Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gmina Wiśniewo ma już uchwalony budżet


Radni gminy Wiśniewo, na ostatniej grudniowej sesji rady, już przyjęli budżet na rok 2018. Budżet to podstawowy dokument ujmujący zarówno dochody jak i wydatki gminy. W dyskusji przy jego uchwalaniu były pytania, a w głosowaniu nie było jednomyślności – jeden z radnych zagłosował przeciw. Powodem były wydatki na inwestycje drogowe.

Projekt budżetu zwięźle omówiła skarbnik gminy Małgorzata Drążek. Budżet jest zrównoważony, zarówno po stronie dochodów jak i wydatków zaplanowano kwotę 20 933 025 zł. Wśród wydatków m.in. ujęto na przyszły rok pięcioprocentowy wzrost wynagrodzeń nauczycieli, a w wydatkach majątkowych kwotę 50 tys. na zakup przydomowych oczyszczalni ścieków, kwotę 100 tys. na budowę wodociągów w Wiśniewie oraz 518 370 zł na przebudowę dróg gminnych. Właśnie ta ostatnia pozycja wydatków stała się przyczyną dyskusji, podjętej przez radnego Tadeusza Gogolewskiego.

– W wydatkach majątkowych na drogi jest tylko kwota 518 3790 zł, poza tym nie ma zapisanych zadań. Na co ta suma będzie przeznaczona? O które odcinki dróg chodzi? Przykładowo przy tym punkcie są wymienione zadania na drogi powiatowe. Bez takiego zapisu wyszczególnionych zadań na drogi gminne budżetu nie przyjmę – mówił radny Gogolewski.

 – Nigdy nie zapisywaliśmy dróg w budżecie. Na komisji uzgodniliśmy, że kolejność jest ustalona: najpierw robimy wioski, potem między wioskami, państwo będziecie składać wnioski. Budżet tego nie wymaga, żebyśmy wpisywali numery dróg – odpowiadał radnemu wójt Zbigniew Kleniewski.

Przy innych planowanych wydatkach kontrowersji już nie było. Wśród inwestycji zaplanowanych do realizacji w roku 2018 znalazły się jeszcze: 100 tys. zł na budowę nowych lamp oświetleniowych, 200 tys. na rozbudowę świetlic wiejskich i 70 tys. na zakup i montaż elementów placów zabaw, dla dwunastu miejscowości na terenie gminy.

Ostatecznie radni czternastoma głosami „za” i jednym „przeciw” uchwalili budżet w zaproponowanym przez wójta kształcie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Oglądacz
Gość
Oglądacz

Działki za szkołą to strefa zakazana lub luksusowa ( jak kto woli) tam jest basen, jak przyjdzie mróz będzie lodowisko – za darmo/ zapraszamy. Może p. wójt i szanowni radni zobaczyliby, jak są instalowane i jak działają przydomowe oczyszczalnie, bo kolejne fundusze pójdą w błoto / czy ktoś to kontroluje, czy panuje samowolka w ich instalowaniu?

Adam
Gość
Adam

Mysle ze pan wojt pamieta o dzialkach za szkolo zalane drogi ciezko twraz samochodem przejechac brak oswietlenia

wazeliniarz
Gość
wazeliniarz

No właśnie o to chodzi. Gdyby tak jak chciał radny było wpisane do budżetu, to wójt musiałby właśnie to wykonać. a jak wpisane nie jest, to trzeba go ładnie prosić, a on jak będzie chciał …

Ewa
Gość
Ewa

Może poprosimy aby opuścił urząd ???

Ewa
Gość
Ewa

Fiu, fiu: pomarzyć, dobra rzecz …