Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wróżby, pląsy i barwny korowód. Andrzejki w SP w Dębsku


Podręczniki i zajęcia lekcyjne to sprawdzony sposób zdobywania wiedzy. Nie sposób jej jednak odmówić także działaniom opartym na kultywowaniu tradycji i czerpaniu z doświadczeń minionych pokoleń. Taką okazję daje organizowana w szkole każdego roku  impreza andrzejkowa.


Ta, która odbyła się 29 listopada, na dużo wcześniej została zaplanowana w szczegółach przez Samorząd Uczniowski i opiekującą się nim panią Ewę Dzilińską. Kolejne propozycje i późniejsza ich realizacja dowiodły kreatywności dzieci, umiejętności współdziałania  i zdolności integrowania się w zespole. Uczniom zaprezentowano uwiecznione obyczajem wróżby, gry i zabawy – w temacie i formie znane już starszym, młodsi mieli dopiero okazję je poznać. Okazji na odkrycie tego, co zaplanował los, nie przepuścili także nauczyciele. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka, w atmosferze dobrej zabawy, choć nie bez elementów refleksji  i dydaktyzmu.

Źródło i fot. SP w Dębsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x