Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skarbnik Henryk Antczak straci pracę. Ruszyła procedura


Procedura odwołania Henryka Antczaka z funkcji skarbnika miasta została już wszczęta. Wniosek o wyrażenie przez radę powiatu zgody na rozwiązanie stosunku pracy ze skarbnikiem, który jest jednocześnie radnym powiatowym wystosował burmistrz Sławomir Kowalewski. Wniosek ten wpłynął do starostwa w piątek 29 grudnia. To pierwszy krok na drodze do odwołania i rozwiązania stosunku pracy z wieloletnim skarbnikiem miasta.


Gdyby Henryk Antczak nie był radnym powiatowym sprawa byłaby znacznie prostsza. Wystarczyłby wtedy wniosek o odwołanie go z funkcji skarbnika złożony do rady miasta, w której większość, czyli dziesięciu radnych ma burmistrz.  Bo to właśnie rada miasta ma kompetencje do powołania i odwołania skarbnika na wniosek burmistrza. W obecnej sytuacji jest jednak tak, że przed rozwiązaniem stosunku pracy burmistrz musi zapytać o wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, właśnie radę powiatu. O tę zgodę zapytać burmistrz musi, ale odwołać skarbnika i tak może niezależnie od tego jakie stanowisko zajmie rada powiatu, nawet gdy ta odmówi wyrażenia zgody.

Henryk Antczak, tak zresztą jak każdy pracownik w jego wieku do lutego przyszłego roku pozostaje w okresie chronionym. Zanim jednak sprawą zajmie się rada powiatu, a następnie rada miasta będzie on już w wieku uprawniającym do przejścia na emeryturę.

Sam Henryk Antczak zapytany dzisiaj, czy wie o piśmie kierowanym do rady z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozwiązanie z nim stosunku pracy w urzędzie miasta, zaprzeczył, aby o takim piśmie już wiedział. Nie chciał też tego wniosku skomentować. Wpłynięcie jednak takiego pisma do sekretariatu starostwa potwierdziła wicestarosta Barbara Gutowska.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
83 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gall Anonim
Gall Anonim
3 lata temu

Jarząbek. Czytaj ze zrozumieniem. Gall Anonim to ktoś inny niż Anonim i jego pochodne. Na forach pisze tylko jako Gall Anonim i robię to dość rzadko.
A z twoją listą zarzutów się zgadzam i uważam, że jest za krótka, ale odpowiedz na jedno zasadnicze pytanie: kto w zamian?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Gall Anonim

Jarzabek, dobrze cię zrozumiał myślę że wiesz że GALL ANONIM, był kronikarzem i też był człowiekiem konfliktowym, pisząc czyżbyś chciał zostać kronikarzem naszego miasta, tylko że do dziś nie wiadomo kim naprawdę był POLAKIEM FRANCUZEM A MOŻE NIEMCEM, czyżbyś pisał do nas mławian z zagranicy że tak rzadko nas odwiedzasz. Można się z tobą zgodzić z jednym że GALL ANONIM to nie to samo co ANONIM I POCHODNE ANONIMY. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO ŻYCZĘ OBU SZANOWNYM PANOM W 2018, obyśmy w Mławie mieli jak najmniej problemów, a te które były przenieśmy do historii.

JOHN
JOHN
3 lata temu

JESTEM ZAZMIANĄ. PAN HENRYK NIC DOBREGO NIE ZROBIŁ DLA MIASTA, A BĘDĄC PRZEWODNICZĄCYM RADY POWIATU POGORSZYŁ RELACJE I WSPÓŁPRACĘ NA LINII UM-POWIAT. CZAS NA EMERYTURĘ!

Anonimka
Anonimka
3 lata temu
Reply to  JOHN

A PAN BURMISTRZ CO DOBREGO ZROBIŁ DLA MIASTA? – czas się przesiąść na rower!

Mario
Mario
3 lata temu
Reply to  JOHN

Podatki wysokie, woda i ścieki drożeją, błoto na ulicach, nowe jezdnie i nowe chodniki krzywe i złej jakości, kono nie wyremontowane, zadłużenie podwaja – oto działania złotoustego.
Powiedz, co dobrego dla miasta i jego mieszkańców zrobił burmistrz oprócz upiększania miasta (przypinania kwiatków do kożucha), bo lilie w parku zimową porą to porażka

Optymista
Optymista
3 lata temu

Czyżby koniec władzy w Mławie wszechwładnego PSL-u? Tak, chcemy miasta bez układów, rodzinnych układów!

