Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Teatr muzyczny? Nie, to Szkoła Podstawowa w Dębsku!


Zima nas nie rozpieszcza, a to głównie dlatego, że poza kalendarzową trudno  doświadczyć tej z prawdziwego zdarzenia. Póki co śniegu jak na lekarstwo, a więc i tradycyjnych atrakcji niewiele.

Aby zatem uatrakcyjnić okres oczekiwania na święta, do dębskiej szkoły zaproszono gości. Niecodziennych i do tego z odległych stron, bo aż z odległego Tarnopola na Ukrainie.  A stało się to za sprawą opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Ewy Dzilińskiej i jak zwykle uosabiającej  polską gościnność dyrektor szkoły pani Danuty Gumiennej. Z tej to przyczyny  w kameralnej, ale uroczystej atmosferze społeczność szkolna, wśród której nie zabrakło członków rodzin uczniów i przedstawicieli wspólnoty lokalnej, mogła poznawać i podziwiać artyzm występujących.

A okazji było wiele. Zespół „Zbrucz” zaprezentował pieśni i piosenki,  zarówno te osadzone głęboko w ukraińskiej historii, jak i najnowsze, zajmujące pierwsze miejsca na listach przebojów. Nie zabrakło też polskiego akcentu – to wspólne odśpiewanie naszej rodzimej kolędy „Gdy śliczna Panna”. Po każdej prezentacji następowała burza oklasków, ale ze szczególnym entuzjazmem przyjęto utwór „Hej, sokoły”. Zespół tancerek w strojach regionalnych  przedstawił tańce ukraińskie, gruzińskie i cygańskie.

Profesjonalizmu artystów dowodził nie tylko poziom prezentacji, ale także stosunek do widowni. Włączając dzieci do aktywnego uczestnictwa w występie, zapewnili im dużo frajdy i zabawy. Także wartość nie do przecenienia: koncert pozostanie na długo w pamięci, bo oprócz wiedzy o kulturze naszych sąsiadów i osobistych emocji uczestnicy wyniosą przekonanie, że  poznając kulturę narodu, poznaje się sam naród.

Źródło i fot. SP w Dębsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500