Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koncert Kai i Janusza Prusinowskich „Sara i Marysia – koleżanki z podwórka” w SP 7


We wtorek, 21 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wysłuchali  koncertu  polskiej i żydowskiej muzyki tradycyjnej  z Mazowsza w wykonaniu Kai i Janusza Prusinowskich.


Ten koncert to element projektu „Sara i Marysia – koleżanki z podwórka” poświęconego urodzonej w Mławie Sarze Lipskiej.  W trakcie cyklu koncertów w mławskich szkołach uczniowie usłyszą opowieści o dzieciństwie w dawnej Mławie i zastanowią się czy żydowskie i polskie dzieci mogły się razem bawić. Temu przekazowi towarzyszą tradycyjne dziewiętnastowieczne melodie, piosenki i zabawy mazowieckich okolic.

Dzieci poznały historię życia małej żydowskiej dziewczynki Sary, która przyjaźniła się z Polką Marysią, poznały ich wspólne zabawy, wspólnie śpiewane piosenki. Sara przez całe dzieciństwo marzyła o byciu artystką. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych, a całe dorosłe życie spędziła w Paryżu, gdzie podejmowała się wielu działań – rzeźbiła, malowała, rysowała i  projektowała piękne ubrania. Jej prace odznaczały się dekoracyjnością i bajkowością.

Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się, że warto marzyć i wytrwale dążyć do celu, bo jak mała Sara z Mławy mogą osiągnąć upragniony cel.

Źródło i fot. SP nr 7

oprac. red

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x