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Gall Anonim, uparłeś się, znów rzucasz kandydaturą Konrada, żeby zmienić tok myślenia komentujących i odwrócić ich uwagę od głównego tematu jakim jest beztroska naszego włodarza w zarządzaniu miastem.
1. Brak analitycznego myślenia, brak wyobraźni we wzroście zadłużania miasta dla osiągnięcia własnego celu, czyli zdobycia stołka (po trupach do celu)
2. Brak pozyskiwania środków zewnętrznych na inwestycje, na które mogły być pozyskane np rewitalizacja wokół handlowca – miasto nie zdążyło, za późno się obudziło, a może za wcześnie?
3. Jeżeli ktoś ma odmienne zdanie od włodarza, to nie ma dyskusji: won z mojego folwarku, bo to ja mam rację.
4 Za dużo autorskich i nowatorskich projektów, które szkodzą mieszkańcom i ich kiesze4niom : PARTNERSTWO PUBLICZNO PRYWATNE – to będą tylko wysokie koszty dla mieszkańców Mławy, a to ppp naszego burmistrza dotyczy nie tylko oczyszczalni ścieków, bo jego wizja jest szersza, obejmie więcej dziedzin.
5. Spalarnia śmieci już za rogiem

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nareszcie głos w dyskusji KTO WINNY LUB NIE WINNY bardzo rzeczowo opisane fakty, a nie pisanie bzdur tak jak co nie którzy próbują to czynić przy okazji opluwając, nie winnych ludzi być może kiedyś popełnili błędy, ale teraz bronią słusznych spraw dla mieszkańców Mławy. Tak trzymaj Jarząbek.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  z bliska

ha ha ha!!!

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Trzeba mieć naprawdę dobre poczucie humoru, i brak jakiejkolwiek samokrytyki, aby udawać takiego naiwniaka i śmiać się z samego siebie i tych bzdur które wypisujesz.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  z bliska

nie napinaj się bo ci żyłka pęknie ;

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

z takimi tekstami to raczej do siebie, wielka była by szkoda gdyby ci ta żyłka pękła, a tak dopóki ci nie pęknie to mamy na portalu trochę kabaretu, i możemy się Anonimowo z naiwniaka podśmiewać!!!!!– jak nie wiesz co pisać to lepiej daj sobie spokój i odpocznij.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  z bliska

oj denny jesteś człowieku
zgodnie z przysłowiem ustąpię Ci
bo czuje że jesteś pokrzywdzony przez los;

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo—a ty kim jesteś wydaje mi się że jesteś też człowiekiem, a że inaczej myślącym, to trudno, jednak uważaj aby ci ta żyłka nie pękła, bo szkoda byłoby taki talent zmarnować. Jeśli nie wiesz jak brzmi to przysłowie, to naprawdę jesteś DNEM. Ale przypomnę ci pisownie tego przysłowia które czy chcesz czy nie dotyczy CIEBIE abyś nie był pokrzywdzony przez los a brzmi ono „UCZYŁ MARCIN MARCINA A SAM GŁUPI JAK ŚWINIA” SWYMI POSTAMI SAM SIĘ PROSISZ O TAKIE TEKSTY JAK WYŻEJ a że w Nowy Rok no cóż morze da ci to troszeczkę do myślenia, i nie będziesz się pchał na afisz, bo po prostu nie potrafisz.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  z bliska

spadaj!!!

