Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Uratuj przed zamarznięciem – apel policji


Nadchodząca zima coraz częściej daje o sobie znać – także nocnymi przymrozkami. Minusowe temperatury są zagrożeniem dla osób bezdomnych lub nietrzeźwych, śpiących na ulicy. Pozostawionym bez pomocy grozi śmierć. Nie bądź obojętny na ich los,  po prostu zadzwoń i przekaż informację policji.

KSP Mława nabór

Mławscy policjanci we współpracy ze strażą miejską oraz wolontariuszami Grupy Zalewski Patrol sprawdzają niezamieszkałe budynki, dworce, przystanki, altany działkowe, piwnice i klatki schodowe bloków w poszukiwaniu osób bezdomnych. Czekają również na sygnały od mieszkańców. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy policji 997 lub  powiadomić dzielnicowego o miejscu przebywania bezdomnego- taka interwencja może uratować mu życie. Ważna jest również reakcja, gdy widzimy osobę leżącą na chodniku czy ławce. Nie oceniajmy jej tylko pomóżmy.  Jeśli pomyślisz, że nie tylko Ty widzisz leżącego, że ktoś inny zadzwoni po pomoc, to najprawdopodobniej ta potrzebująca pomocy osoba właśnie straciła szansę na jej otrzymanie. A przecież trzeba tak niewiele, by uratować ludzkie zdrowie i  życie- wystarczy chociażby anonimowo, powiadomić policję.

Informacje o miejscach koczowania osób bezdomnych oraz osób mieszkających w bardzo trudnych warunkach – które mogą potrzebować pomocy, można przekazywać dzielnicowym. Kontakt w dzielnicowym ułatwia bezpłatna aplikacja Moja Komenda.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz