Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

2,3,4 a nawet 14 dni nadal czekasz na rejestrację pojazdu


Nowy system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nadal nie działa jak należy, a właściciele pojazdów są wściekli. Mławskiego wydział komunikacji i tak wśród kierowców nie słynął ze sprawnego działania. Teraz jednak, ze względu na błędy we wdrażanym systemie CEPIK 2.0 na rejestrację w skrajnych przypadkach właściciele aut czekają nawet 14 dni.


– Proces rejestracji pojazdów wygląda obecnie tak, że interesant zostawia dokumenty i telefonicznie jest informowany o terminie zarejestrowania pojazdu. Niektóre pojazdy przechodzą w systemie szybciej, niektóre nie przechodzą. Trwa to różnie, 2,3,4 dni a nawet 14. Przed wprowadzeniem systemu rejestrowaliśmy 50 – 60 pojazdów dziennie, teraz około 10. Sygnalizujemy błędy w systemie Warszawie, dostajemy informację, że są poprawiane. My się mordujemy i klienci też – informuje Waldemar Borowski dyrektor wydziału komunikacji.

System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło 13 listopada. W założeniach ministerstwa w systemie na bieżąco miały być przekazywane informacje o badaniach technicznych pojazdów i historii pojazdu. Niestety po ponad miesięcznym okresie użytkowania systemy w realiach wydziałów komunikacji, nadal nie działa on poprawnie. Mława nie jest tu jedynym wyjątkiem.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Leon zawodowiec
Leon zawodowiec
3 lata temu

Dwoch Panow siedzi w pokoju z czego tylko jeden obsługuje wiec nie dziwne ze trzeba dlugo czekac malo tego auto w aso po nr win z 2010r a jemu jeden program pokazuje 2009 a 2inne pokazuja 2010 i mowi mi ze auto bedzie zarejestrowane na 2009r od razu ide prosto do sadu za falszowanie dokumentow przez Pana z wydzialu komunikacji

kierowca
kierowca
3 lata temu

Miałem z nimi identyczną sytuację. Samochód rocznik 2012, a zarejestrowali mi na 2011.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x