Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przyroda na wesoło w SP 3Uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 charakteryzuje naturalna ciekawość tego co ich otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia tej ciekawości na lekcjach przyrody są zabawy badawcze i eksperymenty, które rozpoczęliśmy od klas czwartych.

Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju naszego młodego ucznia. Rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo – skutkowego, porównywania  i uogólniania, przyczyniają się do rozszerzania horyzontów myślowych czwartoklasistów naszej szkoły. Podczas pierwszego doświadczenia uczniowie klas czwartych dokonali niezwykłego eksperymentu. Na lekcji mieli zadanie wyhodować z ziaren fasoli roślinę , która ma zakwitnąć i zaowocować. Drugą rośliną była rzeżucha. Nie wszystkim przychodziło to z łatwością. Niektórzy podchodzili dwu czy trzykrotnie – Uff udało się. Przez to doświadczenie młodzi ogrodnicy dowiedzieli się jakie czynniki mają wpływ na kiełkowanie nasion oraz w jaki sposób przebiega rozwój roślin.

źródło i fot: SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x