Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nadzwyczajny koncert Janusza Olejniczaka


Państwowa Szkoła Muzyczna w Mławie zafundowała melomanom niezwykły prezent mikołajkowy. 6 grudnia przed mławską publicznością wystąpił w niecodziennym koncercie znany na całym świecie pianista Janusz Olejniczak. Na scenie okazało się, że jest nie tylko fortepianowym wirtuozem, ale również świetnie nawiązuje kontakt z publicznością. Jego koncert zakończył się owacją na stojąco i długim i oklaskami.

Janusz Olejniczak to wspaniały pianista,  jeden z laureatów Konkursu Chopinowskiego w 1970 r. (był najmłodszym laureatem w historii konkursu). Po sukcesie na Konkursie Chopinowskim występował w wielu krajach Europy, Azji, w obu Amerykach i w Australii. Grał na wielu festiwalach muzycznych, koncertował w renomowanych salach. Wielokrotnie współpracował przy nagrywaniu muzyki do filmów w Polsce i w innych krajach. Nagrał większość partii fortepianowych do filmu Chopin. Pragnienie miłości (2002) i Pianista (2002). Jako aktor wystąpił m.in. w roli Chopina w filmie Andrzeja Żuławskiego pt. Błękitna nuta (1991). Był jurorem wielu konkursów w kraju i za granicą. Zasiadał też w składzie jury jednego z najważniejszych konkursów fortepianowych na świecie czyli Konkursu Chopinowskiego w Warszawie podczas jego ostatniej edycji w roku 2015. Autor licznych nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Jego płyty otrzymały wiele nagród, w tym czterokrotnie nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk” oraz tytuł „Płyty Roku 1995” magazynu „Studio”  To w Jego wykonaniu brzmi ścieżka dźwiękowa do filmu „Chopin pragnienie miłości” – Jerzego Antczaka  oraz „Pianista” – Romana Polańskiego. Sam, jako Chopin wystąpił w filmie pt.” Błękitna nuta” Andrzeja Żuławskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500