Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Osiedle Wójtostwo. Jest bezpiecznie, ale problemów też nie brakuje


W ocenie dzielnicowego asp. Mariusza Sikory, popartej statystyką zgłoszonych policji przestępstw osiedle Wójtostwo jest bardzo bezpieczne.  A mieszkańcy, choć cieszyli się z ostatnio oddanej do użytku na terenie osiedla, gruntownie przebudowanej ulicy Lawicz-Liszki jednak wskazali wiele różnych problemów, które utrudniają im codzienne życie. Dotyczą one głównie spraw komunikacyjnych.

Wśród tych spraw zgłoszonych przez uczestników zebrania osiedlowego wiele dotyczyło braku miejsc parkingowych lub niewłaściwego parkowania kierowców. Tak jest między innymi na ulicy Torfa Załęskiego, Padlewskiego, Willowej, Leśnej czy przy aptece na skrzyżowaniu z ulicą Żwirki. Jako propozycję rozwiązania tych problemów burmistrz Sławomir Kowalewski zaproponował rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Ze strony mieszkańców padła inna propozycja, wprowadzenia możliwości parkowania wyłącznie po jednej stronie ulicy.

Dłuższą dyskusję wywołała sprawa stanu nawierzchni na ulicach Łąkowej i Spokojnej. Jeden z mieszkańców podnosił, że droga jest nie równana, przepust zawalony, a na środku wysypana jest wywrotka żwiru. Zapraszał radnych i przewodniczącego zarządu osiedla do zobaczenia tego stanu na własne oczy.

Jedna z mieszkanek osiedla, a od niedawna również Mławy, podczas spacerów zauważyła, że choć miasto jest ładne, to na chodnikach śmieci leżą dosłownie co dwa metry.

Wśród poruszanych problemów już nie tylko osiedlowych, mieszkańcy sygnalizowali też zły stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż alei Marszałkowskiej, która miejscami jest pozapadana.

Władze miasta odnotowywały zgłaszane problemy, deklarując że będą starać się , przynajmniej te doraźne usuwać jak najszybciej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
40 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
2 lata temu

a gdzie jest moj komentarz?

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  xyz

Też dziwne pytania zadajesz—- nie wiesz gdzie Twój komentarz, pewnie skierowano go do archiwum, i pewnie pojawi się w lepszych czasach. A tak w ogóle nie przejmuj się siadaj do kompa i napisz drugi…

xyz
xyz
2 lata temu

a co z obiecanym remontem ulicy misia puchatka ?

Bjoergen
Bjoergen
2 lata temu
Reply to  xyz

Dokładnie co z remontem tej ulicy ?tam się nie da jeździć ażeby wjechać w parking trzeba ta ulica przejechać a to jest tragedia …

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  xyz

Burmistrz powiedział że na pewno będzie remont Puchatka, ale kiedy to chyba wie ten co nad nami, wróble ćwierkają że może przed wyborami w 2018.

mławianin
mławianin
2 lata temu

Dokladnie na zdjęciach widać jakie jest zainteresowanie mieszkańców tymi spotkaniami, a gdzie są Radni z tego osiedla?–pokażą się przed wyborami i będą znowu biegać po domach. Panie Wasiłowski czy Pan chodzi na spotkania tylko po to aby na nich się wysypiać, widać jak bardzo jest Pan znużony, gdyby nie obecność na spotkaniach pracowników podległych Burmistrzowi, których jest więcej niż mieszkańców, to byłyby pustki, a tak przynajmniej sobie wymienią poglądy we własnym gronie.

Think more
Think more
2 lata temu
Reply to  mławianin

Radny z tego osiedla chyba skrył się za panem Wasiłowskim, ale masz rację – bliżej wyborów nie będzie już ukrywał za czyimiś plecami

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Można by było powiedzieć,że dokładnym przykładem przysłowia „przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli” jest Szanownego Pana komentarz. Raczy wytykać Szanowny Pan błędy mieszkańcom starając się jednocześnie pouczać radnych podczas gdy Pana aktywności nie widać w żaden sposób. Świadczyć o tym mogą Szanownego Pana komentarze pisane w domowym zaciszu.

