Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Święto biblioteki w SP nr 2


Tradycją naszej biblioteki jest włączanie się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Tak było i w tym roku. Udział w akcji miał na celu promocję biblioteki  i czytelnictwa. Zwracał uwagę uczniów na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce   i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W czytelni przygotowałyśmy gazetkę okolicznościową. Następnie zorganizowałyśmy dzień  z „Łamańcami językowymi’. Odważni uczniowie na każdej przerwie mieli możliwość wylosowania jednego łamańca językowego, a następnie głośnego odczytania go. Wszyscy tego dnia otrzymali od nas słodką niespodziankę. Konkurs cieszył się niezwykłą popularnością. Nie zabrakło odważnych osób, które próbowały swoich sił kilkakrotnie.

W listopadzie zaprosiłyśmy do nas uczniów klas: IVa i IVb z wychowawczyniami panią Mirosławą Daszkiewicz-Kramkowską i panią Nataszą Dmuchowską na wieczorki literacko-integracyjne. Spotkania poprowadziły uczennice klasy IIc. Na początku dziewczęta odczytały fragment powieści „Spotkanie nad morzem”. Następnie przygotowały dla czwartoklasistów kilka konkursów integracyjnych: Familiadę, kalambury słowne. Na końcu uczniowie mieli przygotować portret swojego wychowawcy.

Bardzo dziękujemy dziewczynkom z klasy IIc za pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu spotkań.

Źródło i fot. SP 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500