Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Ekonomik” dzieciom


Święta Bożego Narodzenia zmieniają ludzi i pomagają im stać się lepszymi. Pokazuje to „Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa. Jej bohater, Scrooge – człowiek bogaty, ale niestety bardzo skąpy dostał szansę, aby się zmienić. Nawiedziły go duchy, ukazując mu mroczne wizje świąt. Po tym wydarzeniu Scrooge naprawdę się zmienił i stał się dobrym człowiekiem.

Od prawie dwóch wieków ta historia niezmiennie nas wzrusza. Uczniowie klasy I g Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie postanowili więc przybliżyć ją najmłodszym. Na podstawie „Opowieści Wigilijnej” przygotowali przedstawienie, którym chcieli przenieść dzieci w świat bajki, odbyć wraz z jej bohaterami podróż przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość i pokazać, że warto być dobrym.

Z okazji „Mikołajek” młodzi aktorzy udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, następnie do niepublicznego przedszkola „Bajkowy Dworek”, a w końcu do „zerówki” w Szkole Podstawowej nr 7. Ta całodzienna wyprawa przyniosła im dużo satysfakcji – wszędzie spotkali się z życzliwym przyjęciem i żywymi reakcjami dzieci. Uczniowie „Ekonomika” planują oczywiście kontynuować tę współpracę. W końcu nie ma lepszej zapłaty niż uśmiechnięte twarze dzieci.

Źródło: ZS nr 4 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500