mławianin
mławianin
2 lata temu

Kiedy ja byłem aktywny, to Szanowny Pan K.B. uczył się chodzić a dziś zrobił się wielkim aktywisto, na załączonych zdjęciach widać że aktywność mieszkańców jest bliska zeru, dziwne że na spotkaniu nie było Pana, swego czasu będąc na takim spotkaniu startował Pan na Przew. Osiedla, a że dostał Pan kosza od mieszkańców, to na spotkaniach się nie pojawia. Nie dziwie się wszak Pana interesują tylko kurniki ,chlewnie, i 7-ka, gdzie też Pan nic nie zwojował, wręcz przeciwnie tylko zaszkodził Mławie. Faktycznie Pan WOJNAROWSKI BYŁ NA SPOTKANIU—ale schował się chyba ze wstydu. Panie Krzysztofie, w pana przypadku to lepiej by było gdyby Pan dał sobie spokój w zaśmiecaniu swymi postami Mławskich Portali, bo ta Pańska aktywność robi się już niestrawna, najwyższy czas aby znalazł sobie Pan inne zajęcie, a nie łapał wszystkie sroki za ogon!!!!! Jest takie przysłowie JEŚLI NIE POTRAFISZ TO NIE PCHAJ SIĘ NA AFISZ…..

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Dziękując za ciekawy i interesujący komentarz pozwolę sobie się do niego odnieść w kilku zdaniach oczywiście bez żadnej urazy do Szanownego Pana Mławianina zwanego dalej w skrócie SPM. Na wstępie to właściwie chciałbym prosić, jeżeli można o udzielenie odpowiedzi na dwa nurtujące pytania nasuwające się po lekturze powyższego komentarza mogącego zawierać dość istotne informacje:

