Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Pożar kościoła pw. św. Trójcy?


Wczorajszy dzień był dla strażaków naprawdę pracowity. Nie zdążyli jeszcze ugasić jednego pożaru na ulicy Padlewskiego, gdy wpłynęło drugie zgłoszenie o zadymieniu w wieży kościoła pw. Św. Trójcy w Mławie. Egzamin sprawności bojowej zdali jednak celująco. W ciągu kilku minut o zgłoszenia pod kościołem zjawił się nie tylko podnośnik z mławskiej jednostki, ale również zastępy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Szydłowa i Turzy Małej.


W trakcie działań gaśniczych pożaru na ulicy Padlewskiego, który wybuchł wczoraj około godziny 17:20, dyżurny straży otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w wieży kościoła pw. Św. Trójcy w Mławie. Do tego zgłoszenia zadysponowany został wóz bojowy z podnośnikiem hydraulicznym z mławskiej jednostki straży, a także zastępy OSP z Szydłowa i Turzy Małej. Po dotarciu na miejsce i czynnościach sprawdzających okazało się, że pożaru nie było, był to alarm fałszywy. Prawdopodobnie osobę zgłaszającą zaniepokoił obłoczek dymu, który unosił się w mroźnym powietrzu, a wydobywający się z systemu ogrzewania kościoła za pomocą pieca na olej opałowy.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x