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo TY naprawdę się prosisz swymi postami aby naprawdę posypać Ci z grubej rury, może do twej zakutej łepetyny dotrze, że to nie ty rozdajesz karty na tym Portalu z tymi gburowatymi tekstami, a ja tylko w kontrze do twoich pomysłów i braku języka w gębie staram się tylko to skomentować i naprawdę powinieneś SPADAĆ z tego portalu, bo mieszkańcom którzy komentują na tym portalu trudno te twoje wypociny komentować. A skoro nie rozumiesz po Polsku, to może zrozumiesz w języku Angielskim „YOU CAN PUT LIPSTICK ON A PIG, BUT IT”S STIL A PIG”, jesteś tak oblatany że z tłumaczeniem z pewnością sobie poradzisz.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  z bliska

po raz ostatni GŁUPIEMU ustępuje

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

no JUŻ DOBRZE SPADAM NIECH TEN GŁUPAWY MATOŁ anonimowo si.ę dalej prezentuje ze swymi wypocinami, jak widać nie jestem taki „GŁUPI JAK USTĘPUJĘ TAKIEMU MATOŁOWI.

czytelnik
czytelnik
3 lata temu

to co poprzewracało sie w głowie Antczakowi na starość ?

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  czytelnik

Poprzewracało to się burmistrzowi w głowie od nadmiaru władzy.
Częstą chorobą ludzi na stanowiskach jest uderzenie wody sodowej do głowy i w tym przypadku tak się stało.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Zgadzam się z tym komentarzem, i ten komentarz powinien zamknąć dyskusję, a jednocześnie być przestrogą dla wyborców mławskich aby w przyszłych wyborach nie popełnić znowu błędów i oddać miasto we władanie jakiegoś KOLARZA. Myślę że Mława ma już dość lania tej wody sodowej.

jacek
jacek
3 lata temu

zgadzam sie z mądrym Gallem Anonimem. Antczak rozpętał bezpardonową potyczkę polityczną swojego urupowania PSL , któremu sie pali grunt pod nogami. Jeśli nie bedzie starostą lub vice to może iść do zięcia na halę sportową !

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  jacek

jacek na hali sportowej potrzebują ciecia do sprzątania, z tego co piszesz masz predyspozycje. Bo jesli ne rozumiesz prostej zasady że to nie Skarbnik wywołał tą bitwę, bo jest od tego aby dbać o finanse miasta, –to do czego ty z twoją elokwncją się nadajesz tylko na ciecia.

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

Szanowni czytelnicy, to co się stało w ratuszu jest wyjątkowe. Znając choć nawet mało samorząd mławski jest dość duża rozgrywka. Nie może być jednak tak , że podwieszają się pod tą dyskusję ludzi którzy sami się wystawiają na dobrego burmistrza. Dla mnie Kowalewski jest złym burmistrzem nie tylko pod względem zarządzania miastem, ale także jako człowiek. Widać wyraźnie , że połowa wpisów to P. i M.. Panie Boże broń przed takimi osobnikami nawet na funkcję sołtysa. My Mławianie mamy wielki problem, Potrzebny jest nam nowy człowiek na burmistrza. Czas na zmianę. Jednak nie na gorszą.. Potrzebne jest nowe szerokie porozumienie ludzi aktywnych chcących dokonać dobrej zmiany w Mławie. Dobrej dla mieszkańców nie dla panującego układu.

Marek
Marek
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Dobra zmiana, panujący układ – jak nic PiS chce przejąć władzą w Mławie. I kogo wystawicie? radnego Pola, który krytykuje budżet a potem wstrzymuje się od głosu? A może panią Pszczółkowską, która marzy o tunelu?

Natalia
Natalia
3 lata temu
Reply to  Marek

Wystawiamy Kogo chcemy. Mamy świetnych kandydatów . PiS zwycięży, pis wygra wsxystko. Buzka trolle

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Natalia

Tą buzkę to zostaw dla swego idola z mławskiego pisu Radnego Pola, jeśli twoi kandydaci są tak jak twe pisanie to strach się bać takich artystów, których wprost z nazwiska wymienił Marek, dodał bym jeszcze największych cwaniaków w tej partii: Krajewski, Dusza, i wielu innych którzy przyczepili się tylko dla korzyści burty tej Pisowskiej hołoty i krzyczą że płyną w dobrej sprawie i są na dobrym kursie.

