Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawdzili swoją siłę i charakter w Runmageddonie. Dali radę!


Runmageddon to niezwykły bieg z przeszkodami i wyzwanie ekstremalne. Tegoroczna edycja tego biegu odbyła się w Pabianicach 17 listopada.  Mariusz Olszewski ze Stupska lubi takie wyzwania.


W imprezie wzięło udział ponad 3,5 tysiąca zawodników, którzy na finał cyklu zjechali z całej Polski.  Na starcie stanęli uczestnicy formuły Rekrut (6 kilometrów i 30+ przeszkód) oraz Intro (3 km i 15+ przeszkód). Założeniem organizatorów jest, że przede wszystkim jest do dobra zabawa, ale specyfika biegu ma to do siebie, że pozwala sprawdzić samego siebie. Uczestnicy maja do pokonania różne odcinki trasy z torami przeszkód. Wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, pokonują przeszkody z wodą i ogniem – i to wszystko przy niskich temperaturach panujących już w listopadzie. To ogromny wysiłek fizyczny i psychiczny, ale znajduje się wielu chętnych tak wśród mężczyzn jak i kobiet, którzy nie boją się takich wyzwań.

– 6 kilometrowy bieg z 30 przeszkodami – tak w skrócie można opisać formułę Runmageddon REKRUT. Nic w tym nie wydaje się aż tak bardzo przerażającego lub ekstremalnego …ale tylko do czasu dopóki nie znajdziesz się na trasie biegu w temperaturze sięgającej kilku kresek ponad zerem, a duża część trasy znajdowała się będzie w wodzie i błocie. Kilkaset merów „biegu” korytem rzeki, czołganie się pod zasiekami z drutu kolczastego, wspinanie się po linie, nurkowanie, pokonywanie kilkumetrowych ścian i wiele innych niespodzianek czekało na uczestników podczas biegu. Nie wszyscy dotrwali do końca, a dla wielu z nich powodem zejścia z trasy było skrajne  wyziębienie organizmu i powrót ambulansem – opowiada Mariusz Olszewski, który na trasę biegu wyruszył wraz z koleżankami – Małgorzatą Sobiecką i Aleksandrą Ślusarczyk.

– My całe szczęście na metę wbiegliśmy o własnych siłach choć każdy na pewno miewał chwilę słabości. Wiele osób pewnie powiedziało by, że głupota, że po co robić takie rzeczy, męczyć się, marznąć, sprawdzać granice swojej fizyczności i psychiki… nie wiem dlaczego, ale wiem na pewno, że ten bieg sprawił mi wiele frajdy, radości i satysfakcji i każdemu życzę aby takie satysfakcje znajdował w swoim życiu, nie musi to być runmageddon, mogą to być szachy, bierki czy inne zajęcie z którego potrafi czerpać przyjemność. Powodzenia w poszukiwaniu – dodaje.

fot. prywatne

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gall
gall
3 lata temu

Oby więcej takich silnych, odważnych i uśmiechniętych półgłówków Brawa dla nich!

Mirko
Mirko
3 lata temu

Kolejny sport dla półgłówków…

mławianka
mławianka
3 lata temu

Brawo dla dzielnej ekipy 🙂

kropek
kropek
3 lata temu

Najlepsi!!!!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

miło się patrzy na uśmiechniętych ludzi 🙂 tyle w temacie !!!

pixi
pixi
3 lata temu

ALE CZAD 😀 Brawo dla odwaznych!

anonim
anonim
3 lata temu

Mariusz bardzo lubi takie wyzwania, szczególnie jeśli je wykonuje z „koleżankami”

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x