Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dla uczniów kończy się świąteczna przerwa, ale wkrótce ferie


Uczniowie i nauczyciele wszystkich placówek szkolnych jeszcze odpoczywają podczas zimowej przerwy świątecznej z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W całym kraju trwa ona od 23 do 31 grudnia. Ponieważ 1 stycznia jest również dniem wolnym od pracy,  w szkołach pojawić się więc powinni 2 stycznia 2018 r.


Wkrótce jednak zarówno uczniowie jak i nauczyciele odpoczywać od szkoły będą podczas zimowych ferii. Na Mazowszu  rozpoczną się one 15 stycznia i potrwają do 28 stycznia 2018. Oprócz mazowieckich szkół  ferie zimowe w tym terminie mieć będą szkoły w województwach dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim.
Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie zimowe ferie mieć będą  w terminie 22 stycznia – 4 lutego 2018 r, lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
– 29 stycznia – 11 lutego 2018 r. a najpóźniej, bo od 12–25 lutego 2018 r. – województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Kolejna, wielkanocna przerwa świąteczna rozpocznie się 29 marca a zakończy 3 kwietnia 2018 r.
Tegoroczni absolwenci szkół średnich egzaminy maturalne rozpoczną 4 maja.
Terminy egzaminu maturalnego dla absolwentów wszystkich typów szkół podajemy poniżej:
4–23 maja 2018 r. – część pisemna egzaminu maturalnego
9–22 maja 2018 r. – część ustna egzaminu maturalnego (język polski, język mniejszości narodowych, język łemkowski, język kaszubski)
7–25 maja 2018 r.– część ustna egzaminu maturalnego (języki obce nowożytne)
Uczniowie kontynuujący naukę, rok szkolny kończą 22 czerwca 2018 r. i odpoczywają aż do 31 sierpnia 2018 r. podczas ferii letnich.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x