Piotr
Piotr
3 lata temu
Reply to  z bliska

Kurs jest bardzo dobry. Wymienieni panowie i pani to doskonali fachowcy i menedżerowie.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Piotr

Czy naprawdę tak nisko cenisz mławian, że oni zdecydują się głosować na pożal się Boże fachowców i menadżerów. W czym oni są rak dobrzy—z pewnością liczysz że i tobie jakiś stołek podsuną, abyś wygodnie usiadł za te pisanie pochwalnych treści o nich zbyt dobrze ich znamy, to tacy fachowcy ” JAK Z KOZIEJ D**Y TRĄBKA.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  z bliska

kąsasz jak wściekły kojot;

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

—- BO JAK KTOŚ PISZE GŁUPOTY TYLKO DLA SAMEGO PISANIA, ALBO NA CZYJEŚ ZLECENIE TO TRZEBA GO KĄSAĆ,—-może tym się go przywróci do normalnej wymiany myśli, widzę że przyczepiłeś się do mnie jak rzep do psiego ogona, ale jak to cię bawi to używaj sobie może przy takiej wymianie wreszcie się wściekniesz i dasz sobie spokój z pisaniem tego co ci ślina na język przyniesie.

ola
ola
3 lata temu
Reply to  Marek

Wstrzymuje sie bo nie będzie grał w grę z jednym bądź drugim winowajca. Dobra zmiana . Nareszcie w Mlawie.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  ola

Jesteś w błędzie bo wstrzymując się od głosu, pozwala na to aby ten budżet został uchwalony. A Radny Pol zamiast szukać zwolenników w Radzie aby zmienić ten stan rzeczy, swym głosem wstrzymującym po prostu go akceptuje. I tacy są pisowscy aktywiści. Myślę że w nowej radzie tych aktywistów z przypadku, będzie coraz mniej.

mirek
mirek
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

O co chodzi z tym P….?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Wszystko dobrze tylko po co ta ocena Panów Przybyszewskiego i Moszczyńskiego, i krytyczny komentarz, za co. Czy naprawdę ci przeszkadza ich aktywność nie tylko na swym osiedlu ale także na terenie całego miasta. A jeśli ich działania z korzyścią dla mieszkańców naprawdę ci przeszkadzają, to trzeba było samemu pokazać co się potrafi. Duet tak obrotnych młodych pełnych incjatywy naprawdę by się przydał w nowej Radzie Miasta. a tobie czytelniku nie powierzył bym nawet funkcji stróża, a co dopiero Radnego.

Gall Anonim
Gall Anonim
3 lata temu

Po pierwsze. W roku wyborczym nic nie jest przypadkiem.
Po drugie. PSL wystawi kandydata na burmistrza, pewnie młodego Wojnarowskiego.
Po trzecie. Antczak za otwartą wojnę z Kowalewskim otrzyma pewnie stanowisko w powiecie np. wicestarosty. I tyle w temacie.

Kolega
Kolega
3 lata temu

Kandydat dialogu między ludzmi, a nie wyborcami.
Kandydat, który stanie po stronie praktycznych rozwiązań, prorozwojowych w oparciu o wolę mieszkańców nie lokalnej koterii.
Kamil uważa również, że:
Obecna sytuacja w ratuszu przypomina małe pole bitewne, a nie wojenne.
Teatr wydarzeń, który w ostatnich dniach powstał, ma na celu odwrócenie uwagi od rzeczy i czynnosci, które ujawnią się niebawem.
Ta cała awantura, nie jest awanturą o dobro mieszkańców, ale potyczką lokalnych władców, niby strategów o coraz większą władzę i o demonstrację siły.
Kamil, wybacz ale musiałem to napisać, wybacz.

Zatorze
Zatorze
3 lata temu

Pan Kamil Przybyszewski moze zmobilizuje sie i wystartuje w wyborach na burmistrza. Jest to osoba kompetentna znajaca sie na sprawach mieszkancow o nieposzlakowanej opinii i nie powiazana w zaden uklad. My mieszkancy wzywamy Pana aby startowal Pan, a tym samym zostal burmistrzem. Mamy nadzieje ze nie zawiedzie nas Pan.