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Czy pytanie graniczące z pewnością o to,czy SPM jest mieszkańcem Osiedla Wójtostwo jest właściwie czy też nie. O tym,że pytanie jest zasadne i na tak świadczyć mogą dokonywane zaangażowane komentarze dotyczące zebrania mieszkańców osiedla Nr. 4 Wójtostwo przy jednoczesnym wręcz całkowitym braku aktywności komentatorskiej w stosunku do innych osiedli w Mławie.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Czy można pokusić się na podstawie treści dokonanego przez SPM komentarza o określenie wieku SPM,co być może trochę rozwieje nimb tajemniczości,pewnej anonimizacji pozwalającej być może na ucieczkę od odpowiedzialności za słowo jak i zrozumieć mam nadzieję być może słuszne intencje zawarte w treściach dokonywanych komentarzy.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Odnośnikiem w przypadku ustalenia wieku SPM może być stwierdzenie z początku komentarza „Kiedy ja byłem aktywny, to Szanowny Pan K.B./dlaczego tylko sugestywne inicjały?/ uczył się chodzić”, co ma istotne znaczenie w ustaleniu stanu faktycznego z następujących powodów.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Biorąc pod uwagę,że okres,w którym ja uczyłem się chodzić pomijając czas raczkowania obejmował lata 1952-1953 i mając na uwadze,że aktywność SPM była możliwa i skuteczna po osiągnięciu pełnoletności to SPM mógł w tym czasie być w wieku 18 lat będąc urodzonym ok. 1934 roku.Jeżeli to prawda to może to być powód do dumy jako obywatel wychowany w IIRP stawiając jednocześnie SPM w roli nestora mławskich aktywistów.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Analizują literalnie słowa „Kiedy ja byłem aktywny” z pominięciem aktywności aktywisty można domniemywać,że chodzi w tym przypadku o aktywność ruchową, to w takiej sytuacji SPM byłby tylko o kilka lat starszy od mojej skromnej osoby będąc urodzonym w latach 40-stych.A wówczas aktywność SPM mogła by przypadać w okresie ZMP,ZMS lub innych organizacji i partii politycznych działających w tym okresie co nie jestem żadnym powodem do wstydu gdyż wówczas nie wszyscy byli osobami posiadającymi przymioty i cechy pozwalające obecnie na skreślanie i wyrzucanie poza nawias społeczeństwa z etykietą zdrajców i Bóg wie jeszcze co.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Chociaż muszę się przyznać,że ja także byłem w tym czasie aktywny podpalając jako brzdąc watę na świątecznej choince być może myśląc,że ten śnieg i tak się nie zapali.W wieku przedszkolnym chcąc sprawdzić co jest w gniazdku elektrycznym włożyłem do niego gołe druty i potrafiąc wrócić samemu z mławskiego lasu do domu na ul.Sienkiewicza by znużony zasnąć pod łóżkiem powodując zamieszane związane z wszczętymi poszukiwaniami. To tak w uzupełnieniu gromadzonego przez niektóre osoby mojego dossier.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Jak sądzę z uwagi na informacje lub raczej delikatnie mówiąc insynuujące dezinformacje umieszczone w komentarzu należy i wskazane jest zadanie kilku pytań nazywając po prostu pewne rzeczy po imieniu i w oczekiwaniu prosząc jednocześnie o udzielenie w miarę prostych odpowiedzi w rodzaju tak lub nie poparte dowodami przez SPM.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Kłamstwem jest,że nie byłem na spotkaniu a raczej Ogólnym Zebraniu Mieszkańców Osiedla Nr. 4 Wójtostwo przeprowadzonym w dniu 12 grudnia 2017r. w SP Nr.6 o czym mogą zaświadczyć wszyscy na nim obecni jak i protokół z zebrania zawierający moje wypowiedzi oraz lista obecności.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Kłamstwem jest,że swego czasy startowałem „na takmi spotkaniu” na Przew. Osiedla gdyż chyba bym o tym wiedział i nie przypominam sobie takiej sytuacji.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Kłamstwem jest,że dostałem „kosza od mieszkańców” gdyż nic mi o takim koszu nie wiadomo i nie mogło to mieć miejsce z uwagi na brak mojego kandydowania na zaszczytną funkcję Przew. Osiedla.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Kłamstwem jest,że „na spotkaniach się nie” pojawiam o czym mogą świadczyć listy obecności jak i sami uczestnicy zwoływanych zebrań mieszkańców Osiedla Nr. 4 Wójtostwo. Wręcz do wyjątków można zaliczyć moją sporadycznie wyjątkową nieobecność.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Kłamstwem jest,że interesują mnie „tylko kurniki,chlewnie” będące domeną innych osób,rodzin a przede wszystkim rolników.Żałuję,że SPM nie dostrzega innych dziedzin i form mojej działalności gdzie jak każdemu z nas zdarzają się sukcesy jak i porażki.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Kłamstwem jest,że interesuje mnie tylko 7-ka gdzie jak SPM raczył zauważyć :też Pan nic nie zwojował”.Proszę to prostu udowodnić w oparciu o konkretne z rozróżnieniem celowych działań destrukcyjnych od uwag i propozycji zgłaszanych w dobrej wierze co do celowości i uzasadnionych korzyści mogących mieć istotny wpływ na skomunikowanie z trasa S7 Mławy i na jej dalszy rozwój i otwarcie oraz eliminację dostrzeżonych negatywnych rozwiązań niosących istotne zagrożenia.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Kłamstwem jest,że swoimi działaniami tylko zaszkodziłem Mławie bez przytaczania konkretnych dowodów w postaci np. utraty ważnych inwestycji,braku realizacji Zachodniej Obwodnicy Mławy czy innych „nieszczęść” jakie spadły na Mławę i jej mieszkańców z mojego powodu i przypisywanych mojej osobie, nie mającej większego jeżeli nie żadnego wpływu na dotychczas podejmowane decyzje. Jak każdy z nas mogłem tylko zgłaszać wnioski i uwagi rozpatrywane z różnym skutkiem przez ośrodki decyzyjne.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Raczy SPM wybaczyć,ale może pozostawmy uwagę o zaśmiecaniu Mławskich Portali zamieszczanymi postami ocenie zarówno ich wydawców przestrzegających prawo prasowe jak i ocenie samych odbiorców,którzy bez zbędnych wytycznych sami wiedzą i decydują co mają czytać i komentować.Mam nadzieję,że SPM nie jest zwolennikiem powrotu cenzury i ograniczenia podstawowych praw obywatelskich.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Przykro mi jednocześnie,że stałem się przyczyną czyjejś niestrawności na co mogę tylko polecić espumisan lub stoperan ewentualnie zastosowanie innych środków.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Byłbym wdzięczny SPM za wynikającą z własnego doświadczenia życiowego poradę o jakim zajęciu SPM myślał proponując znalezienie dla mojej osoby innego zajęcia? Uwaga o łapaniu wszystkich srok za ogon może być częściowo słuszna ale i może dotyczyć zarówno osób pragnących załatwienia wielu pilnych i ważnych spraw na raz jak i osób chwytających się wszelkich prac i sposobów na przetrwanie dnia codziennego.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

I jeszcze o tym zacytowanym przysłowiu podobnym z litery początkowej J i wyrazu do takich mądrości jak JEŚLI WEJDZIESZ MIĘDZY WRONY,MUSISZ KRAKAĆ TAK JAK ONE czy JEDNYM UCHEM WYCHODZI A DRUGIM WCHODZI. Staram się nie pchać na ten przysłowiowy afisz,a czy coś potrafię to niech już ocenią inni.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu

