Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Chcemy, żeby ta nasza ulica nadawała się do jazdy


Mieszkańcy ulicy Srebrnej w Mławie są zmęczeni i rozgoryczeni. Remonty na ich ulicy trwają dwa lata, latem kurz, jesienią i wiosną błoto. Położony na tej ulicy kiedyś asfalt, po każdej kolejnej inwestycji był uszkadzany. Dzisiaj ulica wygląda gorzej niż byle jaka droga gminna. Patrząc na garby, doły wypełnione wodą naprawdę trudno zgadnąć, czy była kiedyś asfaltowa.  Mieszkańcy chcieliby, żeby w końcu władze miasta zainteresowały się tym jak tu żyją i choćby doraźnie, natychmiast poprawili zniszczoną nawierzchnię.

KSP Mława nabór

Ulica Srebrna to jedna ze starszych ulic miasta. Mieszkańcy tej wówczas asfaltowej ulicy, kolejno, w przeciągu kilku lat mieli budowaną kanalizację sanitarną, deszczową, a w tym roku wymienioną sieć wodociągową i przyłącza. Ta ostatnia inwestycja przelała w niektórych mieszkańcach czarę goryczy. Według nich harmonogram robót jest źle zaplanowany. Wymiana sieci wodociągowej skończyła się w czerwcu br., ulica jest nieprzejezdna, a nowa nawierzchnia ma się pojawić dopiero w połowie przyszłego roku. Jeżeli się pojawi. Czy tak postępuje dobry gospodarz? Mieszkańcy mają też dużo zarzutów co do sposobu ich informowania o planach inwestycji miejskich. Ba, nawet zarzucają burmistrzowi Kowalewskiemu, że na zebraniu osiedlowym wprowadził mieszkańców w błąd.

– Burmistrz co innego mówi na zebraniu, co innego robi i co innego jest. Mówił na zebraniu w maju, że wymiana wodociągu będzie do wodomierza na koszt miasta. Okazało się, że muszę zapłacić 600 zł. za przyłącze – mówi rozżalony mieszkaniec.

– W marcu br. rzecznik miasta Magdalena Grzywacz zapewniała, że miasto ma dodatkowe środki i w tym roku ulica miała być całkowicie skończona. Teraz dowiadujemy się, że w przyszłym. Naczelnik Jaros obiecał, że przed Wszystkimi Świętymi wyrównają ulicę.

I co zrobili? A podobno mieli tu jeszcze rury z gazem przeciągnąć i światłowody – opowiadają Zdzisław Kupniewski i Maria Rychcik.

Gdy na ulicy zebrała się większa grupka mieszkańców, też wypowiadali swoje oczekiwania wobec władz miasta, ale również wobec swoich przedstawicieli osiedla.

– Mamy tutaj przedstawicieli władz miasta. Jest pan Wasiłowski jako radny, coś próbuje, ale nie ma za wiele głosu. Jest pan Kowalski przewodniczący rady osiedlowej, ale nikt go tu nie widzi, nie ma zebrań, nic tu się nie dzieje. Aby na zebraniu rady osiedlowej jak były wybory, to było to jedyne zebranie jakie się od dwóch lat odbyło. Władze lokalne nie za bardzo się nami interesują. Olewają troszeczkę. Niechby ktoś przyjechał i zobaczył jak jest. Ulica gorsza niż polna droga – mówili mieszkańcy.

– Nie chodzi o to, żeby na gwałt był położony asfalt, ale żebyśmy normalnie mogli z niej korzystać. Trzeba to utwardzić, żeby nadawała się do codziennego użytkowania, można było przejść suchą nogą  i żeby chociaż przejechać samochodem na jedynce.

My jesteśmy ostatnią ulicą miejską, bardzo ciężko nami się zająć. Nam jest bardzo dobrze na tej ulicy, chcemy żeby nasza ulica i osiedle dobrze wyglądało, a jest przez włodarzy zaniedbane – żalili się mieszkańcy.

A co na to urząd miasta?

– Wymiana sieci wodociągowej w ul. Srebrnej została zakończona i zgłoszona do obioru 30.06.2017 r. Dokonano go 13.07.2017 r.  przy udziale zarządcy – Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków WOD-KAN. Sp. z o.o. Podczas przeglądu inwestycji miejskich we wrześniu br. zostały odkryte usterki nawierzchni wykonanej po robotach budowlanych. Powstały one w związku z obfitymi opadami deszczu oraz intensywnym użytkowaniem traktu. 21 września2017r. służby ratusza wezwały wykonawcę do naprawy nawierzchni. Ze względu na wciąż niezadawalającą jakość wykonanych prac naprawczych, 20 października 2017r. ponowiono wezwanie.