Kolega
Kolega
3 lata temu
Reply to  Zatorze

Muszę Państwa zasmucić, jako że wypowiem się za Pana Kamila. Otóż on twierdzi tak: Startowanie na stanowisko burmistrza, na obecną chwilę nie jest dobrą decyzją.
Doświadczenie musi być o krok naprzód przed kandydatem.
Czas burmistrza, nowego burmistrza nadejdzie z chwilą ujawnienia się lidera: zaradnego, z charyzmą, z planem działanie, nie na dziś, a na lata.
Lepiej wspierać takiego kandydata, z całych sił.
Lecz kandydat ten nie może pochodzić z skostniałych układów.
To musi być człowiek waleczny, .

z bliska
z bliska
3 lata temu

Czytając te wszystkie posty pisane przez mławian, mądre na temat czy też nie, i przekazywanie treści i informacji w stylu gdzieś tam słyszałem ktoś tam powiedział, i w tym całym bałaganie, który wywołał Burmistrz, aby bronić swej pozycji, mówiąc tym samym mieszkańcom POPATRZCIE JAKI TO JESTEM DLA WAS DOBRY, no nie tak, bo mądry gospodarz poprosił by swego adwersarza na rozmowę i starał się wszystko wyjaśnić, ale niestety chciał takim posunięciem pokazać kto tu rządzi–a ten Skarbnik sam nie wie czego chce. Wie bardzo dobrze, bo nie chce zadłużać miasta w nieskończoność aby spełniać przedwyborcze zachcianki Burmistrza, nie tędy droga mili Państwo, odkrywacie karty wymieniacie nazwiska—czekam cierpliwie kiedy w Mławie odkryje karty LEWICA, o pogodzi te zwaśnione strony, i DOBRO ZMIANĘ, ODSTAWIAJAC ich na bok a zostawiając jedynie na kartkach historii.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  z bliska

od ognia, wody i lewicy „uchowaj nas Panie” ??????????

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

„uchowaj nas Panie przed takimi fachowcami jak TY, bo dopiero wtedy była by i woda i ogień, który pierwszego dosięgnął by ciebie.

Marek
Marek
3 lata temu
Reply to  z bliska

Jak piszesz że burmistrz wywołał bałagan, to znaczy, że albo nie jesteś z bliska, albo nazywasz się Antczak

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Marek

A CZY TO JEST NAPRAWDĘ WAŻNE JAK SIĘ NAZYWAM, jestem naprawdę z bliska, ciekawość w twoim przypadku to pierwszy stopień do piekła, myślę że tam z pewnością nie chcesz się znaleść.

Think more
Think more
3 lata temu
Reply to  z bliska

Tak, burmistrz to despota, w konflikcie z Antczakiem winien wykazać się mądrością, a nie głupotą.
Czasy pojedynków dawno minęły, a tu jest wyraźny pojedynek dwóch panów na stołkach i pokazywanie siły.
Na tym poziomie winna być dyskusja i porozumienie polegające na penych ustępstwach, a nie ostra walka dwóch wcześniej zaprzyjaźnionych i działających ramię w ramię władców tego miasta.
Panowie wykazali się niską kulturą i niską inteligencją – podziękujmy im, dość tego prywatnego folwarku, bo Mława do żadnego z tych panów nie należy.
Podziękujmy obu awanturnikom

Bolszewik
Bolszewik
3 lata temu

Burmistrz niczym towarzysz Stalin eliminuje wszystkich którzy mu się przeciwstawiają . Najpierw chciał wykończyć radną teraz skarbnika. Kto następny do odstrzału ?

Emi
Emi
3 lata temu

Wszyscy do wymiany łącznie ze starostą, burmistrzem, radni zaradni . I tak kazdy aby do siebie a nic od siebie.
Chyba za bardzo przyzwyczali sie do posadek.
Moze czas to zweryfikowac w najbliższych wyborach!

Tylko PRAWDA
Tylko PRAWDA
3 lata temu

Rozumiem pana burmistrza, bowiem każdy burmistrz chciałby mieć swojego sekretarza i skarbnika, bo wtedy ma pewność, że śpi spokojnie. Prezydent Stanów Zjednoczonych przychodzi ze swoimi ludźmi, a stary odchodzi ze swoimi i jest to normalna sprawa. Nikt się panu burmistrzowi dziwić nie może i nikt nie powinien mieć pretensji, że chce mieć ona swojego skarbnika. Tak jednak jak tę rzecz załatwia się u nas, to tak się jej po prostu nie załatwi…. To nie jest prywatna firma kogoś tam. SKARBNIK to funkcja wazna dla wszystkich mieszkanców. Wiec radni chyba wiedza co robia mając taka wiedze. A chyba tez nie chca działać na szkodę miasta. Mam nadzieje. W każdym bądź razie ktos tutaj ma racje. To trzeba wyjaśnić do konca. Dobrze ze sprawa została upubliczniona. Radni którzy byli przeciwko odwołaniu wzięli na siebie ciężar tej decyzji. Zobaczymy co będzie dalej.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Tylko PRAWDA

