Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Dzierzgowie radni obniżyli cenę skupu żyta


Radni gminy Dzierzgowo przyjęli obniżoną cenę skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego. Podobnie jak w ubiegłym roku pozostanie ona na poziomie 50 zł za decytonę.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Na sesji rady gminy 27 listopada radni jednogłośnie przyjęli ubiegłoroczną cenę skupu żyta w kwocie 50 zł za decytonę (kwintal). Kwota ta stanowić będzie podstawę do obliczania wysokości podatku rolnego w roku 2018.

Zgodnie z kompetencjami rada gminy ustala tę stawkę po opublikowaniu przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów. Taki komunikat ukazał się z datą 18 października i ustalał tę cenę na kwotę 52,49 zł. Rada gminy może tę cenę obniżyć i tak właśnie postąpiła w tym przypadku. Identyczna kwota 50 zł za decytonę obowiązywała w roku ubiegłym, kiedy to rada stawkę tę również obniżyła w stosunku do ubiegłorocznego obwieszczenia Prezesa GUS.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x