Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Od frontu ślicznie, a z tyłu śmieci i bałagan


W przestrzeni, przede wszystkim tej  publicznej zapewne wszyscy jak jeden mąż chcielibyśmy zawsze mieć ład i porządek. Nie zawsze jednak miejskie służby nadążają ze sprzątaniem. Zupełnie niedawno mieliśmy – na szczęście tylko jednodniowy – przedsmak zimy. Spadł śnieg, który co prawda szybko stopniał, ale przykrył na chodnikach warstwę nie zmiecionych liści. I od razu stało się ślisko i niebezpiecznie.

KSP Mława nabór

Częściej jednak niż natura śmiecimy wokół siebie sami. To wcale nie rzadkie przypadki śmieci rozrzuconych wokół ulicznych koszy, czy osiedlowych śmietnikach. Osobny problem to rozrzucone ubrania wokół zwykle przepełnionych kontenerów na odzież ustawionych w różnych punktach miasta.

– Rynek śliczny na Misjonarskiej (ulica między blokami, pomiędzy Starym Rynkiem a Żwirki – red.) jak na załączonych fotkach – napisał jeden z naszych czytelników.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

13 - liczba komentarzy w artykule "Od frontu ślicznie, a z tyłu śmieci i bałagan"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Atam
Gość

Faktem jest, że Ustawa o utrzymaniu czystości w gminach jednoznacznie stwierdza iż śmieci gromadzone przez mieszkańców gminy należą do gminy ale nie oznaczq to jakoby Burmistrz miał odpowiadać za porządek w pobliżu śmietnika. Co prawda służby podległe Burmistrzowi powinny zwracać uwagę na bałaganiarstwo i stosownie dyscyplinować właścicieli czy zarządców poseji gdzie panuje nieporządek.

mławianin
Gość

Burmistrz za ten stan rzeczy odpowiada pośrednio, bo odpowiada za służby które mu podlegają, i najwyższy czas aby obudził Straż Miejską i jej Komendanta , czy ta Straż ma być tylko od noszenia wiązanek i paradowania w pocztach sztandarowych,chyba że wszyscy czekają spadnie śnieg i przykryje ten bałagan.

AntoN
Gość

Utrzymanie porządku wokół śmietników osiedlowych nie zależy od p. Burmistrza ani od służb. To jest nasza codzienna praca i zwracanie uwagi na szczegóły. Bo się nie chce wrzucić worka do pojemnika (dalej koty lu psy rozwlekają), bo nie reaguję, kiedy niszczone są pojemniki na odzież (nie tylko przez ob. Ukrainy. Zanim się pojawili Ukraińcy tak samo wyglądał krajobraz).Popieprzony mławski mały światek…wszyscy dookoła są winni, tylko ja jestem święty. Każdy z Was wiece oburzonych jest winny takiemu stanowi rzeczy (wymówka: może raz mi się zdarzyło ale to są od tego służby)

mławianin
Gość

Może do Burmistrza utrzymanie porządku nie należy, ale należy to do służby podległej Burmistrzowi, i dlatego warto zapytać co na to Straż Miejska, która jest powołana do tego aby kontrolować osiedla i nie tylko, pod względem utrzymania porządku.

Anonimowo
Gość

kogo straszy to strasz a szczury wcale się nie boją,wspaniała wylęgarnia gryzoni.

mławianin
Gość
Jak Pan Burmistrz ma się martwić o rewitalizacje centrum, sprzedał i niech się martwią nabywcy. Na stronach portalu jest tekst, o którym wszyscy nawet właściciel popularnej kamienicy chyba zapomnieli, i dlatego przypomnę może portal tym się zainteresuje. Bo pisano tak cyt. „Wspomnienia o Kawiarni BAJKA ożyją ?? I co ano nic CISZA — a WIĘC WARTO ZAPYTAĆ DZIŚ po trzech latach od zakupu, nabywcy tek kamienicy Panu Bogdanowi Pawłowskiemu, co się dzieje z tymi Pana obietnicami, o których Pan mówił że będzie to obiekt, hotelarsko-gastronomiczny. Na parterze i w części piwnicznej będzie restauracja i winiarnia, a I I II piętro… Czytaj więcej »
Hirundo
Gość

Moze kamienica sie posypie, wypisza z rejestru zabytkow i pobuduja hotel.

Troglo
Gość

Rewitalizacja 2.0 centrum miasta Panie Burmistrzu, gratulacje

wpDiscuz