… a radni, którzy byli za też wzięli na siebie ciężar tej decyzji?
Plac zabaw za 1mln zł?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Tylko PRAWDA

Przstańcie już prawić te banały zasłyszane, jak Burmistrz chciał mieć swego Skarbnika to podejmując Urząd już po miesiącu powinien przedstawić Radzie do akceptacji swego człowieka, tylko w tym problem kogo miał przedstawić Jankowskiego obecnego dyr. MOSIR, to ten co się nadaję tylko do noszenia kwiatków na uroczystościach, a najlepiej mu wychodziło sprzątanie hali za dyr. Kowalewskiego. A zmiana po tylu latach skarbnika, świadczy tylko zle o Burmistrzu.

///
///
3 lata temu

haha, a który wf-ista zostanie skarbnikiem?

mławianin
mławianin
3 lata temu

W tym aspekcie zasada jest prosta jesteś zemną idziemy razem, jesteś przeciwko, trudno
rączą, idziemy osobno, żegnaj. takie są zdrowe zasady gry.
czy tu ma za znaczenie kto będzie Burmistrzem, kto się nachapał a kto jest głodny???

mławianin 1
mławianin 1
3 lata temu
Reply to  mławianin

Dobrze prawisz tylko powinieneś zauważyć że ta prosta ZASADA OBOWIĄZYWAŁA PRZE LATA, a w samej końcówce P. Burmistrz się zapomniał, albo poczuł się za pewnie, i z tego wszystkiego popełnił błąd, ale takie działanie na pewno nie przysporzy mu zwolenników, chyba że przygarnie go do swych szeregów DOBRA ZMIANA PIS.

Optymista
Optymista
3 lata temu

Nie taki diabeł straszny, od dawna wiadomo kto rządzi miastem a kto jest marionetką, co robimy z ze zużytymi lalkami? Kto policzy jaki strumień kasy przesączył i nadal będzie sączył się przez miasto X? Kto by pomyślał 20 lat temu zanim nazwisko na X powiedzmy było jakoś opisane? Kto mi napisze teraz że wygrywać wybory to żadna sztuka? Nowe twarze, nowe wyzwania….A nowe plakaty czekają żeby wisieć na słupach, może nie trzeba będzie płacić za ich zdejmowanie…Chciałbym żeby mi ktoś napisał ile można zarobić na mławskich ściekach, czy znajdzie się osoba potrafiąca liczyć…Ile miasto na tym zarabia…Bo to jest bardzo dochodowy biznes, firmy na świecie zabijają się o ścieki….???

Observer
Observer
3 lata temu
Reply to  Optymista

Nie tylko firmy, bo nawet mafie walczą o śmieci i o ścieki

Troglo
Troglo
3 lata temu
Reply to  Observer

U nas mafia w białych kołnierzykach…..

Aninim
Aninim
3 lata temu

Czy przypadkiem Antczak nie jest w tej chwili chroniony przez kodeks pracy? i burmistrz może mu…

Optymista
Optymista
3 lata temu
Reply to  Aninim

Czemu czepiasz się Antczaka? Anonimie, czy pan Henryk podjął jedną decyzję szkodzącą miastu? Zajrzyj do archiwum, że powiedzmy X nie spełnił się w roli wodza nie jest jego winą, że Y chce być starostą też nie jego zasługa….Poza tym taki mamy na chwilę obecną system że nie sprzyja jednostkom tylko układom i nic nie poradzisz na to

Aninim
Aninim
3 lata temu
Reply to  Optymista

Ja nie czepiam się Antczaka, piszę zgodnie z tematem artykułu. Przecież na 2 lata przed emeryturą nie można nikogo zwalniać, a Antczak jest bodajże w okresie ochronnym

Optymista
Optymista
3 lata temu
Reply to  Aninim

A myślisz że Antczak będzie zwolniony? Albo chociaż ktoś się go doczepi o cokolwiek? Czy tak myślisz?

