Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Betlejem Polskie” w Zespole Szkół Nr 3


W przeddzień ferii świątecznych klasy II TE i II LOa wraz z polonistkami Joanną Czapską i Agnieszką Danilewicz oraz ks. Sławomirem Grzelą przygotowali i zaprezentowali szkolnej społeczności „Betlejem polskie” wg Lucjana Rydla. 

Dyrektor Stefan Wojnarowski,  podkreślił, że szkoła we wrześniu przystąpiła wraz z Parą Prezydencką do akcji narodowego czytania „Wesela” S. Wyspiańskiego, w którym to właśnie Lucjan Rydel był pierwowzorem jednej z głównej postaci dramatu –  Pana Młodego.

Stąd właśnie narodził się pomysł, aby wystawić właśnie „Betlejem polskie”. Poza tym szkoła przystąpiła do  ogłoszonej przez MEN akcji „Rok dla Niepodległej”, promując tradycje i literaturę polską. „Betlejem Polskie” doskonale wpisuje się w nastrój świąt Bożego Narodzenia, radosnych, optymistycznych, polskich. I taki właśnie nastrój udało się stworzyć aktorom w przedstawieniu.

źródło i fot. ZS nr 3

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500