Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do 15 grudnia wybudują sygnalizację na skrzyżowaniu „siódemki” i Nowowiejskiej


Do 15 grudnia br. ma powstać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 oraz ul. Nowowiejskiej w Mławie. We wtorek 21 listopada 2017 r. , w siedzibie warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad władze miasta i powiatu podpisały porozumienie o współpracy dotyczące budowy sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu.

O budowę tej sygnalizacji szczególnie zabiegali mieszkańcy ulicy Nowowiejskiej mieszkający za „siódemką”, których reprezentowali Anna Rząp i Zbigniew Bukowski. Mieszkańcy tej ulicy, ale też i ci dojeżdżający od strony Dębska codziennie i wielokrotnie musieli przejeżdżać przez to niebezpieczne skrzyżowanie. Według policyjnych statystyk między 2010 a 2014 rokiem doszło tam do 17 zdarzeń, dwóch ze skutkiem śmiertelnym, pięć osób zostało rannych.

Całkowity koszt realizacji inwestycji, wraz z dokumentacją techniczną, to 420 000 zł. Projekt o wartości 30 000 złotych sfinansuje GDDKiA, która także zajmie się realizacją prac budowlanych, opłacanych ze środków miasta i powiatu. Oba samorządy zadeklarowały współfinansowanie inwestycji przeznaczając na ten cel po 195 000 złotych.  Realizacja ma być rozliczona do końca stycznia 2018 r.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
Piotr
Gość
Piotr

ale jaja te nowe swiatla to masakra tylko czekac na wypadek co za daun je ustawil szok

normal
Gość
normal

A kiedy światła w centrum, których miasto i powiat tak bardzo się boją ? Np przy hali Targowej, przy Szkole Muzycznej….

Pasażer
Gość
Pasażer

Wcale. Tam nigdy nie będzie świateł.

normal
Gość
normal

A dlaczego ? W czym leży problem ?

Może kiedyś.
Gość
Może kiedyś.

Za sto lat. Albo sam je zamontuj, na koszt własny.

Zaiteresowana
Gość
Zaiteresowana

Dobra wiadomość . Teraz można będzie bez strachu przejechać a nie ciagle myśleć uda się albo nie.

Mieszkanka Nowowiejskiej
Gość
Mieszkanka Nowowiejskiej

Gratulacje panie burmistrzu. Jak dobrze, że pan nas wsparł i był z nami. Bez pana nie byłoby sukcesy!

Mławianka
Gość
Mławianka

Dziękujemy Radnym Powiatu Mławskiego, którzy przychylili się do naszej prośby i głosowali za powstaniem sygnalizacji

Krystyna
Gość
Krystyna

Gratulacje dla mieszkańców ul. Nowowiejskiej i okolic. Tylko Wasza determinacja do tego doprowadziła. Nareszcie bezpiecznie będzie można przejechać/przejść na drugą stronę, a nie z duszą na ramieniu. Mieszkańcy zatorza, teraz Wasz ruch, CZEKAMY NA TUNEL.

Gośc
Gość
Gośc

No nareszcie !!!