Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

SP 7. „Cuder” dla uczniów, nauczycieli i rodziców


22 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 7 realizowany był Program Profilaktyki Zintegrowanej „Cuder”. W programie uczestniczyli uczniowie klas VI – VII, rodzice i nauczyciele. Główne założenia programu to przeciwdziałanie uzależnieniem behawioralnym i chemicznym oraz wskazywanie właściwych hierarchii wartości poprzez wzmocnienie zainteresowań. Zajęcia prowadzone były przez przedstawicieli Fundacji Wspomagamy Wychowanie.


Uczniowie obejrzeli prezentację, w której przedstawiono pięć sfer człowieka jako wszechstronnej i harmonijnej całości: ciało, umysł, duch, emocje i relacje. Pozwoliło to uświadomić uczniom, że człowiek poukładany we wszystkich sferach jest zabezpieczony przed pułapkami życiowymi. W czasie drugiej części uczniowie obejrzeli film  pt. ,,Cyrk motyli” – tu miały okazję zastanowić się nad wartościami życia, takimi jak prawda, miłość wolność, czym jest i jakie cechy posiada prawdziwy autorytet. Wskazały na rodziców i nauczycieli, jako mądrych dorosłych, którzy mogą takimi autorytetami dla nich być.

W ostatniej części  zagrały w grę planszową rozłożoną na podłodze. Celem gry było doprowadzenie do pełnego rozwoju bohatera (pionka), przez wędrowanie po świecie, pokonywanie pułapek i wyszukiwanie miejsc gdzie można spotkać ludzi wspierających rozwój.  Przedstawiciele klas mogli radzić się z kolegami i koleżankami z klasy, dlatego w grę zaangażowani byli wszyscy uczestnicy spotkania. Spędzanie wolnego czasu  z rówieśnikami, przyjaciółmi i rodziną, rozwijanie zainteresowań, pasji, pomoc otaczającym nas ludziom rozwijają w nas takie wartości jak: prawda, miłość, wolność. Takimi wartościami należy kierować się w życiu.

Źródło i fot: SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x