Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Inga Piwowarska i Michał Rudziński stypendystami ministra kultury


Michał Rudziński – pierwszy z lewej

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Akordeonistka Inga Piwowarska i wokalista Michał Rudziński znaleźli się w gronie stypendystów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendia wręczała wiceminister Wanda Zwinogrodzka 7 grudnia w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Dyplom osobiście odebrał Michał Rudziński, Inga Piwowarska nie mogła uczestniczyć w uroczystości.

– To jest niemałe wyróżnienie, ponieważ zgodnie z prawem w każdym roku takie stypendia może otrzymać nie więcej niż 90 studentów i nie więcej niż 9 doktorantów. Stanowią zatem Państwo bardzo elitarną grupę – powiedziała podczas uroczystej gali wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wanda Zwinogrodzka.

Nasi wyróżnieni muzycy są absolwentami Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie, a obecnie studentami Akademii Muzycznej w Łodzi – Inga Piwowarska w klasie akordeonu prof. dra hab. Bogdana Dowlasza, a Michał Rudziński w klasie śpiewu prof. dra hab. Włodzimierza Zalewskiego.

red.

fot. archiwalne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x