Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Brawo Justyna! O krok od podium na mistrzostwach świata teakwondo


Uczennica klasy IIIo Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie, Justyna Szatkowska, zajęła wysokie,  5-te miejsce podczas rozgrywających się 5 listopada br. mistrzostwach świata różnych kategorii w taekwondo. Mistrzostwa odbywały się w malowniczym, historycznym mieście Birmingham ( środkowa Anglia).


Udział w zawodach tej rangi był możliwy dzięki temu, że 9 kwietnia tego roku na Mistrzostwach Polski w Krotoszynie Justyna zdobyła wystarczającą ilość punktów, aby zostać powołaną do Kadry Narodowej Polski!

Trójka podopiecznych znakomitego trenera, Witolda Gromowskiego (Justyna i dwoje zawodników z Działdowa) rozpoczęła swą  podróż od zgrupowania we Wrocławiu, skąd  wyruszyli autokarem , którym jechali przez Niemcy i Francję, by w Belgii dostać się na prom. Cała podróż autokarem trwała koło 30 godzin, co było  dla naszej zawodniczki, jak sama stwierdziła, dosyć meczące. Ostatnią noc nasi zawodnicy spędzili w hotelu niedaleko Birmingham. Rano, tuż przed zawodami, prezes naszego Taekwondo, Piotr Gąsior udzielił ostatnich ważnych wskazówek z którymi ruszyli na zawody.

Zawody odbywały się na Arenie Birmingham, jest to ogromna hala sportowa, w której znajduje się 13000 miejsc. W zawodach wzięło udział około 1500 zawodników z całego świata:  – Widząc tylu ludzi,  poczuliśmy ogromny stres, ponieważ między zawodami w Polsce a w Birmingham jest ogromna różnica – opowiada Justyna.
Justyna  brała udział w 2 konkurencjach : walki -55kg oraz układy formalne stopni mistrzowskich. – W obydwu konkurencjach zajęłam 5 miejsce. Z tego, co mówił mi trener, zabrakło mi bardzo niewiele do 4-tej lokaty. W walkach zabrało jednej wygranej walki, a w układach różnica wyniosła 0,1 punktu – dodaje. (W Anglii od czwartego miejsca są nagrody – przyp. autora)

– Nigdy  nie zapomnę tego, co ja i cała nasza drużyna przeżywaliśmy w tych chwilach – Justyna podkreśla także, że zebrała bardzo dużo doświadczenia. Całe zawody trwały około 8 godzin. Nasi sportowcy podziwiali znakomitą organizację mistrzostw. – Biorąc pod uwagę liczbę zawodników  rozegranie zawodów  w tak krótkim czasie wydawało się niemożliwe. Organizatorzy jednak starannie zadbali oto, aby nie było żadnych problemów, gdzie kto ma być itp. – opowiadają wszyscy zgodnie.

Jak się okazało, również po turnieju nie obyło się bez niesamowitych wrażeń :  „Po zawodach postawiliśmy na relaks, mieliśmy możliwość zwiedzić: Stonehenge,  Oxford , Stratford -miasto Szekspira, Hogwart . Wrażenia niesamowite !”

Drogę powrotną sportowcy przebyli autokarem, przez słynny eurotunel oczywiście. Nasza zawodniczka uważa zawody za jak najbardziej udane. – W przyszłym roku będę mogła pojechać na mistrzostwa w Australii . Już nie mogę się doczekać – zapowiada Justyna.

Gratulujemy naszej znakomitej Justynie i trzymamy za nią kciuki.

źródło i fot. ZS nr 4/prywatne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
3 lata temu

Brawo- jesteśmy dumni z Was !!!

Miko
Miko
3 lata temu

Wooow super gratulacje 🙂

Sportowiec
Sportowiec
3 lata temu

Brawo Justyna!powodzenia.

mieszkanka
mieszkanka
3 lata temu

GRATULUJEMY i cieszymy się razem z Tobą z Twoich sukcesów.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x