8 listopada 2017r. dokonano przeglądu i odbioru robót przy udziale przedstawicieli Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Inżynieryjnych PRDI S.A. – generalnego wykonawcy prac.

Przedstawiciele PRDI zobowiązali się uzupełnić  kruszywem naturalnym prawą stronę ulicy, patrząc od ul. Andersa, do końca 2017 r. Wznowienie robót dotyczących kompleksowej przebudowy ul. Srebrnej nastąpi na przełomie marca i kwietnia 2018r. Ich zakończenie przewidujemy w połowie 2018r – napisała Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

33 - liczba komentarzy w artykule "Chcemy, żeby ta nasza ulica nadawała się do jazdy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Fanka
Gość

Może mógłby się wypowiedzieć na temat mój ulubiony komentujący – pan Radny Bezradny…

Fanka
Gość

Dawno pana nie było 🙁

mławianin
Gość

No i fajnie przynajmniej spokój na portalu, nie wypowie się bo nie wypłacili mu diety, i jest obrażony na cały świat

urzędnik bez teki
Gość

Co tam ulica Srebrna, jak będziemy mieć piękną Aleję Świętego Wojciecha ! Tam mieszkańcy, a ich populacja jest znacznie większa, niż na ulicy Srebrnej, borykali się z większymi problemami bytowymi. Tą popularna altarią podąża codziennie setki mławian, chcących podziwiać piękne cuda techniki mknące po torach. Jesteśmy wdzięczni Panu Sławomirowi Kowalewskiemu, jak i jemu doradcom, że nie uląkł się nierozsądnym naciskom mieszkańców ulicy Srebrnej i wybrał racjonalna decyzję budowy Alej Świętego Wojciecha!

mławianin
Gość

Szanowny Panie Burmistrzu, aby zmienić tą sytuację tych mieszkańców po prostu trzeba trochę dobrej woli, i nie są to wielkie koszty wystarczy parę wywrotek żwiru i równiarka, i znikną doły i błoto, zdaje sobie sprawę że to jest tymczasowe, ale lepszy rydz niż nic. Panie Wasiłowski nie wstyd Panu.

dj Song
Gość

Nie ma takiej drogi, która nie prowadzi przez trudności…

po sąsiedzku
Gość

i mieszkańcy Srebrnej mogą sobie zatańczyć wokół d..y, bo d..ę mają przed domami. Szczerze współczuję wam, omijam ul. Srebrną gdyż uszkodziłem tam zawieszenie, taka tam niespodzianka w kałuży…

1234
Gość

S
U
P
C
I
O
Jakie poglądy polityczne ma burmistrz Sławomir K, jeśli jest już o nim mowa?

Jarząbek
Gość

Poglądy polityczne?? – zależy z której strony wieje wiatr… zmienne. 😀

z bliska
Gość

Trzeba przyznać że bardzo trawna OCENA poglądów mławskiego Włodarza.!!!aby to spuentować wystarczy że dodam że to typowa chorągiewka , i dlatego zasiedział się na stołku w Urzędzie, oby tylko nie do emerytury.

Kto?
Gość

Lewicowy Pan, czy sie mylę?

z bliska
Gość

A czy to ważne, najważniejsze że treść w ocenie faktów prawidłowa, a poglądy nie publicznej osoby to jego prywatna sprawa, a jak będzie BURMISTRZEM to z pewnością poglądy ujawni.

Jarząbek
Gość

To pytanie do mnie?
Co tu mają do rzeczy moje poglądy polityczne? – nie rozumiem.
Poglądy burmistrza są zmienne…
Jam jest zwykły szary człowiek, bez jakichkolwiek poglądów politycznych. po prostu bezstronny. Przed każdymi wyborami, zaglądam każdemu ewentualnemu kandydatowi głęboko w oczy i czytam w nich jak w mądrej księdze. Oczywiście wcześniej zapoznaję z ich ulotkowymi kłamstwami, opiniami w środowisku, a na początku typuję kandydatów, którzy są godni mojego zainteresowania 😀

wpDiscuz