Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 na zabawie z fizyką – ciecz nienewtonowska


Uczniowie klas pierwszych po raz kolejny  poznają zjawiska fizyczne poprzez zabawę. Tym razem formą nauki  stała się ciecz nienewtonowska jako jedna z form  sensorycznych. Zajęcia, które odbywały się w klasach  pełniły rolę odprężającą dla całego ciała, a w szczególności dla dłoni.


Każda ciecz pod  wpływem nacisku łatwo się rozpływa na boki tak jak woda. Ciecz nienewtonowska pod wpływem nacisku zmienia swoje właściwości- staje się „twarda”. Natomiast w przypadku zabawy dłońmi gdy szybko chwycimy ciecz i zgnieciemy możemy utworzyć kulkę, natomiast zwalniając nacisk, ciecz spłynie nam z dłoni. Ćwiczenia te pozwoliły najmłodszym uczniom naszej szkoły w pełni się zrelaksować.

Źródło i fot. SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x