Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obok Biedronki dwa miesiące stoi audi. Inne auta parkują na trawniku


Niewłaściwe parkowanie, również na miejscach dla osób niepełnosprawnych, szczególnie przy sklepie Biedronka, wjeżdżające tam samochody ciężarowe,  brak oświetlenia i fragmentów chodnika, nie odśnieżanie jednego z ciągów pieszych i szpecąca osiedle kotłownia PEC, m.in. takie tematy poruszyli mieszkańcy Osiedla 15 Młodych.  Według jednego z nich, osiedle jest pokrzywdzone, gdyż oświetlenie uliczne włącza się najpóźniej a gaśnie najwcześniej w całym mieście.

Zebranie rozpoczęło roczne sprawozdanie z działań zarządu, które przedstawił na szkolnej tablicy multimedialnej przewodniczący zarządu osiedla Szymon Wyrostek.

W dyskusji mieszkańców z obecnymi na zebraniu władzami miasta najważniejszym tematem okazały się problemy z siecią komunikacyjną na osiedlu. Chodziło głównie o nieprawidłowe parkowanie pojazdów i ruch w okolicach sklepu Biedronka. Mieszkańcy i przewodniczący zarządu osiedla wielokrotnie zgłaszali takie zdarzenia Straży Miejskiej. Według komendanta straży Marka Wysockiego efekty częstszych przyjazdów patrolu są widoczne, mniej jest przypadków złego parkowania.  Zachęcił również do zgłaszania takich przypadków pod numer alarmowy 986.

Wśród innych problemów pojawiły się zgłoszenia braków oświetlenia w miejscach uczęszczanych ale niebezpiecznych, zbyt szybkiej jazdy na terenie osiedlowym, uciążliwości związanej z lokalizacją liczników gazowych w bliskiej odległości od balkonu.Padło też pytanie czy miasto planuje coś zrobić z kotłownią PEC, która – jak to określili – stanowi obraz nędzy i rozpaczy.

Urząd miasta jako kompleksowe rozwiązanie tych poważniejszych problemów osiedla widzi nową inwestycję w tym obszarze. Miałaby ona objąć budowę drogi, parkingów, odwodnienia i oświetlenia w pobliżu sklepu i szcunkowo kosztowałaby ok. 1,5 mln zł.Burmistrz Sławomir Kowalewski obiecał, że w przyszłym roku burmistrz będzie chciał rozmawiać z radnymi o przeznaczeniu środków w budżecie miasta na ten cel.

Spotkanie zakończyły świąteczne życzenia i podzielenie się opłatkiem.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

avatar
1500
Jaaa
Gość
Jaaa

Hmmm, ciekawe z tymi mandatami od straży miejskiej. Ja, kiedy w końcu miałam dosyć, że ludzie przyjezdzajacy na zakupy blokują miejsca przeznaczone dla mieszkańców bloku i zadzwoniłam na straż miejska, usłyszałam, że straż nie przyjedzie bo parking należy do wspólnoty mieszkaniowej i to nie jest droga publiczna.

suszek
Gość
suszek

ach ta straż miejska he he

Dorota
Gość
Dorota

Dwa miesiące stało i nic,ale straż miejska powystawiala wezwania za parkowanie wzdłuż ulicy przed blokiem 11 mieszkańcom bloku,bo podobno o tym była dyskusja. Z tego co czytam było to zebranie mieszkańców 15 więc nie wiem komu przeszkadza parkowanie nie pod ich blokiem. Co do miejsc to każdy wie,że jest ich na parę samochodów i my nie mamy gdzie parkować. …Tylko ze najlepiej jest wlepiac mandaty kierowcom bo zapłacą niż zająć się innymi ważniejszym sprawami

Bolo
Gość
Bolo

Dwa miesiące stoi audi przy biedronce, a przy Kleopatrę na ul.grzebskiego stoi przyczepa od pół roku, VW polo od roku i zabiera miejsca parkingowe. Wszyscy wiemy jak oznaczone.pozdrawiam

OBYWATEL
Gość
OBYWATEL

Najlepsze, jak do tej pory zebranie osiedlowe, dobry, aktywny przewodniczący, takich radnych nam potrzeba

???
Gość
???

A kto tam jest przewodniczącym?

Grzegorz Romanowski
Gość
Grzegorz Romanowski

Z tekstu wynika ze Szymon Wyrostek

JFK
Gość
JFK

Szymon nie przesadzaj