Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Atak wilków na gospodarskie psy (zobacz filmik!)


To kolejny sygnał o bytowaniu wilków w okolicznych kompleksach leśnych. Jeden z czytelników poinformował nas o wilkach w mławskich lasach. Dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia podczas spaceru zauważył je Włodzimierz Bucholski z Dobrej Woli (gmina Lipowiec Kościelny).

KSP Mława nabór

– Wilki widziałem z odległości nico ponad 20 metrów w jednym z mławskich lasów – wspomina Włodzimierz Bucholski. – Było to około dwóch tygodni przed świętami.

Z relacji wynika, że zwierzęta pojawiają się w lasach położonych w okolicach miejscowości Lipowiec Kościelny i Borowe.

– Mój znajomy widział wilki we wsi Borowe, ja natomiast parę sztuk w lasach mławskich. Wiem, od znajomego, że wilki pojawiły się w okolicy wsi Pertykozy (powiat działdowski). Widać je na filmiku z kamery przemysłowej – mówi pan Włodek.

Nie wiadomo czy są to wilki, które zamieszkują nasze okoliczne lasy czy też są watahy wędrowne.

– Scenę zarejestrowała nasza kamera przemysłowa w Petrykozach. 3 osobniki zrobiły podkop pod ogrodzeniem i zaatakowały pilnujące gospodarstwa psy. Niestety jeden z nich przepadł bez wieści, a drugi jest mocno poturbowany – o zdarzeniu w Petrykozach opowiada Joanna Brzozowska.

– Wilki to płochliwe zwierzęta.  Przy kontakcie z człowiekiem po prostu uciekają.  W naszych lasach spotka się je w rejonach Lipowca i innych lasach. Są to wędrowne zwierzęta.  W ostatnim czasie nie odnotowano żadnych przypadków ataków wilków na ludzi. Może być ze zaatakują psa i zabija go, ale są to również nieliczne przypadki – mówi Grzegorz Kucinski, prezes Koła Łowieckiego nr 3 Łoś  w Mławie.  Według myśliwego bardziej odważne i śmiałe są krzyżówki wilków i psów domowych.  One chętniej udają się w rejony zamieszkałe przez ludzi i są mniej płochliwe. Jednak nie sprowokowane  przez człowieka, nie atakują – wyjaśnia Grzegorz Kuciński, prezes Koła Myśliwskiego Nr 3 „ Łoś” w Mławie

RW

oprac. red

Filmik zbiory prywatne (Joanna Brzozowska)

Zobacz także…

Mała dziewczynka rzucała królikami o podłogę. Filmik zbulwersował całą Polskę

Wardęga znów atakuje. Halloweenowy powrót youtubera

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Atak wilków na gospodarskie psy (zobacz filmik!)"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jurek
Gość

Wilki nie atakują człowieka ale bezpańskie psy już tak. Gdyby to starcie było poza gospodarstwem w lesie lub na otwartej przestrzeni psy nie maiłyby szans. .Wilki spełniaj rolę higienisty w lasach. Ich obecność to pozytywyny elementt.

Jachu
Gość

Ludzi też atakują, a odnośnie roli ” higienisty” to porozmawiaj z ludźmi którzy obcują z nimi na co dzień chociażby w Bieszczadach a potem wypisuj te swoje dyrdymały jaki to wilczek cacy

Kaka
Gość

Widzę że panowie Jurek ani Wojtas nie mieszkają na obszarze w którym wilki są często spotykane i wyjadają psy pod domami… nie polecam

Wojtas
Gość

Nie rozumiem czemu ludzie minusują ten komentarz, a nie ma żadnej merytorycznej dyskusji. Idioci.

Wilk
Gość

Skorą wchodzą na zamknięte podwórka i zabijają psy, stanowa zagrożenie dla ludzi szczególnie dzieci. K to jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo tych ludzi?

Mieszkaniec Lipowca
Gość

Ja też widziałem w lasach w Rumoce najpierw myślałem ze to pies ale potemu juz nie jak podszedł bliżej

wpDiscuz