Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

SP Dębsk. Nasze przedszkolaki – nie lada chojraki


„My jesteśmy przedszkolaki, maluszki kochane. Zapraszamy wszystkich na nasze pasowanie” – tymi słowami, z cechującą je skromnością i urokiem podopieczni pani Ewy Bańczyk powitali swych gości. A przybyła ich spora gromadka, wszystkie miejsca siedzące i stojące zostały zajęte przez rodziców, dziadków, członków rodzin bohaterów tego dnia, no i oczywiście pełniących rolę gospodarzy uczniów i nauczycieli.

Dowodem na to, że uroczystość ze szkolnej przeistoczyła się w lokalną, była obecność wójta pana Wiesława Boczkowskiego i członkiń zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich „Ale Babki”. Myliłby się ten, komu przez myśl przeszłoby przypuszczenie, że zapełniona widownia przysporzy występującym maluchom tremy.„Trzy i czterolatki to są dzieci z tej gromadki. Co wierszyki recytują i piosenki wyśpiewują” – jak zadeklarowały, tak zrealizowały. Wcale skomplikowane wersy brzmiały w ich ustach przekonywająco, piosenki o tym, że „Przedszkole to drugi dom”, „Jestem sobie przedszkolaczek” i „Tomcio Paluszek” zilustrowały uroczymi układami choreograficznymi.

Uśmiech, duma i wzruszenie – to najczęściej pojawiające się reakcje widzów. Bo nie mogło być inaczej, gdy na szkolnej scenie prezentują się ci, którym do statusu ucznia jeszcze daleko, ale już dzisiaj oznajmiają: „My czujemy się w przedszkolu jak w domu”. Po takich słowach dyrektor szkoły pani Danuta Gumienna nie wahała się ani chwili i każdego z osobna pasowała na przedszkolaka. O tym, że stan to wspaniały, przekonała burza oklasków, niekończące się wyrazy uznania, gratulacje i prezenty, którymi zaraz po tym milusińscy zostali zasypani.

źródło i fot. SP w Dębsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
rodzic
Gość
rodzic

Piękna uroczystość. Pani Ewa bardzo dobrze przygotowała dzieci. Dziękujemy