Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiadomo już co dalej z Mławską Komunikacją Miejską


Odpowiedź na pytanie jakie będą dalsze losy Mławskiej Komunikacji Miejskiej padła na zebraniu Osiedla nr 9 Wólka. Jeden z mieszkańców zapytał, czy będzie ciągłość działania komunikacji i od 1 stycznia i czy będzie ona nadal funkcjonować.

Pod nieobecność burmistrza, który wyszedł z końcowej części zebrania, odpowiedzi na to pytanie udzielił Piotr Tomaszewski, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej.

– Chcemy to zadanie kontynuować. Prowadzimy obecnie negocjacje z dotychczasowym przewoźnikiem, firmą Mobilis. Negocjacje są już bardzo zaawansowane. Przewidujemy, że dojdzie do zawarcia umowy w takim samym zakresie jak była realizowana obecnie. W drugim kwartale (przyszłego roku – red.) zakładamy, że będzie rozszerzana o kolejne przejazdy. Umowę z Mobilis planujemy zawrzeć na okres 12 miesięcy, a w tym czasie rozpisać przetarg od nowa – poinformował naczelnik Tomaszewski.

Według Piotra Tomaszewskiego obecne postępowanie przetargowe zostanie unieważnione. Przypomnijmy, w ogłoszonym przez urząd miasta postępowaniu przetargowym wpłynęła tylko jedna oferta, od Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej „Polonus” z Warszawy. Ta firma wyceniła trzyletnią usługę na niemal 9 mln zł, podczas gdy miasto zabezpieczyło kwotę 3 mln zł, a Mobilis w latach 2014 – 2017 świadczył przewozy za nieco ponad 2 mln zł. Ogromnym zaskoczeniem dla prawie wszystkich było to, że swojej oferty nie złożyła właśnie spółka Mobilis, dotychczasowy przewoźnik. Warto tu też przypomnieć, że wspomniana  firma uczestniczyła w poprzedzającym przetarg tzw. dialogu technicznym, na podstawie którego miasto przygotowało swoje wymogi przetargowe.

Takie stanowisko urzędu miasta, który w tej chwili zdany jest na obecnego przewoźnika, wskazuje, że co najmniej przez najbliższe 12 miesięcy to właśnie Mobilis będzie prowadził tu komunikację miejską.

– W czasie tych 12 miesięcy rozpiszemy przetarg od nowa. Być może zweryfikujemy zarówno okres trwania umowy i jej zakres, a także wymagania – dodaje naczelnik Piotr Tomaszewski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

polonus mobilis to prawie to samo

bat
bat
2 lata temu

MKM za „darmo” czyli za nasze podatki, pojeździmy do przyszłorocznych wyborów, a później tym kukułczym jajem będzie się martwił już inny burmistrz, już nie Kowalewski, niestety zostawi po sobie spaloną ziemię, co nawet Antczak zauważył.

sebastian
sebastian
2 lata temu

Władza chciała dobrze, a wyszło jak zawsze, czyli wielkie g….o. Jest takie powiedzenie – “dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane”. Dobre intencje władz nie są wystarczające do zrealizowania nieodpłatnych przejazdów przez podróżnych w tak komfortowych warunkach. Za darmochę w Pendolino nikt ludzi nie wozi. Nawiasem mówiąc, ciuchcią w Bieszczadach też. Pora zastanowić się nad wprowadzeniem opłat za przejazdy. Czasy komuny minęły, o ile mnie pamięć nie myli w 1989 r.

Atam
Atam
2 lata temu

No proszę jaki ten burmistrz niedobry. A ja śmiało mogę napisać, że część z tych krytyków przygotowuje się do wyborów samorządowych. Być może są wsród nich i kandydaci na burmistrza. Pewne jest jedno, że ten który zostanie wybrany burmistrzem także będzie krytykowany bez względu co by nie zrobił. My Polacy jesteśmy znawcami od wszystkiego. Życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Ott
Ott
2 lata temu
Reply to  Atam

Lepiej idz do posredniaka. Burmistrz juz dlugo Ci cieplej posadki nie bedzie utrzymywal. Pora skonczyc z tymi darmozjadami.

