowiek …

ciekawa
ciekawa
2 lata temu
Reply to  Joolz

więc CO TO za człowiek? 😉

Do Ciekawa
Do Ciekawa
1 rok temu
Reply to  ciekawa

Ciężki i w mojej opini i bez kompetencji. Wystarczy popytać jej znajomych i byłych uczniów z LO. Każdy coś wie na temat. Tej jednostki i jej charakteru nie sposób nie zauważyć.

Mirek
Mirek
2 lata temu

Kto na burmistrza? Pan Przybyszewski? Krajewski? Kacprzak? Kalbinskij?

z daleka
z daleka
2 lata temu
Reply to  Mirek

Wydaje sie że największe szanse z tego grona ma MŁAWIANIN ROKU-HENRYK KACPRZAK?? tytuł jaki posiada zobowiązuje mławian do głosowania na tą kandydaturę.

spoko
spoko
2 lata temu

Pani Barbaro życzę Pani dużo sukcesów
w pracy i życiu osobistym – gratuluje
i proszę się nie przejmować wypowiedziami;
gadali, gadają i gadać będą ich prawo
spoko!!!

Czytelnik
Czytelnik
2 lata temu

Kto był w komisji konkursowej? Czekam na odpowiedź. Panie redaktorze jeśli można o to prosić ,niech Pan o to zapyta.

Daro
Daro
2 lata temu

i co sie kobieto cieszysz a wiesz jak boratynka wygląda albo kopiejka co ten gość robi chłopie to nie twój folwark

get
get
2 lata temu

co z p.Grzywacz,jest wyrok ,miasto przygotowuje się do wyborów swój człowiek wraz z rodzinami i znajomymi to kilkanaście głosów -hala sportowa ,mosir,mdk,muzeum,skarbnik,tutaj wszędzie śmierdzi,liczę że zabraknie -układowi-głosów

JFK
JFK
2 lata temu

A pani Grzywacz to nie była przypadkiem w zarzadzie
Tpt T Bondarzewskiej ?

Liberał
Liberał
2 lata temu

Ale się komentatorzy napięli jak majtki w kroku.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Liberał

Przeszkadza ci to i ty się napnij to morze ci te majtki w kroku pękną i będziesz zadowolony chodził jak małpka z gołym tyłkiem.

Nie dam się oszukać
Nie dam się oszukać
2 lata temu

*Kto kim będzie.

Nie dam się oszukać
Nie dam się oszukać
2 lata temu

W tym miescie rządzi despota. I to despota decyduje kim kto będzie.

z bliska
z bliska
2 lata temu

ALEŚ AMERYKĘ ODKRYŁ– ale fajnie lepiej pózno niż wcale, to i tak że starczyło ci odwagi, żeby te parę słów wystukać.

Do Neomarksisty
Do Neomarksisty
2 lata temu
Reply to  z bliska

Mam więcej odwagi od Pana z bliska.
Nie igra ze mną pan.
Bo nie wie pan kim jestem.
Z pana słów, a raczej zdań napisanych wynika, że reprezentuje pan lewicę. I nie jej żadną odmianę.
Tak jak jest lewica i tak jak jest prawica, to nie posiadają one żadnych odmian. Podział jest dychotomiczny.
Ewidentnie jest pan lewicowy. I nie jest pan lewakiem.
Neomarksista w skórze komentatora.

Z bliska
Z bliska
2 lata temu

Odpowiadajac natwoj post moge tylko napisac nie strasz nie strasz bo sie………reszte sobie dopowiec.Pszy twoim doswiadczeniu nie powinienes miec z tym problemu. Ja jestem taka lewica jak ty Liberal.

daro
daro
2 lata temu

Boże widzisz a nie grzmisz

Mławianin
Mławianin
2 lata temu

Szanowni przedmówcy w Mławie z tym układem rządzącym od lat zawsze śmierdziało i śmierdzieć będzie, ta sama klika od niepamiętnych lat. Powinno się tym układem zainteresować CBA bo to teraz w modzie.

Lukiar
Lukiar
2 lata temu

Coś tu smierdzi

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Lukiar

—Czyżbyś zdążył to zauważyć teraz a gdzie byleś wcześniej, a kto morze Burmistrzowie zabronić, komisja ,komisja robi to co Pan Burmistrz każe i basta. Przestańcie już tak pyszczyć na gospodarza bo jest gotów się na was obrazić, niedługo wybory samorządowe, i wtedy pokażmy razem co potrafimy i powiedzmy Panu burmistrzowi DO WIDZENIA.. A przygotowania do wyborów powinny się zacząć już dziś.

Liberał
Liberał
2 lata temu
Reply to  Lukiar

Może bąka puściłeś ?

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Liberał

Po twych postach widać że z ciebie taki Liberał jak z koziej d***y trąbka, uważaj żebyś sam nie puścił bo jak puścisz to po takim gościu będzie smród na cało Mławę

Paweł
Paweł
2 lata temu

Miny pracowników muzeum są najlepszym komentarzem do tej zmiany.

JFK
JFK
2 lata temu

Zaraz jak to się stało o co tu chodzi ludzie widze ze ratusz idzie ppo bandzie przeczytajcie wymagania przecież ta kandydatka ich nie spełniała i ten drugi kandydat odpadł coś tu brzydko pachnie
Moze redakcja to pogłebi. Jak do tego mogło dojść?