Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chcemy, żeby ta nasza ulica nadawała się do jazdy


Mieszkańcy ulicy Srebrnej w Mławie są zmęczeni i rozgoryczeni. Remonty na ich ulicy trwają dwa lata, latem kurz, jesienią i wiosną błoto. Położony na tej ulicy kiedyś asfalt, po każdej kolejnej inwestycji był uszkadzany. Dzisiaj ulica wygląda gorzej niż byle jaka droga gminna. Patrząc na garby, doły wypełnione wodą naprawdę trudno zgadnąć, czy była kiedyś asfaltowa.  Mieszkańcy chcieliby, żeby w końcu władze miasta zainteresowały się tym jak tu żyją i choćby doraźnie, natychmiast poprawili zniszczoną nawierzchnię.

Ulica Srebrna to jedna ze starszych ulic miasta. Mieszkańcy tej wówczas asfaltowej ulicy, kolejno, w przeciągu kilku lat mieli budowaną kanalizację sanitarną, deszczową, a w tym roku wymienioną sieć wodociągową i przyłącza. Ta ostatnia inwestycja przelała w niektórych mieszkańcach czarę goryczy. Według nich harmonogram robót jest źle zaplanowany. Wymiana sieci wodociągowej skończyła się w czerwcu br., ulica jest nieprzejezdna, a nowa nawierzchnia ma się pojawić dopiero w połowie przyszłego roku. Jeżeli się pojawi. Czy tak postępuje dobry gospodarz? Mieszkańcy mają też dużo zarzutów co do sposobu ich informowania o planach inwestycji miejskich. Ba, nawet zarzucają burmistrzowi Kowalewskiemu, że na zebraniu osiedlowym wprowadził mieszkańców w błąd.

– Burmistrz co innego mówi na zebraniu, co innego robi i co innego jest. Mówił na zebraniu w maju, że wymiana wodociągu będzie do wodomierza na koszt miasta. Okazało się, że muszę zapłacić 600 zł. za przyłącze – mówi rozżalony mieszkaniec.

– W marcu br. rzecznik miasta Magdalena Grzywacz zapewniała, że miasto ma dodatkowe środki i w tym roku ulica miała być całkowicie skończona. Teraz dowiadujemy się, że w przyszłym. Naczelnik Jaros obiecał, że przed Wszystkimi Świętymi wyrównają ulicę.

I co zrobili? A podobno mieli tu jeszcze rury z gazem przeciągnąć i światłowody – opowiadają Zdzisław Kupniewski i Maria Rychcik.

Gdy na ulicy zebrała się większa grupka mieszkańców, też wypowiadali swoje oczekiwania wobec władz miasta, ale również wobec swoich przedstawicieli osiedla.

– Mamy tutaj przedstawicieli władz miasta. Jest pan Wasiłowski jako radny, coś próbuje, ale nie ma za wiele głosu. Jest pan Kowalski przewodniczący rady osiedlowej, ale nikt go tu nie widzi, nie ma zebrań, nic tu się nie dzieje. Aby na zebraniu rady osiedlowej jak były wybory, to było to jedyne zebranie jakie się od dwóch lat odbyło. Władze lokalne nie za bardzo się nami interesują. Olewają troszeczkę. Niechby ktoś przyjechał i zobaczył jak jest. Ulica gorsza niż polna droga – mówili mieszkańcy.

– Nie chodzi o to, żeby na gwałt był położony asfalt, ale żebyśmy normalnie mogli z niej korzystać. Trzeba to utwardzić, żeby nadawała się do codziennego użytkowania, można było przejść suchą nogą  i żeby chociaż przejechać samochodem na jedynce.

My jesteśmy ostatnią ulicą miejską, bardzo ciężko nami się zająć. Nam jest bardzo dobrze na tej ulicy, chcemy żeby nasza ulica i osiedle dobrze wyglądało, a jest przez włodarzy zaniedbane – żalili się mieszkańcy.

A co na to urząd miasta?

– Wymiana sieci wodociągowej w ul. Srebrnej została zakończona i zgłoszona do obioru 30.06.2017 r. Dokonano go 13.07.2017 r.  przy udziale zarządcy – Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków WOD-KAN. Sp. z o.o. Podczas przeglądu inwestycji miejskich we wrześniu br. zostały odkryte usterki nawierzchni wykonanej po robotach budowlanych. Powstały one w związku z obfitymi opadami deszczu oraz intensywnym użytkowaniem traktu. 21 września2017r. służby ratusza wezwały wykonawcę do naprawy nawierzchni. Ze względu na wciąż niezadawalającą jakość wykonanych prac naprawczych, 20 października 2017r. ponowiono wezwanie.

