Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od frontu ślicznie, a z tyłu śmieci i bałagan


W przestrzeni, przede wszystkim tej  publicznej zapewne wszyscy jak jeden mąż chcielibyśmy zawsze mieć ład i porządek. Nie zawsze jednak miejskie służby nadążają ze sprzątaniem. Zupełnie niedawno mieliśmy – na szczęście tylko jednodniowy – przedsmak zimy. Spadł śnieg, który co prawda szybko stopniał, ale przykrył na chodnikach warstwę nie zmiecionych liści. I od razu stało się ślisko i niebezpiecznie.


Częściej jednak niż natura śmiecimy wokół siebie sami. To wcale nie rzadkie przypadki śmieci rozrzuconych wokół ulicznych koszy, czy osiedlowych śmietnikach. Osobny problem to rozrzucone ubrania wokół zwykle przepełnionych kontenerów na odzież ustawionych w różnych punktach miasta.

– Rynek śliczny na Misjonarskiej (ulica między blokami, pomiędzy Starym Rynkiem a Żwirki – red.) jak na załączonych fotkach – napisał jeden z naszych czytelników.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Atam
Atam
3 lata temu

Faktem jest, że Ustawa o utrzymaniu czystości w gminach jednoznacznie stwierdza iż śmieci gromadzone przez mieszkańców gminy należą do gminy ale nie oznaczq to jakoby Burmistrz miał odpowiadać za porządek w pobliżu śmietnika. Co prawda służby podległe Burmistrzowi powinny zwracać uwagę na bałaganiarstwo i stosownie dyscyplinować właścicieli czy zarządców poseji gdzie panuje nieporządek.

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  Atam

Burmistrz za ten stan rzeczy odpowiada pośrednio, bo odpowiada za służby które mu podlegają, i najwyższy czas aby obudził Straż Miejską i jej Komendanta , czy ta Straż ma być tylko od noszenia wiązanek i paradowania w pocztach sztandarowych,chyba że wszyscy czekają spadnie śnieg i przykryje ten bałagan.

AntoN
AntoN
3 lata temu

Utrzymanie porządku wokół śmietników osiedlowych nie zależy od p. Burmistrza ani od służb. To jest nasza codzienna praca i zwracanie uwagi na szczegóły. Bo się nie chce wrzucić worka do pojemnika (dalej koty lu psy rozwlekają), bo nie reaguję, kiedy niszczone są pojemniki na odzież (nie tylko przez ob. Ukrainy. Zanim się pojawili Ukraińcy tak samo wyglądał krajobraz).Popieprzony mławski mały światek…wszyscy dookoła są winni, tylko ja jestem święty. Każdy z Was wiece oburzonych jest winny takiemu stanowi rzeczy (wymówka: może raz mi się zdarzyło ale to są od tego służby)

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  AntoN

Może do Burmistrza utrzymanie porządku nie należy, ale należy to do służby podległej Burmistrzowi, i dlatego warto zapytać co na to Straż Miejska, która jest powołana do tego aby kontrolować osiedla i nie tylko, pod względem utrzymania porządku.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

kogo straszy to strasz a szczury wcale się nie boją,wspaniała wylęgarnia gryzoni.

mławianin
mławianin
3 lata temu

Jak Pan Burmistrz ma się martwić o rewitalizacje centrum, sprzedał i niech się martwią nabywcy. Na stronach portalu jest tekst, o którym wszyscy nawet właściciel popularnej kamienicy chyba zapomnieli, i dlatego przypomnę może portal tym się zainteresuje. Bo pisano tak cyt. „Wspomnienia o Kawiarni BAJKA ożyją ?? I co ano nic CISZA — a WIĘC WARTO ZAPYTAĆ DZIŚ po trzech latach od zakupu, nabywcy tek kamienicy Panu Bogdanowi Pawłowskiemu, co się dzieje z tymi Pana obietnicami, o których Pan mówił że będzie to obiekt, hotelarsko-gastronomiczny. Na parterze i w części piwnicznej będzie restauracja i winiarnia, a I I II piętro będzie miało przeznaczenie hotelowe. Po 3 latach widać że kamienica chyli się ku upadkowi, niszczeje co raz bardziej, a widać że wspomnienia i wizja jaką roztaczał Pan Pawłowski, pozostały na papierze. A popularna kamienica piękna swym wyglądem niszczeje o kawiarni już nie wspomnę, chociaż kiedy przeczytałem tamten tekst sam się rozmarzyłem i liczyłem na ponowne odwiedzenie BAJKI by znów po latach ją odwiedzić i móc łyknąć po 50 latach lampkę popularnej wtedy wśród młodych CYTRYNÓWKI. I prośba do ADMINA, PROSZĘ SPRAWDZIĆ STAN AKTUALNY!!! i powrócić do tamtego tekstu, aby sprawić że ta kamienica przestanie straszyć!!!

Hirundo
Hirundo
3 lata temu
Reply to  mławianin

Moze kamienica sie posypie, wypisza z rejestru zabytkow i pobuduja hotel.

Troglo
Troglo
3 lata temu

Rewitalizacja 2.0 centrum miasta Panie Burmistrzu, gratulacje

peterkoch
peterkoch
3 lata temu

Taka sama sytuacja ze śmieciami jest notorycznie na osiedlu bloków Narutowicza (bloki miedzy LOK a US). Ludziom nie chce się worka ze śmieciami wnieść do wiaty śmietnikowej, stawiają go obok, za chwilę podbiega pies i robi z worka śmieciowisko. Zgroza, jak może nie przeszkadzać taki bajzel…Przy wiatach musiałby stać 24h dozorca by uczyć kultury…Albo monitoring i olbrzymie kary !!!

Grab1
Grab1
3 lata temu

Prawda te pojemniki od PCK to istne smieciowiska. Nie dość ze sa wypłacane to i ludzie wybierają z nich ubrania. Jak sa nie takie rzucają je do okola

Igor wrr
Igor wrr
3 lata temu

Kontenery nie są przepełnione ubraniami. Są notorycznie rozginane i wyciągane są ubrania przez Ukraińców grasujących nocami. Sam byłem świadkiem jak wyciągali o 23 ubrania z kontenera pod kauflandem. Policja powinna się nimi zająć.

Ciekawy
Ciekawy
3 lata temu
Reply to  Igor wrr

To czemu nie zadzwoniłeś na policję? ??

Szary Lis
Szary Lis
3 lata temu
Reply to  Ciekawy

Jak Ukraińcy swoje wyciągnęli to on wziął co zostało 😉

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x