Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Boże Narodzenie z parasolami. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem


Od górali aż do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wszyscy są zgodni. W święta Bożego Narodzenia będzie jesienna pogoda.  Dodatkowo dziś jeszcze Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego  prognozuje się wystąpienie silnego wiatru, o prędkości sięgającej w porywach do 80 km/h.


Według IMiGW w nocy 23/24.12 ośrodek niżowy przesunie się znad Finlandii nad Rosję. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, a za nim nad ranem, do krańców zachodnich, dotrze front ciepły. W dalszym ciągu pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. W całym kraju nadal utrzymywał się będzie zachodni i północno-zachodni umiarkowany i dość silny, a na wybrzeżu także silny wiatr, w porywach od 80 km/h do 90 km/h na północy, a na pozostałym obszarze Polski do 70 km/h, tylko w górach do 110 km/h. W nocy zachmurzenie będzie duże, miejscami wystąpią opady deszczu, na południowym wschodzie i wschodzie gdzieniegdzie deszczu ze śniegiem. Początkowo w niższych partiach Karpat możliwy opad marznący; wysoko w Tatrach  opady śniegu. W Bieszczadach może spaść do 15 mm deszczu. Temperatura minimalna będzie od 2°C początkowo lokalnie na południowym wschodzie, do 6°C w centrum i 8°C na północnym zachodzie. W dolinach karpackich lokalnie 0°C.

W Wigilię Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Północnego. Na południowym zachodzie oddziaływać będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza polarnego morskiego. Wiatr zachodni pozostanie umiarkowany i okresami dość silny na północy i w centrum kraju, w porywach do 80 km/h na wybrzeżu i w górach, na pozostałym obszarze do 65 km/h. Prognozowane jest przejściowe osłabnięcie wiatru. W dzień nadal przeważać będzie zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu lub mżawki. Opady śniegu wystąpią tylko wysoko w Tatrach. Temperatura maksymalna wyniesie od 6°C do 10°C.

W pierwszy i drugi dzień świąt pozostaniemy nadal pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych. Ośrodek niżu przemieści się znad Wysp Brytyjskich nad Norwegię. Napływać będzie powietrze polarne morskie: początkowo ciepłe, a później chłodniejsze. W poniedziałek umiarkowany, miejscami dość silny, południowo-zachodni i zachodni wiatr na wybrzeżu osiągnie w porywach do 70 km/h, na pozostałym obszarze do 55 km/h. Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na południu kraju. Okresowo głównie w północnej połowie kraju wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna w nocy z niedzielę na poniedziałek wyniesie od 3°C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 5°C, 8°C na pozostałym obszarze, w nocy z poniedziałku na wtorek chłodniej przeważnie będzie od 1°C do 5°C. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze wyniesie od 6°C do 10°C, chłodniej będzie tylko we wtorek na północnym wschodzie kraju, tam od 2°C do 5°C.

źródło: IMiGW w Warszawie/Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x