8 listopada 2017r. dokonano przeglądu i odbioru robót przy udziale przedstawicieli Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Inżynieryjnych PRDI S.A. – generalnego wykonawcy prac.

Przedstawiciele PRDI zobowiązali się uzupełnić  kruszywem naturalnym prawą stronę ulicy, patrząc od ul. Andersa, do końca 2017 r. Wznowienie robót dotyczących kompleksowej przebudowy ul. Srebrnej nastąpi na przełomie marca i kwietnia 2018r. Ich zakończenie przewidujemy w połowie 2018r – napisała Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
33 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Fanka
Fanka
2 lata temu

Może mógłby się wypowiedzieć na temat mój ulubiony komentujący – pan Radny Bezradny…

Fanka
Fanka
2 lata temu
Reply to  Fanka

Dawno pana nie było 🙁

mławianin
mławianin
2 lata temu
Reply to  Fanka

No i fajnie przynajmniej spokój na portalu, nie wypowie się bo nie wypłacili mu diety, i jest obrażony na cały świat

urzędnik bez teki
urzędnik bez teki
2 lata temu

Co tam ulica Srebrna, jak będziemy mieć piękną Aleję Świętego Wojciecha ! Tam mieszkańcy, a ich populacja jest znacznie większa, niż na ulicy Srebrnej, borykali się z większymi problemami bytowymi. Tą popularna altarią podąża codziennie setki mławian, chcących podziwiać piękne cuda techniki mknące po torach. Jesteśmy wdzięczni Panu Sławomirowi Kowalewskiemu, jak i jemu doradcom, że nie uląkł się nierozsądnym naciskom mieszkańców ulicy Srebrnej i wybrał racjonalna decyzję budowy Alej Świętego Wojciecha!

mławianin
mławianin
2 lata temu

Szanowny Panie Burmistrzu, aby zmienić tą sytuację tych mieszkańców po prostu trzeba trochę dobrej woli, i nie są to wielkie koszty wystarczy parę wywrotek żwiru i równiarka, i znikną doły i błoto, zdaje sobie sprawę że to jest tymczasowe, ale lepszy rydz niż nic. Panie Wasiłowski nie wstyd Panu.

dj Song
dj Song
2 lata temu

Nie ma takiej drogi, która nie prowadzi przez trudności…

po sąsiedzku
po sąsiedzku
2 lata temu
Reply to  dj Song

i mieszkańcy Srebrnej mogą sobie zatańczyć wokół d..y, bo d..ę mają przed domami. Szczerze współczuję wam, omijam ul. Srebrną gdyż uszkodziłem tam zawieszenie, taka tam niespodzianka w kałuży…

1234
1234
2 lata temu

S
U
P
C
I
O
Jakie poglądy polityczne ma burmistrz Sławomir K, jeśli jest już o nim mowa?

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  1234

Poglądy polityczne?? – zależy z której strony wieje wiatr… zmienne. 😀

Kto?
Kto?
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Lewicowy Pan, czy sie mylę?

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  Kto?

To pytanie do mnie?
Co tu mają do rzeczy moje poglądy polityczne? – nie rozumiem.
Poglądy burmistrza są zmienne…
Jam jest zwykły szary człowiek, bez jakichkolwiek poglądów politycznych. po prostu bezstronny. Przed każdymi wyborami, zaglądam każdemu ewentualnemu kandydatowi głęboko w oczy i czytam w nich jak w mądrej księdze. Oczywiście wcześniej zapoznaję z ich ulotkowymi kłamstwami, opiniami w środowisku, a na początku typuję kandydatów, którzy są godni mojego zainteresowania 😀

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Kto?

A czy to ważne, najważniejsze że treść w ocenie faktów prawidłowa, a poglądy nie publicznej osoby to jego prywatna sprawa, a jak będzie BURMISTRZEM to z pewnością poglądy ujawni.

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Trzeba przyznać że bardzo trawna OCENA poglądów mławskiego Włodarza.!!!aby to spuentować wystarczy że dodam że to typowa chorągiewka , i dlatego zasiedział się na stołku w Urzędzie, oby tylko nie do emerytury.