Optymista
Optymista
3 lata temu
Reply to  Optymista

Przecież tu nie chodzi o to co ty i ja napiszemy…Jest rok wyborczy prawda? O co tu chodzi, jest inna władza na górze, inne zasady, inne poparcie, inna taktyka, w wyborach nie wygrywa ulubieniec większości, wybory to walka.. o wpływy i kasę, nie próżno napisałem że dziś kasa to śmieci, ścieki i woda, prawda wodę musimy sprywatyzować ale kto to zrobi? Nie ma chętnych… na miliony złotych, ładna sumka, oddajmy na 50 lat komuś zarządzanie. Ludzie są naiwni. Słowa na siódemce: trochę drożej zapłacimy ale problem z głowy. Nie dla mieszkańców, bo dziś to będzie 10% drożej a jutro nie ma alternatywy 50% drożej i nikt nic nie zrobi. Pisałem kiedyś, co za gospodarz nie umie kibla na swojej posesji pobudować. Ciemna masa popiera i jeszcze klaszcze. Przed rozbiorami było podobnie….

oSa
oSa
3 lata temu
Reply to  Aninim

ech, gdybyś przeczytał dokładnie artykuł … HA w tej chwili jest chroniony. Ale od lutego 2018 będzie w wieku emerytalnym i już nic go nie chroni i wtedy można dość bezproblemowo go odwołać. co najwyżej w sądzie pracy wygra odszkodowanie

Archont Polemarchos
Archont Polemarchos
3 lata temu

Ktoś ma w mieście kwity na działalność burmistrza.
Czy wywołają one burzę?zobaczymy…

xyz
xyz
3 lata temu

Jest takie powiedzenie „Mściwość to nieudolna próba odpłacenia krzywdy krzywdą”, a mądrość ludowa podaje „Nie ma lepszej zemsty niż zapomnienie o obeldze”.

mławianin
mławianin
3 lata temu

Mądra decyzja Pana Burmistrza, skarbnik zachował się jak mały Kazio bez okrzesania,
najpierw klakierował, brał udział w pracach nad budżetem, – budżet to nie jest chwila olśnienia tylko składowa okresowa, postąpił niehonorowo bo sam powinien oddać się do dyspozycji. Jest powiedzenie nie żałuj dziada bo jak odrzyj to cię torbą zabije.
Rada Powiatu powinna też zachować się przyzwijcie i podziękować za współpracę takiemu …………………………………..Przewodniczoncemu!!!

ktosktos
ktosktos
3 lata temu
Reply to  mławianin

Problem w tym, że zmiany w budżecie zostały wprowadzone pod nieobecność skarbnika.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  mławianin

ZABOLAŁO ???

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Z tego co widać to narzekasz że ciebie coś zawsze boli więc czas udać się do lekarza, najlepiej do psychiatry. Kiedy czytam i obserwuje twą działalność na portalu to uważam że ta wizyta powinna ci pomóc wrócić do zdrowia. A WIĘC LECZ SIĘ PÓKI NIE JEST ZA PÓZNO.

Ktos
Ktos
3 lata temu

I to ma byc deokracja, ze wiekszosc radnych jest ba postronku Burmistrza???Swoja droga, faktycznie Nachlapal sie, ale Burmistrz takze.Tam sa wszyscy z ukladow.Teraz bedzie startowal syn Starosty na burmistrza.Dalej wiec uklad zostanie.Rzygac se chce, jak czlowiek czyta o tym i slucha tego.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu
Reply to  Ktos

Idź na wybory i decyduj. Nie będziesz mieć potem podstaw do rzygania. Pozdrawiam

oSa
oSa
3 lata temu
Reply to  Ktos

ten news o kondziu to bzdura. może chodzi w nim o to, żeby wyszło że skarbnik nie ma racji z zarzutami do budżetu, tylko krytykując SK ma cel polityczny. Kondzio ma świetną, dobrze płatną „pracę” tzn. płacą mu za jeżdżenie i robienie sobie kampanii pod wybory na wyższym szczeblu.ma chatę w warszawie i miałby tak sobie nagle zapragnąć to wszystko rzucić, zostać burmistrzem i użerać się z problemami miasta i większością radnych za mniejszą kasę? nie wierzę …

