Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W SP nr 3 o tragicznych skutkach palenia tytoniu


Co roku w trzeci czwartek listopada ( w tym roku 16 listopada) w Polsce  i na całym świecie podejmowane są działania w budowaniu świadomości palaczy na temat tragicznych skutków palenia tytoniu. Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest w Polsce od 1991r. Kampania ma na celu w niestandardowy sposób dotrzeć do świadomości palaczy w miejscach, gdzie najmniej się tego spodziewają – w szkołach, sklepach, szpitalach, bibliotekach, restauracjach czy klubach.


W tegoroczne działania aktywnie włączyli się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mławie. W ramach akcji promującej rzucenie palenia na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki informacyjne i plakaty, rozdawano ulotki, wyświetlano prezentacje multimedialne o szkodliwości palenia. W czasie lekcji odbyły się pogadanki na temat uzależnienia od nikotyny, uczniowie odgrywali scenki skutecznego odmawiania w sytuacjach namawiania do palenia oraz prezentowali nakręcone przez siebie filmy związane z tą tematyką. Najmłodsi wykonali prace plastyczne i nauczyli się piosenki o szkodliwości palenia, którą wspólnie odśpiewali na zajęciach.

W gabinecie medycznym rozwieszone zostały plakaty a pielęgniarka szkolna udzielała informacji dotyczących zagrożeń zdrowia spowodowanych nałogiem nikotynizmu.

Podjęte działania profilaktyczne miały na celu przekonać uczniów i rodziców, że rzucenie palenia jest zawsze źródłem ogromnej satysfakcji. Dla wielu osób jest dowodem, że potrafią pokonywać własne ograniczenia. Dodatkowo rzucając palenie można zaoszczędzić pieniądze. Tak jak w przypadku innych uzależnień, pierwszym krokiem do zerwania z nałogiem jest podjęcie świadomej i wcześniej zaplanowanej decyzji o odstawieniu substancji uzależniającej.

Prowadzona kampania jest dobrym wsparciem dla osób chętnych pożegnać się z nałogiem.

Źródło i fot. SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x