Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Barbara Zaborowska nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej


We wtorek 2 stycznia Barbara Zaborowska została powołana przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Zakrzeńskiej w Mławie i przejęła kierowanie tą placówką. Powołanie poprzedził konkurs na to stanowisko, w którym kandydowały trzy osoby. Dotychczasowy dyrektor tej placówki Leszek Arent do konkursu nie przystąpił. Może skorzystać z prawa do przejścia na emeryturę.

Słoneczne ogrody Mława

– Do konkursu na dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej stanęły trzy osoby. Jedna z nich nie spełniała wymogów formalnych, dwie wykazały się odpowiednimi kwalifikacjami i wzięły udział w konkursie. W toku postępowania komisja konkursowa wyłoniła kandydata na dyrektora MZZ i przedstawiła kandydaturę Barbary Zaborowskiej  Burmistrzowi Miasta Mława. Burmistrz zaakceptował ten wybór – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Postępowanie konkursowe przeprowadziła komisja pod przewodnictwem wiceburmistrz Janiny Budzichowskiej, złożona z wyłącznie z urzędników ratusza. Do komisji nie został powołany żaden przedstawiciel np. działającej przy burmistrzu Rady Kultury.

Kandydaci ubiegający się o to stanowisko musieli wylegitymować się m.in. wykształceniem  wyższym związanym z działalnością podstawową muzeum (historia, historia sztuki, archeologia lub pokrewne), jak też posiadać udokumentowany, co najmniej 5-letni staż pracy w sektorze kultury. Wśród dokumentów aplikacyjnych kandydaci przedkładali również autorskie opracowanie koncepcji programowo-organizacyjnej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie na okres 4 lat, uwzględniającej: możliwości budżetowe instytucji i pozyskiwanie środków zewnętrznych, program edukacyjny, plan współpracy z podobnymi instytucjami w kraju i zagranicą oraz plan współpracy z innymi miejskimi instytucjami kultury.

Ostatecznie więc w konkursie wziął udział Dariusz Krawczyk, kustosz działu naukowo – oświatowego w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, posiadający wykształcenie wyższe magisterskie o profilu historycznym, uzupełnione o studia podyplomowe z zakresu muzealnictwa.

Drugim kandydatem była Barbara Zaborowska, polonistka w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie, sekretarz Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie i prezes Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej, posiadająca wykształcenie magisterskie o profilu humanistycznym, uzupełnione o studia podyplomowe z zakresu wiedzy o kulturze.

2 stycznia 2018 r. w siedzibie Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie burmistrz Sławomir Kowalewski pożegnał ustępującego dyrektora placówki – dra Leszka Arenta i powołał na to stanowisko następczynię – Barbarę Zaborowską.

JK

Fot. Magdalena Grzywacz UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

24
KOMENTARZE

1500
Joolz

Wspolczuje jej wspolpracownikom . Naprawde …. wiem co to za czlowiek …

ciekawa

więc CO TO za człowiek? 😉

Mirek

Kto na burmistrza? Pan Przybyszewski? Krajewski? Kacprzak? Kalbinskij?

z daleka

Wydaje sie że największe szanse z tego grona ma MŁAWIANIN ROKU-HENRYK KACPRZAK?? tytuł jaki posiada zobowiązuje mławian do głosowania na tą kandydaturę.

spoko

Pani Barbaro życzę Pani dużo sukcesów
w pracy i życiu osobistym – gratuluje
i proszę się nie przejmować wypowiedziami;
gadali, gadają i gadać będą ich prawo
spoko!!!

Czytelnik

Kto był w komisji konkursowej? Czekam na odpowiedź. Panie redaktorze jeśli można o to prosić ,niech Pan o to zapyta.

Daro

i co sie kobieto cieszysz a wiesz jak boratynka wygląda albo kopiejka co ten gość robi chłopie to nie twój folwark

get

co z p.Grzywacz,jest wyrok ,miasto przygotowuje się do wyborów swój człowiek wraz z rodzinami i znajomymi to kilkanaście głosów -hala sportowa ,mosir,mdk,muzeum,skarbnik,tutaj wszędzie śmierdzi,liczę że zabraknie -układowi-głosów

JFK

A pani Grzywacz to nie była przypadkiem w zarzadzie
Tpt T Bondarzewskiej ?

Liberał

Ale się komentatorzy napięli jak majtki w kroku.

z bliska

Przeszkadza ci to i ty się napnij to morze ci te majtki w kroku pękną i będziesz zadowolony chodził jak małpka z gołym tyłkiem.

Nie dam się oszukać

*Kto kim będzie.

Nie dam się oszukać

W tym miescie rządzi despota. I to despota decyduje kim kto będzie.

z bliska

ALEŚ AMERYKĘ ODKRYŁ– ale fajnie lepiej pózno niż wcale, to i tak że starczyło ci odwagi, żeby te parę słów wystukać.

Do Neomarksisty

Mam więcej odwagi od Pana z bliska.
Nie igra ze mną pan.
Bo nie wie pan kim jestem.
Z pana słów, a raczej zdań napisanych wynika, że reprezentuje pan lewicę. I nie jej żadną odmianę.
Tak jak jest lewica i tak jak jest prawica, to nie posiadają one żadnych odmian. Podział jest dychotomiczny.
Ewidentnie jest pan lewicowy. I nie jest pan lewakiem.
Neomarksista w skórze komentatora.

Z bliska

Odpowiadajac natwoj post moge tylko napisac nie strasz nie strasz bo sie………reszte sobie dopowiec.Pszy twoim doswiadczeniu nie powinienes miec z tym problemu. Ja jestem taka lewica jak ty Liberal.

daro

Boże widzisz a nie grzmisz

Mławianin

Szanowni przedmówcy w Mławie z tym układem rządzącym od lat zawsze śmierdziało i śmierdzieć będzie, ta sama klika od niepamiętnych lat. Powinno się tym układem zainteresować CBA bo to teraz w modzie.

Lukiar

Coś tu smierdzi

z bliska

—Czyżbyś zdążył to zauważyć teraz a gdzie byleś wcześniej, a kto morze Burmistrzowie zabronić, komisja ,komisja robi to co Pan Burmistrz każe i basta. Przestańcie już tak pyszczyć na gospodarza bo jest gotów się na was obrazić, niedługo wybory samorządowe, i wtedy pokażmy razem co potrafimy i powiedzmy Panu burmistrzowi DO WIDZENIA.. A przygotowania do wyborów powinny się zacząć już dziś.

Liberał

Może bąka puściłeś ?

z bliska

Po twych postach widać że z ciebie taki Liberał jak z koziej d***y trąbka, uważaj żebyś sam nie puścił bo jak puścisz to po takim gościu będzie smród na cało Mławę

Paweł

Miny pracowników muzeum są najlepszym komentarzem do tej zmiany.

JFK

Zaraz jak to się stało o co tu chodzi ludzie widze ze ratusz idzie ppo bandzie przeczytajcie wymagania przecież ta kandydatka ich nie spełniała i ten drugi kandydat odpadł coś tu brzydko pachnie
Moze redakcja to pogłebi. Jak do tego mogło dojść?