Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowa karetka dla szpitala to dar mieszkańców Mławy


Od wczoraj oficjalnie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie dysponuje nową karetką systemu ratownictwa medycznego. Karetka wyposażona będzie w najnowszy sprzęt ratujący życie. Miasto Mława przeznaczyło na jej zakup 150 000 zł., a całkowity koszt jej zakupu wyniósł ponad  240 tys. zł.

Symbolicznego przekazania karetki jako daru mieszkańców Mławy dokonał burmistrz Sławomir Kowalewski, wręczając dyrektorowi SP ZOZ Jackowi Białobłockiemu kluczyki i dowód rejestracyjny do pojazdu. W tym roku to już druga nowa karetka systemowa. Pierwszą szpital zakupił w miejsce (też nowej) karetki, która została zniszczona w wyniku wypadku.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
woj
Gość
woj

Burmistrz nie płaci podatków w Mławie, jako mieszkaniec wsi Trzciniec podatki dostarcza do Gminy Radzanów, to nie jest jego dar !

mławianin
Gość
mławianin

Cierpliwości w tych komentarzach—-poczekajcie jaka będzie feta tuż przede samymi wyborami w 2018 jak będą oddawać do użytku dziś rozkopany teren wokół handlowca.

Do Naczelnego Pozerwa w mieście
Gość
Do Naczelnego Pozerwa w mieście

„Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smolił”
Podczas ostatniej sesji RM Mława burmistrz zaatakował radnego Pola, że mówi o problemach miasta w swietle kamer, błysku fleszy, cieple jupiterów.
Jednak ten sam burmistrz występuję wszędzie, gdzie się da, ba, nawet jako osoba z okładki na łamach mniej lub bardziej znanych czasopism.
Lanserstwo, pozerstwo, chęć bycia w każdych mediach, budzi innych do podejmowania podobnych kroków.
A później placz na sesji, że ktoś zabiera mój czas antenowy, za który płacą mieszkańcy Mławy, czytaj: wyborcy.

Ja3
Gość
Ja3

Żeby zacytować burmistrza Kowalewskiego „To radni decydują” o tym, na co przeznaczyć środki. Więc to oni sprezentowali część tej karetki. A burmistrz oczywiście wykonał, bo zgodnie z prawem, to on jest organem wykonawczym i ma posłusznie wykonywać to, co wymyśli rada miasta.

Klementyna
Gość
Klementyna

Dobrego doradcę od PR-u ma Pan burmistrz, do tej pory jak szpital dostał karetkę od miasta czy od WOŚ, to tylko krótka info. lub wcale. Kampania wyborcza rozpoczyna się WIELKIMI KROKAMI. Niech ludzie widzą jak miasto dba o ich zdrowie. Może teraz nie będą ściągać do wypadków pogotowia ratunkowego z Żuromina lub Nidzicy…

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Poprzednie przekazanie karetki w ręce szpitala było bardzo huczne, były kamery, były uściski dłoni w świetle jupiterów i odbyły się przemowy i nie pamiętam, ale być może był i ksiądz, a wszystko działo się na ulicy Sądowej tuż przed przychodnią. Teraz, jak widać obyło się bez imprezowania, chociaż może nie zaproszono tylko dziennikarzy, a wysłano tylko do portali mławskich suche info z wybranym zdjęciem.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Jak tp tak? bez fety? bez kamer? bez kropidła i bez fanfar?
No tak, wybory tuż, tuż, trzeba się wsłuchiwać w głosy mieszkańców

M.R.
Gość
M.R.

Fetę to on ma w greckiej sałatce.

mławianin
Gość
mławianin

Można i złośliwie się odnieść do FETY/to słowo adekwatne do tego jaka będzie impreza/ a tobie kojarzy się z sałatką, niezle a więc smacznego opychaj się dalej tą sałatką z fetą, a może cokolwiek ona ci pomoże na rozwój umysłowy, i zaczniesz mieć inne skojarzenia, Ja zostaje przy swoim.