Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bilans policyjnych działań „Bezpieczne Święta”. 18 kolizji, trzech pijanych za kierownicą


Mławscy policjanci podsumowali prowadzone od piątku działania prewencyjno – kontrolne pn. „Bezpieczne Święta”. Patrole ruchu drogowego sprawdziły stan trzeźwości ponad 1390 kierujących. W ciągu ostatnich pięciu dni na drogach powiatu doszło do jednego niebezpiecznego zdarzenia drogowego, gdzie kierujący był w stanie nietrzeźwości.

Odnotowano 18  kolizji drogowych. Nie zabrakło natomiast nietrzeźwych kierowców. Policjanci zatrzymali trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu.
W pierwszym przypadku do zdarzenia doszło w niedzielę, chwilę po godz. 10.00, w Szreńsku, na ulicy Bieżuńskiej. Kierujący samochodem osobowym marki BMW 316, jadąc od strony miejscowości Kobuszyn, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze uderzając w karpę przydrożnego drzewa. Kierującym okazał się  Michał M. lat 29, mieszkaniec  pow. mławskiego. W organizmie miał ponad 2,59 promila alkoholu. W wyniku wypadku ranni zostali  dwaj pasażerowie BMW – zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Trwają czynności policji.
W Wigilię i pierwszy dzień świąt patrole policji zatrzymały kolejnych nietrzeźwych kierujących:
– 24 grudnia, godz. 17:00, Mława ul. Studzieniec, Sławomir Z. lat 48, mieszkaniec  Mławy, kierował samochodem marki VW Golf, mając w organizmie 0,90 promila alkoholu.
– 25 grudnia, godz. 9:40, droga krajowa nr 7, Unierzyż, Wiesław P. lat 56, zam. Działdowo, kierował fordem fiestą mając w organizmie ponad 1,90 promila alkoholu.

Działania prewencyjno- kontrolne  prowadzone będą do 8 stycznia. Policja zapowiada wzmożone kontrole i apeluje o rozsądek i ostrożność na drodze. Policjanci czekają także na sygnały dotyczące nietrzeźwych kierowców oraz piratów drogowych, informacje można przekazywać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997.

źródło i fot.: mł.asp. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500