Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Przyroda na wesoło w SP 3


KSP Mława nabór

Uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 charakteryzuje naturalna ciekawość tego co ich otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia tej ciekawości na lekcjach przyrody są zabawy badawcze i eksperymenty, które rozpoczęliśmy od klas czwartych.

Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju naszego młodego ucznia. Rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo – skutkowego, porównywania  i uogólniania, przyczyniają się do rozszerzania horyzontów myślowych czwartoklasistów naszej szkoły. Podczas pierwszego doświadczenia uczniowie klas czwartych dokonali niezwykłego eksperymentu. Na lekcji mieli zadanie wyhodować z ziaren fasoli roślinę , która ma zakwitnąć i zaowocować. Drugą rośliną była rzeżucha. Nie wszystkim przychodziło to z łatwością. Niektórzy podchodzili dwu czy trzykrotnie – Uff udało się. Przez to doświadczenie młodzi ogrodnicy dowiedzieli się jakie czynniki mają wpływ na kiełkowanie nasion oraz w jaki sposób przebiega rozwój roślin.

źródło i fot: SP nr 3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz