Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Wieczfnia Kościelna: Bajkopisarka i ilustratorka, Edyta Zarębska, spotkała się z małymi czytelnikami


Wtorkowy poranek uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej rozpoczęli spotkaniem autorskim z Panią Edytą Zarębską – bajkopisarką i ilustratorką książek dla dzieci.

KSP Mława nabór

Spotkanie z dzieciakami Pani Edyta rozpoczęła od opowieści o tym jak chciała zostać pisarką i jak dążyła do spełnienia tego marzenia. Autorka zdradziła kilka tajemnic ze swojego życia. Opowiedziała, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem, jak powstała bajka „Opowieści Babci Gruni”.

W trakcie spotkania dzieciaki miały możliwość zobaczyć, jak Pani Edyta tworzy ilustrację do książki. Po każdym narysowanym przez autorkę fragmencie grupa odgadywała, jaka postać jest rysowana. Zabawa sprawiła im dużo radości.

W spotkanie z małymi słuchaczami zaangażował się również Pan Robert Zarębski, który czytał dzieciom oraz zadawał zagadki i zaśpiewał wraz z nimi piosenkę „Mądra rzeka”. Na zakończenie spotkania grupę poczęstowano słodkościami. Duża ilość uczniów zakupiła książki Babci Gruni i otrzymała autograf z dedykacją.

źródło i zdjęcia: Gmina Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz