Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Solidarny sprzeciw wobec przemocy. Biała Wstążka


Mławska policja, wspólnie z Zespołem Ośrodków Wsparcia w Mławie, przyłącza się do międzynarodowej kampanii „16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć”. Symbolem akcji, jest BIAŁA WSTĄŻKA. Ten mały ale charakterystyczny symbol to solidarny znak sprzeciwu wobec przemocy, której ofiarami są kobiety. Biała wstążka pojawi się w poniedziałek na ulicach Mławy oraz całego powiatu.


Tego dnia wręczać ją będą policjanci,  wspólnie z mławską młodzieżą, pedagodzy, pracownicy ZOW w Mławie, MOPS w Mławie oraz pracownicy GOPS na terenie powiatu.  Akcji towarzyszyć będzie kampania informacyjna, dotycząca praw ofiar, ochrony osób dotkniętych przemocą oraz procedury „Niebieskiej Karty”. Działania potrwają do 10 grudnia. Porad udzielać będzie między innymi kierownik rewiru dzielnicowych, asp. szt. Piotr Strągowski (tel. 23 654 72 23) oraz dzielnicowi z poszczególnych rejonów. Kontakt z dzielnicowymi ułatwia bezpłatna aplikacja Moja Komenda, za pośrednictwem której można zadzwonić do dzielnicowego lub skorzystać z adresu e-mail i wysłać wiadomość.

Finałowym punktem, prowadzonej lokalnie kampanii będzie „Niebieski Koncert”, który odbędzie się 9 grudnia o godz. 17:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie. Wystąpi laureatka wielu prestiżowych nagród Joanna Kondrat. Wstęp wolny. Organizatorem koncertu jest Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie.

Celem międzynarodowej kampanii jest m.in.: rozwój świadomości, iż przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka, wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet, budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet, wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie, organizujących się by przeciwdziałać przemocy wobec kobiet.

W wymiarze lokalnym, celem kampanii jest zwrócenie uwagi na sytuację kobiet krzywdzonych oraz wzrost świadomości społecznej, dotyczącej problemu przemocy domowej, która przybiera wiele form – przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna. Przemoc domowa dotyka rodzin bez względu na ich status społeczny, majątkowy, zawodowy. Kobiety są bite, poniżane, zastraszane i izolowane. Bywa, że ich cierpienie trwa latami, zanim zdecydują się walczyć o normalność. Głos solidarności z ofiarami oraz wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu w kwestii przemocy, to podstawowy cel kampanii.  Niezwykle ważna jest także reakcja świadków przemocy. Ukrywanie faktu przemocy, lekceważeni czy tzw. „nie wtrącanie się” a nawet obwinianie ofiary przemocy, to świadome skazywanie jej na dalsze cierpienie.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY – PO PROSTU POMÓŻ – Twoja reakcja może przełamać milczenie i pomóc ofierze przemocy w odzyskaniu bezpieczeństwa.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rzetelny
Rzetelny
3 lata temu

Odsyłam do pełnej informacji na stronie powiatu.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x