Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bajkowi goście w klasie pierwszej SP nr 2


Na początku listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

Bajkowa kraina zawitała do lasy pierwszej w poniedziałek 6 listopada 2017 r. W zabawie wzięli udział uczniowie, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Na szkolnym korytarzu można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Smoka Wawelskiego, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka czy Kopciuszka.

Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą w rozpoznawanie przedmiotów z różnych baśni. Następnie każdy z przebranych uczniów zaprezentował swój bajkowy strój oraz rekwizyty, które go uzupełniały. Chętne osoby mogły również opowiedzieć, dlaczego wybrały akurat tę postać i zdradzić jak powstawało przebranie. Po prezentacji uczestnicy spotkania głosowali na najciekawszy strój. A wybór nie był łatwy, ponieważ wszyscy bohaterowie  bajek prezentowali się doskonale. W oczekiwaniu na werdykt uczniowie wysłuchali baśni Andersena, mogli też obejrzeć wystawę książek i odszukać w nich postacie, w które się wcielili. 14 osób zostało wyróżnionych i nagrodzonych symboliczną nagrodą oraz dyplomem. Byli to następujący uczniowie:

 1. Adam Burakowski
 2. Antoni Czaplicki
 3. Oliwia Rachuba
 4. Zuzanna Ponieważ
 5. Oliwia Pisarkiewicz
 6. Mieszko Zarzycki
 7. Witold Kielanowski
 8. Izabela Sikora
 9. Maria Filip
 10. Karolina Falkowska
 11. Angelika Tatuch
 12. Michał Pigulski
 13. Ewa Jackowska
 14. Zofia Żułtowska

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa,  ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

Źródło i fot. SP nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500