Szanowny Panie Mławianinie i Szanowny Panie Z bliska czy to nie czasami nie Panowie uhonorowaliście mnie tymi zaszczytnymi minusami? Jeżeli tak to bardzo dziękuję przyjmując z pokorą każdą cenną uwagę czy opinię. Tak na marginesie to muszę przyznać,że mam osobiście zasadę niekomentowania pod innymi nickami własnych wpisów i głosowania na tak lub nie pod własnymi komentarzami.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

O!Bardzo przepraszam ale muszę wyjaśniając coś sprostować jako uczestnik tego zebrania. Mianowicie po pierwsze to porównując z innymi zebraniami to jest jakieś zainteresowanie mieszkańców co przejawia się widoczną na zdjęciach frekwencją.Na liście obecności,którą jako jeden z ostatnich podpisywałem było ok. 21 podpisów mieszkańców i mieszkanek.Co prawda odbiegało to zebranie jak na razie od wprost perfekcyjnie przygotowanego zebrania na Osiedlu Nr.15 Młodych ale nie jest aż tak źle jak w powyższym opisie.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Po drugie to radni z naszego Osiedla Wójtostwo byli w 50% co też nie jest źle.Radnych jest dwóch. Był Pan Radny Janusz Wojnarowski Przewodniczący ważnej Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu RMM i członek Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej RMM pełniący dodatkowo „etatową” funkcję Sekretarza RMM podczas jej sesji. Nie był tylko obecny Pan Radny Michał Nowakowski,którego być może zatrzymały inne obowiązki lub być może była to forma wyrażenia desinteressement dalszym sprawowaniem tej funkcji w następnej kadencji w związku z innymi politycznymi planami w ramach Kukiz 15,co też trzeba uszanować i zrozumieć.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Po trzecie,to w zebraniu zwanym spotkaniem dodatkowo uczestniczył z własnej i nieprzymuszonej woli Wiceprzewodniczący RMM mój imiennik Pan Krzysztof Wasiłowski widocznie chcący poznać problemy mieszkańców także jako członek dwóch ważnych komisji RMM.Ja bynajmniej nie odniosłem wrażenia żeby Pan Wasiłowski wysypiał będąc znużonym. Jeżeli już to może był trochę zmęczony uczestnicząc w innych zebraniach osiedlowych już jako emeryt co jest godne uznania a nie zgryźliwych uwag.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

Po czwarte,to nie jest prawdą,że pracowników podległych Burmistrzowi było więcej niż mieszkańców co wyraźnie widać na zdjęciach. Tych merytorycznych pracowników było mniej niż 1/4 ogółu osób uczestniczących nie licząc Pana Burmistrza jako przełożonego i byłego mieszkańca osiedla jak i ucznia SP Nr.6.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  mławianin

I po piąte,to podczas zebrania osiedlowego nie było wymiany poglądów we własnym gronie pracowników samorządowych lecz rzeczowa dyskusja o problemach,których jak w tytule nie brakuje, a do których w najbliższym czasie pozwolę się odnieść.

poparcie spada
poparcie spada
2 lata temu

Czy to prawda, że urząd miasta zmniejszył , a jeśli tak to dlaczego – odległość jaką powinien zachować sklep monopolowy od przedszkola i kościoła na ul. Torfa Z.(nowo wybudowany blok z lokalami usługowymi – pogłoski krążą, że tam ma powstać sklep monopolowy)?

miki
miki
2 lata temu
Reply to  poparcie spada

Zgadza się-deweloper wszystko załatwi……

Donald
Donald
2 lata temu
Reply to  poparcie spada

Bzdura! ja słyszałem, że tam mają być dewocjonalia.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  Donald

A ja słyszałem,że tam ma być sex shop i salon z bronią.Ale to chyba tylko plotki.

z bliska
z bliska
2 lata temu

A właścicielem tego sex shopu i salonu z bronią ma być prawdopodobnie, aktywista i Prezes Stowarzyszenia—Krzysztof Bruzdziak.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
2 lata temu
Reply to  z bliska

Oj! Niedobrze,że Szanowny Pan Z bliska daje w tak bezkrytyczny sposób zwykłym plotkom bez ich sprawdzenia i w dodatku je powielając. A wystarczy przecież chociaż zwykły telefon lub jakaś rozmowa. Ja to zweryfikowałem stwierdzając,że to zwykłe plotki tym bardziej te odnoszące się do mojej roli w tej sprawie.Chociaż nie ukrywam,że byłbym zainteresowany jakimś lokalem użyczonym na dogodnych warunkach na siedzibę Stowarzyszenia Zwykłego Przyjazna i Bezpieczna 7-ka co zapewniło by bieżący kontakt z zainteresowanymi osobami stanowiąc jednocześnie za siedzibę innym stowarzyszeniom i punkt kontaktowy.

40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x