Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Do 15 grudnia wybudują sygnalizację na skrzyżowaniu „siódemki” i Nowowiejskiej


Do 15 grudnia br. ma powstać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 oraz ul. Nowowiejskiej w Mławie. We wtorek 21 listopada 2017 r. , w siedzibie warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad władze miasta i powiatu podpisały porozumienie o współpracy dotyczące budowy sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

O budowę tej sygnalizacji szczególnie zabiegali mieszkańcy ulicy Nowowiejskiej mieszkający za „siódemką”, których reprezentowali Anna Rząp i Zbigniew Bukowski. Mieszkańcy tej ulicy, ale też i ci dojeżdżający od strony Dębska codziennie i wielokrotnie musieli przejeżdżać przez to niebezpieczne skrzyżowanie. Według policyjnych statystyk między 2010 a 2014 rokiem doszło tam do 17 zdarzeń, dwóch ze skutkiem śmiertelnym, pięć osób zostało rannych.

Całkowity koszt realizacji inwestycji, wraz z dokumentacją techniczną, to 420 000 zł. Projekt o wartości 30 000 złotych sfinansuje GDDKiA, która także zajmie się realizacją prac budowlanych, opłacanych ze środków miasta i powiatu. Oba samorządy zadeklarowały współfinansowanie inwestycji przeznaczając na ten cel po 195 000 złotych.  Realizacja ma być rozliczona do końca stycznia 2018 r.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

1500
Piotr

ale jaja te nowe swiatla to masakra tylko czekac na wypadek co za daun je ustawil szok

normal

A kiedy światła w centrum, których miasto i powiat tak bardzo się boją ? Np przy hali Targowej, przy Szkole Muzycznej….

Pasażer

Wcale. Tam nigdy nie będzie świateł.

normal

A dlaczego ? W czym leży problem ?

Może kiedyś.

Za sto lat. Albo sam je zamontuj, na koszt własny.

Zaiteresowana

Dobra wiadomość . Teraz można będzie bez strachu przejechać a nie ciagle myśleć uda się albo nie.

Mieszkanka Nowowiejskiej

Gratulacje panie burmistrzu. Jak dobrze, że pan nas wsparł i był z nami. Bez pana nie byłoby sukcesy!

Mławianka

Dziękujemy Radnym Powiatu Mławskiego, którzy przychylili się do naszej prośby i głosowali za powstaniem sygnalizacji

Krystyna

Gratulacje dla mieszkańców ul. Nowowiejskiej i okolic. Tylko Wasza determinacja do tego doprowadziła. Nareszcie bezpiecznie będzie można przejechać/przejść na drugą stronę, a nie z duszą na ramieniu. Mieszkańcy zatorza, teraz Wasz ruch, CZEKAMY NA TUNEL.

Gośc

No nareszcie !!!