Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Koncert Kai i Janusza Prusinowskich „Sara i Marysia – koleżanki z podwórka” w SP 7


We wtorek, 21 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wysłuchali  koncertu  polskiej i żydowskiej muzyki tradycyjnej  z Mazowsza w wykonaniu Kai i Janusza Prusinowskich.

KSP Mława nabór

Ten koncert to element projektu „Sara i Marysia – koleżanki z podwórka” poświęconego urodzonej w Mławie Sarze Lipskiej.  W trakcie cyklu koncertów w mławskich szkołach uczniowie usłyszą opowieści o dzieciństwie w dawnej Mławie i zastanowią się czy żydowskie i polskie dzieci mogły się razem bawić. Temu przekazowi towarzyszą tradycyjne dziewiętnastowieczne melodie, piosenki i zabawy mazowieckich okolic.

Dzieci poznały historię życia małej żydowskiej dziewczynki Sary, która przyjaźniła się z Polką Marysią, poznały ich wspólne zabawy, wspólnie śpiewane piosenki. Sara przez całe dzieciństwo marzyła o byciu artystką. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych, a całe dorosłe życie spędziła w Paryżu, gdzie podejmowała się wielu działań – rzeźbiła, malowała, rysowała i  projektowała piękne ubrania. Jej prace odznaczały się dekoracyjnością i bajkowością.

Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się, że warto marzyć i wytrwale dążyć do celu, bo jak mała Sara z Mławy mogą osiągnąć upragniony cel.

Źródło i fot. SP nr 7

oprac. red

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz