Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie z Turzy Małej łączą przyjemne z pożytecznym


Kolejny raz uczniowie klasy  VII Szkoły Podstawowej w Turzy Małej uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej. Tym razem jako kierunek zwiedzania wybrali Warmię ze swoją stolicą Olsztynem.

Wychowawca klasy, a jednocześnie organizator imprezy pan Krzysztof Kwiatkowski jak przystało na geografa, zadbał o dydaktyczny aspekt przedsięwzięcia. Jednym z punktów harmonogramu był pobyt w parku krajobrazowym „Źródła Łyny” z niezwykle interesującym obszarem źródliskowym wyróżniającym się zjawiskiem tzw. erozji wstępnej ( cofanie się źródeł i wydłużanie doliny w górę rzeki). Spacer po parku i obserwację malowniczych widoków prowadzący urozmaicał krótkimi opisami mijanych składników krajobrazu.

Przyjemna część imprezy to wizyta w parku trampolin i dwugodzinny pobyt na terenie olsztyńskiego zespołu krytych basenów. Takie połączenie obok funkcji poznawczych pokazało młodzieży alternatywną dla wszechobecnej telewizji i komputera formę spędzenia czasu wolnego. Ruch i intensywny wysiłek fizyczny jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Dlatego też uczniowie wybrali sobie taki sposób zagospodarowania części czasu przeznaczonego na wycieczkę, który jednocześnie dał im wiele przyjemności.

Wspólne wyjazdy integrują społeczność klasową co jak mówi wychowawca wyjątkowo wyraźnie widać w tej klasie.

Jak z każdej imprezy organizowanej przez pana Kwiatkowskiego uczniowie wracali pełni wrażeń, zadowoleni i niecierpliwością oczekują kolejnego tego typu wydarzenia.

Źródło i fot. SP w Turzy Małej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500