Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie podpisano umowy na budowę dwóch odcinków trasy S7


Dziś w Mławie podpisano umowy na dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości 35,5 km. Są to Napierki – Mława (14 km) i Mława – Strzegowo (21,5 km). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego przygotowywanych do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA.

elektryk Mława
Reklama


W podpisaniu umowy uczestniczyli m.in. Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury I Budownictwa, Jacek Gryga, Generalny Dyrektor Dróg Krajowych I Autostrad,
Mirosław Nicewicz, Dyrektor Oddziału W Olsztynie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych I Autostrad, Marian Gołoś, Dyrektor Oddziału W Warszawie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych I Autostrad, poseł Anna Cicholska i Krzysztof Bieńkowski kierownik delegatury MUW.

Inwestycję obejmującą budowę 71 km drogi S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km), Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km). Inwestycja realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”.  Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie projektów budowlanych i złożenie wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) dla całego zadania.

Wykonawcą odcinka Napierki – Mława jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., które zrealizuje zadanie za kwotę 294,7 mln zł. Drugi odcinek, Mława – Strzegowo wybuduje konsorcjum firm Porr S.A. (poprzednia nazwa Porr Polska Infrastructure S.A.) z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia, które złożyło ofertę z cena 446,1 mln zł. Obaj wykonawcy zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zadania.  Trzecim kryterium oceny ofert był okres gwarancji. Każdy ze startujących w przetargu zaoferował 10-letnią gwarancję jakości wykonanych robót.

Planowany termin zakończenia obu kontraktów to 20 kwietnia 2021 r.

Źródło i fot. GDDKiA

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
and
and
1 rok temu

Kiedy mapa przebiegu ?

mink
mink
2 lata temu

Węzły są pomyślane dobrze. Mława Północ obsłuży ruch w kierunku Olsztyna, Gdańska i z Marszałkowskiej. Mława Południe zbierze ruch z Warszawskiej oraz Ciechanowa i Przasnysza. Modła będzie na planowanej obwodnicy zachodniej i odciąży przede wszystkim centrum bo zbierze ruch z Działdowa i Żuromina. Inaczej nie dałoby rady tego zrobić. Czekamy teraz tylko na obwodnicę zachodnią bo jakoś słuch o niej zaginął.

skos
skos
2 lata temu

Przypominam, że ilość i lokalizacja węzłów dla Mławy to „zasługa” Burmistrza i Starosty, zdecydowanie jest ich za mało !

sok
sok
2 lata temu

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Mławy, i super, że na zdjęciach nie ma włodarza miasta, tak trzymać!

Nemo
Nemo
2 lata temu

Nie Napierki – Mława, tylko Napiereki – Mława 🙂
Trzeba czytać konkurencyjny portal i pisać prawidłowo 🙂
Napiereki, koniecznie Napiereki.
Proszę poprawić 🙂

Bedzie węzeł Kuklin i Warszawska ?
Czy będzie węzeł Modła ?
Jeśli nie, to co z obwodnicą Mławy ?
Sieć drogowa Mławy będzie ciekawa.

kos
kos
2 lata temu
Reply to  Nemo

Nemo, nie zadawaj takich pytań tylko spójrz na mapę. Lub poczytaj informacje o tym. Na stronie ‚Co na drogach” jest dużo tym i nie tylko. Będzie węzeł Mława Pólnoc w okolicach Kuklin -Napierki, Mława Południe w okolicach wieży telewizyjnej na Warszawskiej i węzeł Modła w Modle. To chyba sporo zjazdów ?

kos
kos
2 lata temu
Reply to  kos

Sorry za mały błąd 🙂 .Oczywiście węzeł Mława Północ będzie w okolicach miejscowości Kuklin-Uniszki a nie Kuklin-Napierki.

Ja2
Ja2
2 lata temu

Wykonawcą powinny być Polskie firmy.

Jaaa
Jaaa
2 lata temu
Reply to  Ja2

Jak widać posłowie PiS z naszą Panią Posłanką bardzo o to dbają 🙂

Drogowiec
Drogowiec
2 lata temu
Reply to  Ja2

Tak i pojedziesz drogą może w 2030…

Tak
Tak
2 lata temu

Bo węzeł strzegowo południe zapewne będzie realizowany przy kolejnym odcinku trasy

Surfer
Surfer
2 lata temu

Popatrzcie na mapę znajdującą się powyżej. Mława Północ, Mława Południe – jak to sympatycznie brzmi, tak wielkomiejsko. Strzegowo tylko północ a Ciechanów hi, hi wyszło, że to zaścianek.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x