Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoły Katolickie współpracują z British Council. Już od wiosny będzie można przystąpić do egzaminów


Wiemy, że znajomość języka angielskiego jest jedną z kluczowych umiejętności w dążeniu do sukcesu w dzisiejszych czasach, dlatego w tym roku szkolnym Szkoły Katolickie podjęły współpracę z organizacją brytyjską British Council – od września 2017 roku nasza szkoła, jako jedyna w Mławie, posiada status BRITISH COUNCIL ADVANTAGE PARTNER INSTITUTION. Oznacza to, że ściśle współpracujemy z British Council, czego wynikiem jest fakt, iż Państwa dzieci mogą przystępować do prestiżowych egzaminów Cambridge i zdobywać popularne certyfikaty FCE, PET, KET czy też Young Learners ( Movers,  Flyers) w naszej szkole. W bieżącym roku szkolnym planujemy zorganizowanie sesji YLE dla wszystkich chętnych uczniów nie tylko z  naszej szkoły. Specjalnie dla nas, przyjedzie przeszkolona ekipa egzaminatorów, którzy poprowadzą egzamin. Następnie prace dzieci zostaną wysłane do Wielkiej Brytanii, gdzie zostaną sprawdzone, tak jak inne egzaminy z całego świata. Cztery tygodnie po przystąpieniu do testów, Państwa dzieci otrzymają certyfikat z Cambridge potwierdzający ich kwalifikacje w posługiwaniu się językiem angielskim.

Warto wiedzieć, że egzaminy Cambridge są uznawane na całym świecie. Zdany egzamin FCE jest bezterminowym certyfikatem znajomości języka angielskiego, który pomaga w znalezieniu pracy, zwalnia z zajęć z języka angielskiego na uczelniach wyższych w Polsce, stwarza możliwość udziału w programach wymiany międzyuczelnianej oraz daje jeszcze wiele innych atutów. Świadomość nabytych umiejętności motywuje i mobilizuje uczniów do dalszej nauki. Szkoły Katolickie postawiły sobie za jeden z celów przygotowanie uczniów do egzaminów Cambridge English, ponieważ chcemy, aby mieli oni dobry start w dorosłe życie.

Już od wiosny (kwiecień/maj) będzie można przystąpić do egzaminów British Council w mławskich Szkołach Katolickich. Jest to jedyne miejsce w Mławie, gdzie stwarzamy taką możliwość, z pełnym przekonaniem, że warto z niej skorzystać! Do egzaminów Young Learners (Movers, Flyers) mogą przystępować już uczniowie w wieku 11 lat. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą przystąpić do egzaminu, także tych, którzy nie są uczniami Szkół Katolickich, aby do końca grudnia zgłaszali się do sekretariatu Katolickiej Szkoły Podstawowej( ul. Krasińskiego 5). Przykładowe testy egzaminacyjne, porady dla rodziców oraz wypowiedź eksperta  psycholog dr Aleksandry Piotrowskiej na stronie: http://www.cambridgeenglish.org/pl/learning-english/information-for-parents/

Informacje i zapisy:

Sekretariat Katolickiej Szkoły Podstawowej

ul. Krasińskiego 5

email: [email protected]
www.ksp.mlawa.pl

zapraszamy też na naszego facebooka


Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]