Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uratuj przed zamarznięciem – apel policji


Nadchodząca zima coraz częściej daje o sobie znać – także nocnymi przymrozkami. Minusowe temperatury są zagrożeniem dla osób bezdomnych lub nietrzeźwych, śpiących na ulicy. Pozostawionym bez pomocy grozi śmierć. Nie bądź obojętny na ich los,  po prostu zadzwoń i przekaż informację policji.


Mławscy policjanci we współpracy ze strażą miejską oraz wolontariuszami Grupy Zalewski Patrol sprawdzają niezamieszkałe budynki, dworce, przystanki, altany działkowe, piwnice i klatki schodowe bloków w poszukiwaniu osób bezdomnych. Czekają również na sygnały od mieszkańców. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy policji 997 lub  powiadomić dzielnicowego o miejscu przebywania bezdomnego- taka interwencja może uratować mu życie. Ważna jest również reakcja, gdy widzimy osobę leżącą na chodniku czy ławce. Nie oceniajmy jej tylko pomóżmy.  Jeśli pomyślisz, że nie tylko Ty widzisz leżącego, że ktoś inny zadzwoni po pomoc, to najprawdopodobniej ta potrzebująca pomocy osoba właśnie straciła szansę na jej otrzymanie. A przecież trzeba tak niewiele, by uratować ludzkie zdrowie i  życie- wystarczy chociażby anonimowo, powiadomić policję.

Informacje o miejscach koczowania osób bezdomnych oraz osób mieszkających w bardzo trudnych warunkach – które mogą potrzebować pomocy, można przekazywać dzielnicowym. Kontakt w dzielnicowym ułatwia bezpłatna aplikacja Moja Komenda.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x