Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. „Niebieski Koncert” w wykonaniu Joanny Kondrat


„Niebieski Koncert” w wykonaniu Joanny Kondrat stanowił zwieńczenie kampanii „Biała Wstążka”, mającej na celu zwrócenie  uwagi na problem przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Tegoroczna kampania przebiegała pod hasłem: „Zawalcz o rodzinę”.

– Ważne jest abyśmy przerwali milczenie i mówili o przemocy. Dzisiejsze wydarzenie to przestrzeń do pokazania czym tak naprawdę przemoc jest. Do zatrzymania się na chwilę. Do zastanowienia się co się dzieje w naszym domu, ale też za ścianą, u sąsiadów, u naszych znajomych.To przestrzeń do zastanowienia się nad naszymi relacjami. To apel, abyśmy razem występowali przeciw przemocy. Pamiętajmy, że obojętność to zgoda na krzywdzenie innych ludzi – tak zapowiadała wydarzenie Joanna Tańska dyrektor Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie, głównego organizatora kampanii na naszym terenie.

Niebieski Koncert Joanny Kondrat, który odbył się w sobotę 9 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej to połączenie dobrej muzyki z prezentacją filmu o ofiarach przemocy, choć bez ich udziału. Pokazywany tu Niebieski Film to obraz zrealizowany przez Joannę Kondrat i Dariusza Łukawskiego (dziennikarza, producenta telewizyjnego).  Ukazuje wypowiedzi sprawców przemocy, a nakręcony został w więzieniu. Wypowiedzi osadzonych uzupełnione są komentarzami ekspertów.

Joanna Kondrat to wokalistka, autorka tekstów, pierwsza polska artystka, która regularnie koncertuje w zakładach karnych. Jest też laureatką nagrody głównej Anny Jantar oraz nagrody specjalnej radiowej Trójki, przyznanych na 49. Festiwalu Piosenki Polskie w Opolu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
2 lata temu

Piekny wieczor powinnismy organizowac takie czesciej w Mławie.

Sławek
Sławek
2 lata temu

Brak talentu i charyzmy. Może dlatego sława dokonała żywota w więzieniach.