Z BLISKA
Z BLISKA
3 lata temu

No tak murzyn zrobił swoje murzyn może odejść, i to jest zapłata dla Antczaka, który przez lata uczył Kowalewskiego jak ma chodzić w Mieście Mławie—-a Kowalewski tym pismem mu po ,prostu ZAPŁACIŁ, taka jest polityka, MYŚLĘ ŻE TYM PISMEM KOWALEWSKI PRZEGRAŁ SWĄ SZANSE.

Optymista
Optymista
3 lata temu
Reply to  Z BLISKA

Z bliska, widziały gały co brały, jest takie mało fajne powiedzenie, jak włożysz kij w mrowisko to cię oblezą….prawda? Jaki murzyn, myślisz że tam, o jeden stopień wyżej jest inaczej jak tu na dole? Jest tak samo, ten co mocniej gryzie jest u szczytu, sztuką jest konkurencji podgryźć łapki, żeby konkurencja klękła na kolana, a my jesteśmy jak te owce prowadzone na rzeź- nie na próżno słyszysz słowa że jesteś owieczką, czy pomyślałaś kiedy skąd takie określenie mas ludzkich- owieczki? Gdzie małe stado wilków grasuje w okolicy?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Optymista

Zgadzam się z tą GÓRĄ, tam jest tak samo a może nawet gorzej, ale czy my musimy na to patrzeć i realizować ich niecne plany, tylko problem w tym że nas wszystkich gryzie ten co zaspał w stanie wojennym i na msze zamiast dla dzieci poszedł dla dorosłych a wcześniej razem z bratem ukradli księżyc i mamy to co mamy, a te naiwne owieczki dalej strzygą, a w Mławie mają gdzie, z dwu kościołów zrobiły się cztery, aby owieczki do strzyżenia miały blisko.

Dd.mlawy
Dd.mlawy
3 lata temu

Dopiero. Teraz. W końcu będzie. Porządek. Już. Się. Nachłapał

anty PSL
anty PSL
3 lata temu
Reply to  Dd.mlawy

dobrze- co zrobił przez te lata dla Mlawy Antczk? Wsadził zięcia na Mhs , co jeszcze?

pisiorek
pisiorek
3 lata temu
Reply to  anty PSL

Antczak myślał że dalej rządzi Mlawą i jest nietykalny , bo ma Wojnarowskiego(którego to też już koncówka), Struzika , (którego też nie będzie), bo wygra PiS do sejmików. PiS człkowicie wyeliminuje PSL !

jacek
jacek
3 lata temu
Reply to  pisiorek

Panie Przybyszewski trzeba kandydować na burmistrza .Pan ma wieksze szanse od kandydata
PiSU.

Justys
Justys
3 lata temu
Reply to  jacek

Od psl na pewno. Kraj…jednak wygra

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Justys

Justyś a co ci ten KRAJEWSKI tak podpadł, że wysyłasz go na stracenie, przegra w przedbiegach….

Xdxd
Xdxd
3 lata temu
Reply to  z bliska

Może poszukajmy drugiego Biedronia ….

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  pisiorek

Naprawdę musisz uważać żeby pisorów nie wyeliminowali…i co ty biedaku będziesz robił.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Dd.mlawy

O jakim porządku Ty mówisz—dopiero teraz będzie bałagan, Antczak przynajmniej przez swe doświadczenie w działalności w Samorządzie przez lata miał praktykę i wiedział przynajmniej z czym to się je a taki młokos jak Burmistrz zachłysnął się zwycięstwem i gdyby nie pomoc Antczaka to zginął by w przedbiegach już po 1 kadencji, a dzięki działaniom Skarbnika i jego fachowości, ostał się na dłużej a wiedząc że Skarbnik odchodzi na emeryturę, to Burmistrz zaczął pokazywać rogi, co to nie ja, tak ja wiele mogę, a już bardzo dużo nagadać naobiecywać i zadłużyć miasto, a co po mnie to już go nie interesuje.

83
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x