Marek
Marek
2 lata temu

Swoją drogą, to bardzo ciekawa sprawa z tymi „metodami” burmistrza, które opisał Mario w swoim komentarzu. Ja rozumiem, że można być wyszkolonym i mieć do tego predyspozycje, ale skoro burmistrz na publicznych spotkaniach od lat stosuje te same metody, a większość mieszkańców się na to łapie, to już to nie do końca rozumiem. Przecież to proste, bardzo proste metody, takie jak najzwyklejsza w świecie pochwała czy słodzenie… Stare jak świat, ale ciągle działa…

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Marek

Większość ludzi ma zaufanie do innych i wierzy w to, że jeśli oni są uczciwi i szczerzy, to inni też są tacy sami, a niestety są osoby, które umiejętnie wykorzystują ich łatwowierność i mimo, ż że niejednokrotnie się już nacięli na swoim zaufaniu do innych, nadal popełniają te same błędy i dają sobie wciskać kit – po prostu taki już mają charakter.

milo
milo
2 lata temu

Nie może być tanio jak autobusy muszą być nowe, z wifi i telewizją pokładową do wyświetlania reklam wyborczych(np). Wynik był do przewidzenia,a mechanizm wymogów i dziwne „ruchy” wokół postępowania przygotowawczego przećwiczono choćby przy okazji skweru przy komorze. Pierwsze postępowanie się unieważni, odkryte karty leżą na stole i zasiadamy do drugiego pokerka-tym razem już nowe karty dostaje wyłącznie „własna ręka”. Wynik zaskakuje tylko nas, mieszkańców…

Mario
Mario
2 lata temu

Ciekawy numer był też z kładką. Jak powiedział burmistrz, kładki nie będzie, bo mieszkańcy nie chcą. Dlatego miasto rezygnuje z tej inwestycji. Ale 60 tysięcy na dokumentację, poszło się…

Think more
Think more
2 lata temu
Reply to  Mario

Przecież za rządów obecnego burmistrza zrobiono już bardzo dużo dokumentacji, które zostały skierowane do kosza – to nie pierwsze 60tys.zł, które poszło się p***ć, Pamiętam 150 czy nawet 300tys.zł za dokumentację na remont MDK, która straciła ważność i trzeba było robić nową, ile projektów dworca zintegrowanego już zrobiona też za grubą kasę, którymi można sobie t*** podetrzeć w ki.lu.
Tak to działa nasz kochany, słodko-kwaśny burmistrz, a ludzie mówią, że jest dobry. Jest dobry, ale do trwonienia naszych pieniędzy.

mławianin 1
mławianin 1
2 lata temu
Reply to  Think more

To nie tylko Burmistrz tak działa ale działa tak dlatego że cały czas w tym działaniu wspierał go Skarbnik Antczak, a dziś obstawia się pismami i krzyczy to nie moja wina, winni takiemu stanowi rzeczy są obaj. Z tych wszystkich informacji wynika że to był niezły DUET przez lata, myślę głośno że te działania winna chyba sprawdzić CBA. Ciekawa sprawa jak lekko ręką wydawali pieniądze, a jeszcze ciekawsze jest to co za firma robiła te projekty, warto to sprawdzić, bo to naprawdę brzydko pachnie.

milo
milo
2 lata temu
Reply to  mławianin 1

Jak przejrzymy rozstrzygnięte przetargi i zamówienia zwłaszcza te powtórzone to trudno nie dostrzec powiązań towarzyskich ew, koneksji rodzinnych czy przyszłorodzinnych między laureatami a organizatorami. Dziwi też bardzo fakt oddawania ewidentnie dochodowych sfer działania miasta w prywatne ręce a jednocześnie inwestowanie ogromnych pieniędzy w przygotowanie przedpola do działania tych firm. Przypomnę uchwałę „śmieciową” przy oddaniu wysypiska, a hurrabudowa i hurraodbudowa kanalizacji żeby zapewnić PRYWATNEJ oczyszczalni maksymalną możliwą ilość dostawców ścieków odbywa się de facto pod groźbą braku inwestycji w asfalt czy oświetlenie.

MKMarz
MKMarz
2 lata temu

Tyle było zapowiedzi, konsultacje, planowanie nowych linii, nowe autobusy i co? Wszystko zostaje po staremu. Przed Mobilisem chroń nas Panie.

vision
vision
2 lata temu

Widocznie o to chodziło, rozpisano przetarg, o którym było wiadomo z góry, że zostanie unieważniony, bo Mobilis nie był w stanie spełnić nowych wymagań, a umowa się kończyła, więc aby nie było krzyku o kolesiostwie – zlecenie firmie usługi bez przetargu – to zorganizowano ten przetarg z absurdalnym budżetem, by później go unieważnić ze względu na brak ofert lub – tak jak się stało – oferty przekraczające budżet, w konsekwencji trzeba kontynuować współpracę z Mobilis.

