Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będą JOW-y, pięcioletnie kadencje rad i dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów


Będą istotne zmiany już w najbliższych wyborach samorządowych. Wczoraj wieczorem Sejm zmienił  przepisy ordynacji wyborczej. Najważniejsze zmiany to  jednomandatowe okręgi wyborcze w gminach do 20 tys. mieszkańców, powiatach i sejmikach. Wprowadza się też ograniczenie liczby kadencji w samorządzie do dwóch, przy jednoczesnym ich wydłużeniu do pięciu lat. Dwukadencyjność dla wójtów, burmistrzów i prezydentów wejdzie w życie jednak będzie dopiero od następnej kadencji. W wyborach samorządowych nie będzie już możliwości głosowania korespondencyjnego. Pełniejszą wiedzę na temat, jak będą wyglądały najbliższe wybory samorządowe uzyskamy jednak dopiero po opublikowaniu pełnego brzmienia zmienionej ustawy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
obywatel38
Gość
obywatel38

BRAWO,BRAWO PiS…TAK DALEJ! Koniec z układamy w gminach..,co za tym idzie też w szkołach.Koniec z samorządowo ”mławsko mafio”…! Starosto w końcu pójdziesz na emeryture.

Mat
Gość
Mat

A ja składam wniosek obywatelski aby skrócić do dwóch kadencji zasiadania w parlamencie dla posłów i senatorów. Starczy układów i nic nierobienia za pieniądze suwerena prze szereg lat. Jedynym celem zmian dla pis jest to aby jak najdłużej siedzieć w sejmie i senacie. Nie zależy im na suwerenie. Cały czas twierdzi, że głosowała na nich większość i reprezentują oni większość a prawda jest taka, że głosowało na nich zaledwie 17 % ogółu uprawnionych do głosowania.

Observer
Gość
Observer

Masz po części rację, przydałaby się i tam kadencyjność, ale dlaczego tylko 17% ogółu społeczeństwa stworzyło większość? dlaczego ludzie nie poszli do urn wyborczych? – bo im się nie chciało? bo im nie zależało? czy po prostu nie widzą sensu?
To nie jest wina PISu, że większość Polaków nie stawiła się przy urnach wyborczych, dzięki czemu zdobyli władzę absolutną. Z tego wszystkiego widać tylko, że PIS potrafił zmobilizować swoich zwolenników do pójścia na wybory, a inne partie polityczne zawiodły.

Jaaaaa
Gość
Jaaaaa

Skandal. PiS zabrało swojemu suwerenowi z niepełnosprawnością możliwość głosowania korespondencyjnego.
Skandal.

Sten
Gość
Sten

czyli teraz ten kto będzie wójtem / burmistrzem / prezydentem to :
1) przez pierwsze 4 lata będzie robił wszystko dla mieszkańców, aby potem zostać wybranym na drugą kadencję i
2) NAKRAŚĆ ILE SIĘ DA!!!
PATOLOGIA!