Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Do 15 grudnia wybudują sygnalizację na skrzyżowaniu „siódemki” i Nowowiejskiej


Do 15 grudnia br. ma powstać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 oraz ul. Nowowiejskiej w Mławie. We wtorek 21 listopada 2017 r. , w siedzibie warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad władze miasta i powiatu podpisały porozumienie o współpracy dotyczące budowy sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu.

KSP Mława nabór

O budowę tej sygnalizacji szczególnie zabiegali mieszkańcy ulicy Nowowiejskiej mieszkający za „siódemką”, których reprezentowali Anna Rząp i Zbigniew Bukowski. Mieszkańcy tej ulicy, ale też i ci dojeżdżający od strony Dębska codziennie i wielokrotnie musieli przejeżdżać przez to niebezpieczne skrzyżowanie. Według policyjnych statystyk między 2010 a 2014 rokiem doszło tam do 17 zdarzeń, dwóch ze skutkiem śmiertelnym, pięć osób zostało rannych.

Całkowity koszt realizacji inwestycji, wraz z dokumentacją techniczną, to 420 000 zł. Projekt o wartości 30 000 złotych sfinansuje GDDKiA, która także zajmie się realizacją prac budowlanych, opłacanych ze środków miasta i powiatu. Oba samorządy zadeklarowały współfinansowanie inwestycji przeznaczając na ten cel po 195 000 złotych.  Realizacja ma być rozliczona do końca stycznia 2018 r.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

9 - liczba komentarzy w artykule "Do 15 grudnia wybudują sygnalizację na skrzyżowaniu „siódemki” i Nowowiejskiej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
normal
Gość

A kiedy światła w centrum, których miasto i powiat tak bardzo się boją ? Np przy hali Targowej, przy Szkole Muzycznej….

Może kiedyś.
Gość

Za sto lat. Albo sam je zamontuj, na koszt własny.

Pasażer
Gość

Wcale. Tam nigdy nie będzie świateł.

normal
Gość

A dlaczego ? W czym leży problem ?

Zaiteresowana
Gość

Dobra wiadomość . Teraz można będzie bez strachu przejechać a nie ciagle myśleć uda się albo nie.

Mieszkanka Nowowiejskiej
Gość

Gratulacje panie burmistrzu. Jak dobrze, że pan nas wsparł i był z nami. Bez pana nie byłoby sukcesy!

Mławianka
Gość

Dziękujemy Radnym Powiatu Mławskiego, którzy przychylili się do naszej prośby i głosowali za powstaniem sygnalizacji

Krystyna
Gość

Gratulacje dla mieszkańców ul. Nowowiejskiej i okolic. Tylko Wasza determinacja do tego doprowadziła. Nareszcie bezpiecznie będzie można przejechać/przejść na drugą stronę, a nie z duszą na ramieniu. Mieszkańcy zatorza, teraz Wasz ruch, CZEKAMY NA TUNEL.

wpDiscuz