Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Atak wilków na gospodarskie psy (zobacz filmik!)


To kolejny sygnał o bytowaniu wilków w okolicznych kompleksach leśnych. Jeden z czytelników poinformował nas o wilkach w mławskich lasach. Dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia podczas spaceru zauważył je Włodzimierz Bucholski z Dobrej Woli (gmina Lipowiec Kościelny).


– Wilki widziałem z odległości nico ponad 20 metrów w jednym z mławskich lasów – wspomina Włodzimierz Bucholski. – Było to około dwóch tygodni przed świętami.

Z relacji wynika, że zwierzęta pojawiają się w lasach położonych w okolicach miejscowości Lipowiec Kościelny i Borowe.

– Mój znajomy widział wilki we wsi Borowe, ja natomiast parę sztuk w lasach mławskich. Wiem, od znajomego, że wilki pojawiły się w okolicy wsi Pertykozy (powiat działdowski). Widać je na filmiku z kamery przemysłowej – mówi pan Włodek.

Nie wiadomo czy są to wilki, które zamieszkują nasze okoliczne lasy czy też są watahy wędrowne.

– Scenę zarejestrowała nasza kamera przemysłowa w Petrykozach. 3 osobniki zrobiły podkop pod ogrodzeniem i zaatakowały pilnujące gospodarstwa psy. Niestety jeden z nich przepadł bez wieści, a drugi jest mocno poturbowany – o zdarzeniu w Petrykozach opowiada Joanna Brzozowska.

– Wilki to płochliwe zwierzęta.  Przy kontakcie z człowiekiem po prostu uciekają.  W naszych lasach spotka się je w rejonach Lipowca i innych lasach. Są to wędrowne zwierzęta.  W ostatnim czasie nie odnotowano żadnych przypadków ataków wilków na ludzi. Może być ze zaatakują psa i zabija go, ale są to również nieliczne przypadki – mówi Grzegorz Kucinski, prezes Koła Łowieckiego nr 3 Łoś  w Mławie.  Według myśliwego bardziej odważne i śmiałe są krzyżówki wilków i psów domowych.  One chętniej udają się w rejony zamieszkałe przez ludzi i są mniej płochliwe. Jednak nie sprowokowane  przez człowieka, nie atakują – wyjaśnia Grzegorz Kuciński, prezes Koła Myśliwskiego Nr 3 „ Łoś” w Mławie

RW

oprac. red

Filmik zbiory prywatne (Joanna Brzozowska)

Zobacz także…

Mała dziewczynka rzucała królikami o podłogę. Filmik zbulwersował całą Polskę

Wardęga znów atakuje. Halloweenowy powrót youtubera

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Musimy pamiętać o tym że wilk pożarł babcię Czerwonego Kapturka

Marek
Marek
1 rok temu

Ludzie wypisują przedziwne dyrdymały o higienistach i o nie atakowaniu ludzi i takie tam przedziwne bzdury. Po wystrzelać ? dla czego ? w inny sposób działać a to, że nie atakują to bzdura ta tylko kwestia czasu jak możemy usłyszeć, że zaatakowały jakiegoś grzybiarza. Nie wierzy się swojemu psu a co dopiero wilkom. Musimy się nauczyć żyć z różnego typu zwierzyną a zwłaszcza z wilkami, przydały by się jakieś lekcje, pogadanki, programy mówiące o zachowaniu zwierząt i zachowaniu wobec zwierząt i wszystko będzie OK. no może nie do końca bo przypadki są zawsze i w każdym środowisku.

Gumi
Gumi
2 lata temu

Wytłuc to ścierwo do zera

Pasterz
Pasterz
2 lata temu

Odkupie tego malego pieska. Prosze podac telefon kontaktowy

Jurek
Jurek
2 lata temu

Wilki nie atakują człowieka ale bezpańskie psy już tak. Gdyby to starcie było poza gospodarstwem w lesie lub na otwartej przestrzeni psy nie maiłyby szans. .Wilki spełniaj rolę higienisty w lasach. Ich obecność to pozytywyny elementt.

Wojtas
Wojtas
2 lata temu
Reply to  Jurek

Nie rozumiem czemu ludzie minusują ten komentarz, a nie ma żadnej merytorycznej dyskusji. Idioci.

Kaka
Kaka
2 lata temu
Reply to  Jurek

Widzę że panowie Jurek ani Wojtas nie mieszkają na obszarze w którym wilki są często spotykane i wyjadają psy pod domami… nie polecam

Jachu
Jachu
2 lata temu
Reply to  Jurek

Ludzi też atakują, a odnośnie roli ” higienisty” to porozmawiaj z ludźmi którzy obcują z nimi na co dzień chociażby w Bieszczadach a potem wypisuj te swoje dyrdymały jaki to wilczek cacy

Wilk
Wilk
2 lata temu

Skorą wchodzą na zamknięte podwórka i zabijają psy, stanowa zagrożenie dla ludzi szczególnie dzieci. K to jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo tych ludzi?

Mieszkaniec Lipowca
Mieszkaniec Lipowca
2 lata temu

Ja też widziałem w lasach w Rumoce najpierw myślałem ze to pies ale potemu juz nie jak podszedł bliżej