Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Atak wilków na gospodarskie psy (zobacz filmik!)


To kolejny sygnał o bytowaniu wilków w okolicznych kompleksach leśnych. Jeden z czytelników poinformował nas o wilkach w mławskich lasach. Dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia podczas spaceru zauważył je Włodzimierz Bucholski z Dobrej Woli (gmina Lipowiec Kościelny).

KPS Mława rekrutacja
Reklama


– Wilki widziałem z odległości nico ponad 20 metrów w jednym z mławskich lasów – wspomina Włodzimierz Bucholski. – Było to około dwóch tygodni przed świętami.

Z relacji wynika, że zwierzęta pojawiają się w lasach położonych w okolicach miejscowości Lipowiec Kościelny i Borowe.

– Mój znajomy widział wilki we wsi Borowe, ja natomiast parę sztuk w lasach mławskich. Wiem, od znajomego, że wilki pojawiły się w okolicy wsi Pertykozy (powiat działdowski). Widać je na filmiku z kamery przemysłowej – mówi pan Włodek.

Nie wiadomo czy są to wilki, które zamieszkują nasze okoliczne lasy czy też są watahy wędrowne.

– Scenę zarejestrowała nasza kamera przemysłowa w Petrykozach. 3 osobniki zrobiły podkop pod ogrodzeniem i zaatakowały pilnujące gospodarstwa psy. Niestety jeden z nich przepadł bez wieści, a drugi jest mocno poturbowany – o zdarzeniu w Petrykozach opowiada Joanna Brzozowska.

– Wilki to płochliwe zwierzęta.  Przy kontakcie z człowiekiem po prostu uciekają.  W naszych lasach spotka się je w rejonach Lipowca i innych lasach. Są to wędrowne zwierzęta.  W ostatnim czasie nie odnotowano żadnych przypadków ataków wilków na ludzi. Może być ze zaatakują psa i zabija go, ale są to również nieliczne przypadki – mówi Grzegorz Kucinski, prezes Koła Łowieckiego nr 3 Łoś  w Mławie.  Według myśliwego bardziej odważne i śmiałe są krzyżówki wilków i psów domowych.  One chętniej udają się w rejony zamieszkałe przez ludzi i są mniej płochliwe. Jednak nie sprowokowane  przez człowieka, nie atakują – wyjaśnia Grzegorz Kuciński, prezes Koła Myśliwskiego Nr 3 „ Łoś” w Mławie

RW

oprac. red

Filmik zbiory prywatne (Joanna Brzozowska)

Zobacz także…

Mała dziewczynka rzucała królikami o podłogę. Filmik zbulwersował całą Polskę

Wardęga znów atakuje. Halloweenowy powrót youtubera

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Musimy pamiętać o tym że wilk pożarł babcię Czerwonego Kapturka

Marek
Gość
Marek

Ludzie wypisują przedziwne dyrdymały o higienistach i o nie atakowaniu ludzi i takie tam przedziwne bzdury. Po wystrzelać ? dla czego ? w inny sposób działać a to, że nie atakują to bzdura ta tylko kwestia czasu jak możemy usłyszeć, że zaatakowały jakiegoś grzybiarza. Nie wierzy się swojemu psu a co dopiero wilkom. Musimy się nauczyć żyć z różnego typu zwierzyną a zwłaszcza z wilkami, przydały by się jakieś lekcje, pogadanki, programy mówiące o zachowaniu zwierząt i zachowaniu wobec zwierząt i wszystko będzie OK. no może nie do końca bo przypadki są zawsze i w każdym środowisku.

Gumi
Gość
Gumi

Wytłuc to ścierwo do zera

Pasterz
Gość
Pasterz

Odkupie tego malego pieska. Prosze podac telefon kontaktowy

Jurek
Gość
Jurek

Wilki nie atakują człowieka ale bezpańskie psy już tak. Gdyby to starcie było poza gospodarstwem w lesie lub na otwartej przestrzeni psy nie maiłyby szans. .Wilki spełniaj rolę higienisty w lasach. Ich obecność to pozytywyny elementt.

Wojtas
Gość
Wojtas

Nie rozumiem czemu ludzie minusują ten komentarz, a nie ma żadnej merytorycznej dyskusji. Idioci.

Kaka
Gość
Kaka

Widzę że panowie Jurek ani Wojtas nie mieszkają na obszarze w którym wilki są często spotykane i wyjadają psy pod domami… nie polecam

Jachu
Gość
Jachu

Ludzi też atakują, a odnośnie roli ” higienisty” to porozmawiaj z ludźmi którzy obcują z nimi na co dzień chociażby w Bieszczadach a potem wypisuj te swoje dyrdymały jaki to wilczek cacy

Wilk
Gość
Wilk

Skorą wchodzą na zamknięte podwórka i zabijają psy, stanowa zagrożenie dla ludzi szczególnie dzieci. K to jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo tych ludzi?

Mieszkaniec Lipowca
Gość
Mieszkaniec Lipowca

Ja też widziałem w lasach w Rumoce najpierw myślałem ze to pies ale potemu juz nie jak podszedł bliżej