Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Świąteczny duch w SP nr 2


Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, z którym wiąże się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej Jasełkami. W tym roku, w naszej szkole odbyły się wyjątkowe Jasełka.Na pierwsze zaprosiły panie: Magda Suska i Kinga Lech. Przybliżyły one maluchom i pierwszoklasistom historię Bożego Narodzenia. A były one niezwykłe, bo w rolę aktorów wcielili się rodzice przedszkolaków z grupy 0c oraz nasi gimnazjaliści. Dzieciaki oglądały inscenizację jak zaczarowane, łącząc postaci biblijne ze swoimi najbliższymi. Dzięki temu łatwiej było im zrozumieć powagę tego, co wydarzyło się przeszło dwa tysiące lat temu. Aktorzy doskonale poradzili sobie z trudnym zadaniem, gdyż występ przed tak wymagającą publicznością nie należał do łatwych. Po obejrzeniu przedstawienia Maluchy wraz ze swoimi rodzicami udały się do sal, by tam podczas wspólnego kolędowania poczuć jeszcze bardziej atmosferę nadchodzących świąt.

W tym czasie starsi uczniowie zaprosili nas do obejrzenia inscenizacji przygotowanej przez nich, pod kierunkiem księdza Mariusza Przybysza. Dzięki ich występowi mieliśmy okazję przypomnieć sobie, dlaczego Święta Bożego Narodzenia są takie ważne i czemu warto je tak radośnie świętować. Razem z dziewczętami z klasy 2c mogliśmy pośpiewać nasze ulubione kolędy. Gimnazjaliści oraz debiutujący Czwartoklasiści świetnie odegrali powierzone im role, dlatego słusznie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Podczas obu uroczystości rozstrzygnięte zostały konkursy, które odbyły się w ostatnim czasie w naszej szkole.

Źródło i fot. SP nr 2

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500