Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jerzy Karwowski powołany do Rady ds. Repatriacji


Jerzy Karwowski wieloletni radny i przewodniczący Rady Gminy Strzegowo, został powołany w skład pięcioosobowej Rady do Spraw Repatriacji. Nominację podpisała premier Beata Szydło.

Rada nadzoruje realizację zadań wynikających z ustawy o repatriacji i koordynuje działania na rzecz adaptacji i integracji repatriantów, współpracując z organami administracji samorządowej i stowarzyszeniami społecznymi.

Rada stanowi organ doradczy pełnomocnika prezesa Rady Ministrów ds. repatriacji, (obecnie jest Sebastiana Chwałka, sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji). Oprócz Jerzego Karwowskiego w jej skład weszli Agnieszka Glapiak, Aleksandra Ślusarek, Krzysztof Zaremba i Marek Zieliński.

Jerzy Karwowski mieszka w Unierzyżu (gm. Strzegowo) jest znanym nie tylko na naszym terenie działaczem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” od samego początku jego istnienia, a także współzałożycielem i członkiem zarządu północnomazowieckiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Za pracę społeczną został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
3 lata temu

W stanie wojennym Pan Jerzy ukrywał w swoim gospodarstwie m.in. ściganych przez SB studentów z Grup Oporu „Solidarni”, organizacji stworzonej przez legendę opozycji – Teosia Klincewicza. Pomógł w przerzucie na zachód uciekiniera z Armii Radzieckiej, stacjonującej wówczas w Polsce. Tego żołnierza również ukrywał w swoim domu. Zasług dla Polski ma wiele ale pozostał skromnym człowiekiem. Ten wybór do Rady do spraw Repatriacji więc nie dziwi.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x