Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Krzysztof Kaliściak nie jest już kierownikiem ciechanowskiej delegatury Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków


Od dnia 7 grudnia br. nastąpiły zmiany na stanowiskach kierowników pięciu delegatur Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi o placówki w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach. W ciechanowskiej delegaturze, dotychczasowego jej szefa Andrzeja Kaliściaka zastąpiła pochodząca z Mławy Wanda Gołębiewska.  

– Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków informuje, że w związku z art. 5 ustawy z 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw (DZ. U. poz.1595 ), 7 grudnia 2017 r. dotychczasowi kierownicy delegatur Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie przestali pełnić swoje funkcje. Zaproponowano im nowe stanowiska pracy – informuje Agnieszka Żukowska
Rzecznik Prasowy Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków powołał nowych kierowników delegatur. Są to:

p. Wanda Gołębiewska – kierownik Delegatury WUOZ w Ciechanowie
p. Małgorzata Balcerzak – kierownik Delegatury WUOZ w Ostrołęce
p. Jolanta Sobierajska – kierownik Delegatury WUOZ w Płocku
p. Witold Bujakowski – kierownik Delegatury WUOZ w Radomiu
p. Mirosław Starczewski – kierownik Delegatury WUOZ w Siedlcach.

Wanda Gołębiewska ur. w 1961 r. w Mławie. Ukończyła studia na Wydziale Nauk Politycznych oraz na Wydziale Ochrony Środowiska w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku, a także studia podyplomowe z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego na Politechnice Warszawskiej. Od 1993 r. jest pracownikiem służby ochrony zabytków na terenie woj. mazowieckiego. Wolny czas spędza na łonie natury i podróżuje.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

11
KOMENTARZE

avatar
1500
Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

W imieniu własnym i SZ Przyjazna i Bezpieczna 7-ka proszę Panią Annę Gołębiewską o przyjęcie życzeń wszystkiego najlepszego i sukcesów w dalszej pracy zawodowej na stanowisku Kierownika Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Ciechanowie obejmującego swoim działaniem powiat ciechanowski,mławski,płoński,pułtuski i żuromiński deklarując współpracę w ochronie zabytków i dziedzictwa kulturowego. Jednocześnie pragnę złożyć podziękowanie za dotychczasową współpracę Panu Krzysztofowi Kaliściak.

Turysta
Gość
Turysta

Może wreszcie na poważnie ktoś zajmie się zabytkową MKD, i obroni ten zabytek od całkowitej zagłady.

LECH
Gość
LECH

Pani Wanda złożyła lojalkę to dostała stanowisko, zatem perspektywa zmieni się jej jak amen w pacierzu. Obserwuję ten proces od lat, jeszcze nikt nie zhardział po awansie.
Nie będzie lepiej, nie będzie gorzej – będzie inaczej, byle do emerytury

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Zbyt daleko idące skojarzenie z lojalkami podpisywanymi zwłaszcza podczas stanu wojennego gdzie nawet wówczas były osoby zhardziałe po awansie zgodnie ze swoimi zasadami.W obecnych czasach także takich osób nie brakuje oczywiście za wyjątkiem karierowiczów za wszelką cenę potrafiących się podpiąć i odnaleźć w każdej opcji politycznej nosząc płaszcze na obu ramionach. Dla wyciągnięcia prawidłowych wniosków z obserwowania tego procesu należy rozszerzyć i to znacznie jego horyzont czasowy by np. przy okazji przypomnieć sobie znaczenie innych słów i praktycznych definicji takich słów jak chociażby słowa reżim.

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Śmiem zauważyć,że chyba nie tylko ja mógłbym zauważyć teoretycznie to,że nawet gdyby taka lojalka była to nie byłby jeszcze koniec świata zwłaszcza,że lojalka oznacza zakaz jednoczesnego świadczenia pracy dla konkurencji i wykonywania innych dodatkowych zleceń nie tylko dla konkurencji.Ja jestem pewien,że wymienionej przez Pana Pani w przeciwieństwie do innych osób insynuowanie składania lojalki jest nie na miejscu mając na myśli dotychczasowe zasady i styl pracy wymienionej przez Pana Pani predestynujący do sprawowania takiego stanowiska.A wiem co piszę będąc świadkiem wykonywanych czynności kontrolnych w ubiegłym okresie czasu także na Mławskiej Kolei Dojazdowej.

Lech Pe
Gość
Lech Pe

Zmiany, zmiany, zmiany.

Pola
Gość
Pola

Pani Wanda to dopiero konserwa, ona to nawet w latrynie widzi zabytek

Anonimowo
Gość
Anonimowo

stare latryny kryją prawdziwe skarby

Turysta
Gość
Turysta

Sz. Pani Polu.Jjeżeli mam Pani wypowiedź potraktować poważnie to proponuje jechać do Malborka i obejrzeć piękną latrynę zbudowaną z muru pruskiego z urzekającą ornamentyką i krytą oryginalną dachówką. Stanowi owa budowla integralną część dworca głównego równie pięknego i odrestaurowanego. Obiekt wpisany do rejestru zabytków.

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Pani Apolonio! Podziwiam Pani rozsądne i praktyczne zwrócenie uwagi na bardzo istotny problem latryn jako zabytków i nie tylko. Oprócz tych znanych jak latryna na zamku w Kwidzynie i tej w Olsztynie,z której korzystał sam Mikołaj Kopernik była już zapomniana latryna z betonowymi podestami do kucania usytuowana w naszym zabytkowym parku w narożniku pomiędzy kortem tenisowym a popówką i szkoda,że w ramach jej remontu nikt nie wpadł na pomysł jej odbudowy. A jest to problem istotny, wymagający rozwiązania gdyż obecne toi toje chyba nie są lepsze od popularnych wychodków czy sławojek-zwłaszcza w upalne lato.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Może przynajmniej nie powstanie już żadna makabryła na obiekcie zabytkowym i wiele innych nonsensów nie będzie miało miejsca.