:/
:/
2 lata temu

Ulica ma nazwę Srebrna a wygląda jakby nosiła nazwę Błotna.

młoda
młoda
2 lata temu

Ostatnio błoto staje się coraz bardziej w naszym mieście popularne.

chinol
chinol
2 lata temu
Reply to  młoda

cena kaloszy powinna pójść w góre

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Stefan odpalaj volviacza i jedz na ratusz zrobić porządek z tymi władzami

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
2 lata temu

Burmistrz tylko na wiesza psy na Przybyszewskim:
„Ale ten Przybyszewski jest zly, ale ten Przybyszewski swoimi wnioskami wprowadza koncert zyczen.
Pan Panie Przybyszewski sie na tym nie zna.
Pan Panie Przybyszewski nawet ze mna nie wspolpracuje”
Panie Burmistrzu, mimo moich checi porozumienia sie z Panem w sprawach osiedla, Pan twierdzi, ze inni przewodniczacy maja mnie dosc. Ba, nawet Pan mysli jak mnie tu wygryzc z wladz odiedla.
I niech Pan nie mowi, ze tak nie jest.
Jrst osoba, ktora mi sie do tego przyznala, jakie mial Pan plany wobrc mnie.
Co do ulic Srebrnej, to mieszkancy przezywaja horror. Jednak nalezy walczyc o swoje, i nie poddac sie.
Wiem, jaki to jest bol, kiedy latami czeka sie na inwestycje.
Mieszkancom Zatorza tez burmistrz obiecywal gruszki na wierzbie…
A dzis maja mega sciezke zdrowia autorstwa Pana Rakowskiego i Kowalrwskiego- jeszcze tylko parkowej toalety wzdluz torow brak.

mławianin
mławianin
2 lata temu

Panie Kamilu, obserwując Pańskie działanie po pamiętnej ostrej dyskusji z zebrania osiedlowego, które są z korzyścią dla mieszkańców nie tylko Pańskiego osiedla, radzę nie tracić cierpliwości i dalej być aktywnym. To fakt że nie tylko ta władza nie lubi ludzi aktywnych i otwartych mówiących bez ogródek o sprawach które są ważne dla mieszkańców, im to po prostu przeszkadza, a mandat do ich reprezentowania dali Panu mieszkańcy osiedla a nie Burmistrz, Kowalewski, jego działania przeciwko Panu to walka z wiatrakami, z którymi sobie nie może dać rady. Ale znając tą Władze z Ratusza uważam że podchody będą robić dalej aby dezawuować Pańskie osiągnięcia, ale to nie może Pana zniechęcac, wręcz przeciwnie jeszcze bardziej zachęcić do działania, i zmierzać do celu, a startując w wyborach 2018 może ten cel Pan osiągnąć. Chociaż Pańscy adwersarze i przeciwnicy nadal będą aktywni, to zgodnie z przysłowiem— niech szczekają a Ja i tak będę jechał dalej, bo polemika z przeciwnikami jest tylko stratą czasu.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
2 lata temu
Reply to  mławianin

Serdecznie pana witam
Odczuwam cały czas skutki działania władz miasta wobec mnie.
Wiem, że mi nie odpuszczą. Zresztą ich ludzie mi to uświadamiają.
Ostatnio, bez ustanku to czynią.
Burmistrz myśli, że jest moim szefem- niestety Panie burmistrzu, ale ja u pana na etacie nie pracuję.Jeśli chce Pan pociągać za sznurki i skłócać mój zarząd- to proponuję podziałać Panu w Teatrze Lalek we Wrocławiu.
Nie pozwolę sobie, by pan mną rządził. Nie ma na to mojej zgody!
Chyba jasno panie burmistrzu wyraziłem się i klarownie sformułowałem moje przesłanie do Pana.

