Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Serdecznie i rodzinnie. Opłatek u kombatantów w Szydłowie


Jak co roku szydłowskie koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych kierowane przez panią Barbarę Jatczak wytrwale pielęgnuje tradycję wigilijnych spotkań. A choć z roku na rok kombatantom ubywa i zdrowia i sił, to na wczorajszym spotkaniu zjawili się bardzo licznie. To spotkanie opłatkowe, choć rodzinne i świąteczne rozpoczęło się smutnym akcentem – minutą ciszy upamiętniającą ośmioro członków tego koła, którzy zmarli w roku 2017.

Kombatanci nie ograniczają się do spotkań jedynie w swoim gronie. Zawsze zapraszają honorowych gości. Wśród nich obecni byli między innymi: władze urzędu i rady gminy z wójtem Wiesławem Boczkowskim i przewodniczącym rady Grzegorzem Rochną, miejscowy proboszcz –  ks. Cezary Maruszewski, przedstawiciele wojska, obecni i emerytowani dyrektorzy szkół z terenu gminy. Szczególnym gościem tego spotkania był płk. Wacław Szewczyk prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych okręgu ciechanowskiego.

Coroczną tradycją jest też zwyczaj, że młodzież szkolna przygotowuje dla kombatantów i przybyłych gości program słowno – muzyczny o zbliżających się swiętach Bożego Narodzenia. W tym roku taką wigilijną historię przygotowała Szkoła Podstawowa w Dębsku. Po zakończeniu występu młodzież wręczyła kombatantom przygotowane przez siebie świąteczne ozdoby.

Nie zabrakło też ciepłych słów i świątecznych życzeń od wójta Boczkowskiego, ks. proboszcza Maruszewskiego i płk. Szewczyka. Zanim wszyscy zasiedli do posiłku przy świątecznie udekorowanych stołach,  przyszedł najbardziej wzruszający moment, gdy wszyscy dzielili się opłatkiem, dobrym słowem i życzeniami.

JK

« 1 z 4 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Jarząbek
Gość
Jarząbek

Skąd się biorą ci kombatanci?
72 lata minęły od zakończenia ostatniej wojny, a od jej początku 77 lat… – dziwne, bo niektóre osoby mają koło 80 lat…
Zawsze się nad tym zastanawiam, czy „kombatant” to coś co się dziedziczy po przodkach?, to może i ja jestem „kombatantem”. Z roku na rok kombatantów coraz więcej…