Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Teatr Kamishibai” w bibliotece SP nr 2


W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Mławie zorganizowałyśmy w listopadzie cykl spotkań czytelniczych z teatrem KAMISHIBAI. Panie bibliotekarki: Bogumiła Tańska i Bogumiła Pawłowska przedstawiły naszym przedszkolakom bajki w tajemniczej, drewnianej skrzyneczce. Dla dzieciaków było to niesamowite doświadczenie, o czym świadczyły ich zasłuchane i zaciekawione twarzyczki.


Teatr KAMISHIBAI przywędrował do nas z Japonii. Jest to sztuka opowiadania różnych historii, bajek za pomocą obrazków, które są wykonane na kartonowych planszach, a następnie wsuwane do małego, drewnianego parawanu. Teatr tego typu wymaga od widza niezwykłego skupienia, ale pozwala również na pobudzenie wyobraźni.

Dzieciom bardzo podobała się legenda o Czechu, Lechu i Rusie. Była to doskonała forma przypomnienia najmłodszym, jak papierowy teatrpowstało państwo polskie i jakie są nasze symbole narodowe.

Jesteśmy przekonane, że najmłodszym bardzo przypadła do gustu taka forma głośnego czytania.

źródło: SP nr 2 w Mławie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x