mławianin
mławianin
2 lata temu

No tak witam Panie Kamilu, jak zwykle trafnie ocenia Pan sytuację, mam taką nadzieje że być może wymiana naszych myśli i obserwacji pracy Rady Miasta i jej Władz z Burmistrzem na czele co nieco wyjaśni i objaśni mieszkańcom, że nie wszystko złoto co się świeci, i wreszcie zaczną się bardziej przyglądać działaniom Burmistrza Kowalewskiego. Myślę że Burmistrz odbył praktykę w Teatrze Lalek i pociąga za sznurki, tylko że te sznurki stają się coraz bardziej krótkie wystarczają mu tylko na jego sojuszników i pacynek takich jak Pan WASIŁOWSKI, i inni, ale aby dotrzeć do Pana te sznurki są za krótkie. Ale przyjdzie taki czas że zostanie mu w reku na pamiątkę tylko sama lalka, i wspomnienia, że kiedyś się było!!!!! A naszym zadaniem i nie tylko naszym jest aby dalszy swój czas poświęcił właśnie na wspomnienia.

obiektyw-nie
obiektyw-nie
2 lata temu

Panie radny… czy na pewno publiczny portal jest odpowiednim miejscem do prania prywatnych brudów?
„Przesłanie”??? w komentarzach pod artykułem nie dotyczącym nawet pana personalnie?
Masz pan coś do burmistrza? Idź pan do ratusza. Na forach internetowych tylko nastolatki się kłócą.
A poza tym… czy tylko mnie się wydaje, że pan sam sobie te laurki wysyła? Taki monolog w dialogu? Fe! nieładnie.

Tak, nie, tak
Tak, nie, tak
2 lata temu
Reply to  obiektyw-nie

Natrudziłeś się nad napisaniem tego tekstu.
Czyli wszystko buczy, huczy i gra, kiedy Kowalewski publicznie krytykuje Przybyszewskiego, w sprawach, które jego persony nie dotyczą.
Idealnie, że ten system jest tak hermetyczny?
Innymi słowy: Kowalewski atakuje osoby inaczej myślące, a oni z opuszczonymi oczami, pogrążeni w bezruchu i cierpiący na syndrom opuszczonej głowy, mają to akceptować. Tak czy nie?

Anna
Anna
2 lata temu

Panie Przybyszewski, ma pan chyba bardzo rozbudowane ego myśląc, że wszystko i wszyscy skupiają się na Panu. Rozumiem, że wybory samorządowe są w przyszłym roku, ale ta pana kampania any burmistrzowa jest niesmaczna. Nie słyszałam, żeby burmistrz wieszał na panu psy, ale że pan wiesza na nim – słyszę ciągle. Pan nie jest ofiarą tylko agresorem.

ale minus
ale minus
2 lata temu
Reply to  Anna

hahaha dobre

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
2 lata temu
Reply to  Anna

Ciekawe od kiedy burmistrz mnie tak polubil, ze az z Pani slow wynika, ze mnie kocha.
Widac, ze nie zna Pani burmistrza i nie zna zasad i sposobu jego dzialania.
Zastosowala Pani technike toposu odwroconego.

mławianin
mławianin
2 lata temu
Reply to  Anna

Pani Aniu, czytając Pani post mniemam , że naprawdę mało Pani słyszała, albo słucha tylko to co chce Pani usłyszeć. Pan Przybyszewski opisuje swą uciążliwą walkę o sprawy które służą mieszkańcom jego regionu, i ma do tego prawo, bo swym działaniem udawadnia jak złe podejście Władzy jest do ludzi aktywnych , którzy swój czas i chęci potrafią spożytkować w dobrym celu, z korzyścią dla nas wszystkich Mławian, nie uważam aby EGO Pan Kamila było złe, tylko dlatego że jest pełen incjatywy, i coraz więcej się o nim i Wólce mówi, i niech tak zostanie bo takich ludzi jest nam bardzo potrzeba, aby nasze miasto zmieniało się na lepsze.

Lesm
Lesm
2 lata temu

Przede wszystkim naucz się używać polskich liter w pisowni człowieku bo tekst jest marny. Ponadto łatwo jest krytykować jestem ciekaw panie Przybyszewski ile inwestycji by pan wykonał gdy miał pan całe miasto do ogarnięcia a wszyscy mają jakieś żądania i każdy uważa, że jego sprawa jest najażniejsza.

