Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dziesięcioro uczniów z powiatu mławskiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów


W tym roku dziesięcioro uczniów z powiatu mławskiego znalazło się w gronie 44 najlepszych uczniów z powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego  i żuromińskiego, którzy takie stypendium otrzymali. Uroczyste ich wręczenie odbyło się  29 listopada 2017 r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej.

Dyplomy stypendium otrzymało 44 uczniów z terenu działania Delegatury  w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie. Jak zawsze uroczysty charakter tego wydarzenia podkreśla zarówno miejsce wręczania stypendiów jak też bogaty program artystyczny, jak i zaproszeni goście. W tym roku w ceremonii wręczenia dyplomów uczestniczyli: Anna Cicholska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Sosnowski – Mazowiecki Wicekurator Oświaty i Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury w Ciechanowie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.Tradycyjne też uczniom w tej uroczystej chwili towarzyszyli rodzice i dyrektorzy ich macierzystych szkół.

Podczas uroczystości zostały także wręczone Medale Komisji Edukacji Narodowej 13 nauczycielom nieobecnym na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 13 października 2017 r.

Wśród tegorocznych stypendystów warto dodatkowo wyróżnić Annę Błocką uczennicę Liceum Ogólnokształcącego w Radzanowie, która oprócz stypendium Prezesa Rady Ministrów uzyskała też stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego. Poniżej lista pełna stypendystów, serdecznie gratulujemy zarówno nagrodzonym, ich rodzicom i pedagogom.

Błocka Anna II Liceum Ogólnokształcące w Radzanowie

Boćkowski Robert IV Technikum Nr 3 w Mławie (ZSZ nr 3)

Dobrosielska Kamila III III Liceum Ogólnokształcące w Mławie (ZSZ nr 3)

Gawlińska Kinga IV Technikum Nr 4 w Mławie (ZSZ nr 4)

Jasińska Mariola III Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. M. K. Sarbiewskiego SI w Mławie

Rakowski Adam III I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspańskiego w Mławie

Stałanowska Klaudia II Technikum Nr 1 im. Jerzego Ciesielskiego w Mławie (ZSZ nr 1)

Stankiewicz Jacek Kamil IV Technikum Nr 2 im. Antoniny Mrozowskiej w Mławie (ZSZ nr 2)

Szczepańska Sylwia III Liceum Ogólnokształcące im. ppłk. „Torfa” Antoniego Załęskiego w Strzegowie.

Trzcinka Paulina III II Liceum Ogólnokształcące w Mławie (ZSZ nr 4)

JK

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są od 1997 roku. Mogą je otrzymać uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej (ukończenie której umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości), którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczniowie wykazujący szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach rezultaty co najmniej dobre.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500