Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miejska wigilia i świąteczny jarmark


Był opłatek, modlitwa i świąteczne życzenia. Orkiestra dęta zagrała kilka kolęd, a w żywej szopce była Maryja z Józefem, pasterzami i aniołami, no i oczywiście żywe zwierzęta. Dzieci podjadały cukrową watę, malowały twarze i fotografowały się ze Shrekiem, Minnie i Spidermanem. Na koniec przybył również Święty Mikołaj.

W sobotę 16 grudnia już od godziny 10-tej kilku wystawców rozstawiło handlowe namioty  na Starym Rynku. Wśród oferowanych towarów królowały świąteczne ozdoby, gadżety i prezenty. Były też stoiska z wędlinami i miodem. Jednak dopiero popołudniowa część jarmarku przyciągnęła nieco liczniejszą grupę mieszkańców naszego miasta. O godzinie 16-tej rozpoczęła się oficjalna cześć spotkania. Ks. dziekan Kazimierz Ziółkowski odmówił modlitwę, a burmistrz Sławomir Kowalewski złożył mieszkańcom świąteczne życzenia i podzielił się opłatkiem. Podobnie jak w ubiegłym roku restauratorzy przygotowali bezpłatny poczęstunek dla mieszkańców. Już na zakończenie tej części świątecznego spotkania zdążył dotrzeć jeszcze Święty Mikołaj z workiem prezentów. Jarmark bożonarodzeniowy ma trwać jeszcze jutro od godz. 10.00 do 19.00.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500