Tak, nie, tak
Tak, nie, tak
2 lata temu
Reply to  Lesm

Użytkowniku Lesm, pochwal się swoimi dokonaniami w sferze rozwoju miasta.
Żywię przekonanie, a zresztą na tysiąc procent jestem pewien, że nic nie dokonałeś.
Muszę cię uspokoić i przywołać do porządku, bo jako klakier za dużo sobie pozwalasz.
Ty, wychwalasz burmistrza na każdej sesji, nawet nie za jego sukcesy.
W końcu, jestem tylko podnóżkiem twojego nieomylnego władcy.

mławianin
mławianin
2 lata temu
Reply to  Lesm

Pewnie że łatwo jest krytykować zwłaszcza jeśli krytykowany robi mnóstwo błędów w swym działaniu i postach tak jak Lesm, Jestem pewien że Przybyszewski o wiele więcej inwestycji by wykonał bo robił by to zgodnie z planem działania i z głową anie od przypadku do przypadku, tym bardziej jak zbliżają się wybory, Kowalewski realizuje pomysły z przed lat vide remont placu przed handlowcem, a otwarcie oczywiście z kropidłem przed samymi wyborami. Bo zgodnie ze słowami Jacka Kurskiego cyt. CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

No tak, pan Wasiłowski nie może nic Wam pomóc, bo przecież jest jednym z najbardziej zaufanych burmistrza, taki cichy baranek, który nie ma własnego zdania w ratuszu, ale ma ważny stołek w radzie.
Kogo Wy drodzy mieszkańcy wybieracie na swoich przedstawicieli w ratuszu: przewodniczących osiedli, radnych? – czyż nie ma u Was ludzi młodych, dynamicznych i myślących, takich z otwartą głową.
Tam nie ma jeszcze gazu ziemnego? – to bez sensu jest nawet kładzenie nowej nawierzchni asfaltowej.
Jak nawierzchnie asfaltową będzie wykonywała ta jedna z najlepszych firm, czyli PRDI S.A. to po kilku latach wygląd tej drogi nie będzie odbiegał od wyglądu na dzień dzisiejszy.

mławianin
mławianin
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Odpowiadając na Pana pytanie kogo mieszkańcy wybierają na swych przedstawicieli—-i wymienił Pan nazwisko Wasiłowskiego , to największy nieudacznik tej Rady, nadaje się co najwyżej do noszenia i składania kwiatów z okazji rocznic, ewentualnie przecinanie wstęgi. Ten Pan Wasiłowski nigdy nie miał własnego zdania, to człowiek od wykonywania poleceń, i takich ludzi wybierają mławianie tej starszej generacji. I już niedługą zbliżają się wybory 2018, a więc szukajmy ludzi młodych dynamicznych i myślących, a tacy są wśród nas, i pozostaje pytanie? Co i jak zrobić aby wreszcie Ci młodzi mławianie obudzili się z letargu, i ruszyli ławą do działania i takich niemych i usłużnych jak Wasiłowski i nie tylko on odesłali na odpoczynek. Znając zwyczaje mławskich włodarzy i ich pomocników–można stwierdzić jedno, dla tej Władzy takie niemowy są przydatne w ich działaniu, bo milcząco akceptują ich działania, natomiast nie wygodni są ludzie operatywni w działaniu (przyklad PRZYBYSZEWSKIEGO JEST WYMOWNY). Dość tego układu, który już myśli o następnych wyborach, i szuka następnych niemych wykonawców, aby realizowali ich plany. Wieści miejskie mówią że próbują wysadzić z siodła Kowalewskiego, i zastąpić go aktywisto po kądzieli PSLowskiej, i dlatego powinniśmy wzmóc swą aktywność, aby nie pozwolić rządzić dalej PSL I GRUPIE AKTYWISTÓW ANTCZAKA I WOJNAROWSKICH. ich teren działania to gminy Powiatu, a nie miasto Mława.

SĄSIAD
SĄSIAD
2 lata temu
Reply to  mławianin

ZA STAN ULICY ODPOWIADAJĄ TAKZE SĄSIEDZI KTÓRZY Z PIWNICY LEGALNIE PODŁĄCZONĄ RURKĄ WYLEWAJĄ WODĘ NA ULICĘ A ZE MAJĄ ZNAJOMOŚCI NIKT IM NIC NIE MÓWI JAK WODA ZALEWA ULICĘ W DÓŁ SĄSIAD MA W PIWNICY SUCHO A MY NIE MOŻEMY WYJŚĆ Z DOMU BO MAMY KAŁUŻE I BŁOTO .WODA DRĄŻY DZIURY I W TAK SFATYGOWANEJ NAWIERZCHNI CZY MOŻE KTOŚ TYM SIĘ ZAINTERESUJE