Anonimka
Anonimka
2 lata temu
Reply to  vision

Owszem, masz rację, tylko po co ustalano warunki przetargu z Mobilisem, a później takie beznadziejne historie. Po to tylko, żeby ktoś inny się nie wcisnął Mobilisowi w paradę?
To powinno być zgłoszone gdzieś, bo to jest po prostu bezprawie.

Think more
Think more
2 lata temu
Reply to  Anonimka

To nie UM ale prywatny folwark

mławianin 1
mławianin 1
2 lata temu
Reply to  Think more

i dlatego tym prywatnym folwarkiem powinny się zając odpowiednie służby, takie jak CBA, i przestudiować tą działalność na przestrzeni lat obu PANÓW TO MORZE BYĆ NAPRAWDĘ CIEKAWIE. Bo coś w tej całej awanturze musi być, że włodarze tak walczą ze sobą.

vision
vision
2 lata temu
Reply to  Anonimka

Być może Mobilis musiał z różnych powodów wycofać się z ustaleń, a przetarg został rozpisany, aby wyjsć z twarzą i mieć uzasadnienie dla przekazania Mobilis dodatkowego zamówienia z wolnej ręki. Dlaczego nie startowlai w przetargu? Ano dlatego, że Mobilis wiedział, że ten przetarg to pic na wodę.

Mario
Mario
2 lata temu

To zebranie osiedlowe to prawdziwa sztuka. Normalnie pokaz, elementarz, podręcznik. Pokaz modelowy wręcz. Burmistrz takie rzeczy stosuje na wielu publicznych spotkaniach – po trochu. Ale tym razem zebrały się wszystkie naraz. Najpierw na zebraniu ludzie zadali sporo trudnych pytań, były emocje. Ale jak głos zabrał burmistrz, natychmiast zapanował spokój. I trudnych pytań już nie było.
A jak to zrobił burmistrz? Tymi samymi środkami co zawsze. Posłodził ludziom, jak to oni się wysilają i starają. Potem powiedział jak mu ciężko w rozmowach z PKP była też łzawa historia na współczucie. I jak tu zadawać trudne pytania skoro ten burmistrz taki uciemiężony, a jeszcze tak słodzi mieszkańcom. Były oczywiście i płynne przejścia – zmiany tematu podczas monologu burmistrza. No i jeszcze numer na koniec z wcześniejszym wyjściem i propozycją spotkania na sobotę. Przecież wiadomo, że to spotkanie dzień przed wigilią się nie odbędzie.

Observer
Observer
2 lata temu
Reply to  Mario

Burmistrz przez te 11 lat opracował wszystko do perfekcji, on nawet wie, w którym momencie się ukłonić, bo kłania się innym w momencie, gdy ktoś na nawet na chwilę na niego spojrzy. Dopóki udaje się, że się go nie widzi, to się nie ukłoni. Wszystkie gesty i miny ma przećwiczone dokładnie. Sprytny, stary wyga.

John
John
2 lata temu
Reply to  Mario

Zgadzam się z Tobą,na każdym zebraniu Burmistrz daje pokaz ułożony z podręcznika. Jego wykład zajmuje ok godziny, a na koniec patrzy na zegarek i mówi zebranym,że posiada tylko 15 minut, bo jest umówiony na nowe spotkanie. Wie kiedy się wycofać, dobry taktyk!

mink
mink
2 lata temu

Czyli na razie możemy zapomnieć o dodatkowych liniach nr 4 i 5 a w mieście nadal będzie bałagan z oznaczeniami linii i ich znikoma częstotliwościa…

Marek
Marek
2 lata temu

Wszystko na to wskazuje, ze jest nowy plan dla Mlawy. Ma byc nowy burmistrz i poprzedni, czyli obecny, ma w ogóle nie wystartować w wyborach. Jezeli nie dojdą do porozumienia, to będziemy świadkami koleżeńskiej, miłej i uczciwej rywalizacji wyborczej.