Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 na zabawie z fizyką – ciecz nienewtonowska


Uczniowie klas pierwszych po raz kolejny  poznają zjawiska fizyczne poprzez zabawę. Tym razem formą nauki  stała się ciecz nienewtonowska jako jedna z form  sensorycznych. Zajęcia, które odbywały się w klasach  pełniły rolę odprężającą dla całego ciała, a w szczególności dla dłoni.

KSP Mława nabór

Każda ciecz pod  wpływem nacisku łatwo się rozpływa na boki tak jak woda. Ciecz nienewtonowska pod wpływem nacisku zmienia swoje właściwości- staje się „twarda”. Natomiast w przypadku zabawy dłońmi gdy szybko chwycimy ciecz i zgnieciemy możemy utworzyć kulkę, natomiast zwalniając nacisk, ciecz spłynie nam z dłoni. Ćwiczenia te pozwoliły najmłodszym uczniom naszej szkoły w pełni się zrelaksować.

Źródło i fot. SP nr 3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz